Windows 7 vs Windows Vista

bulletproof

New Member
Joined
Jul 28, 2009
Messages
68
Reaction score
6
на всички им е известно че виста е ад за всеки геймър а уиндоус 7 е доста олекотен но затова пък има много некомфортен интерфейс затова искам вашето мнение и без спам от рода на
xp nai me kefi , 98 rlz i tn....
 
Лично съм доволен от Windows7 (64bit). По лек е от Vista и единствения бъг който открих е че доло до часовника кадето се избира езика от време на време изчзва но това е само за 1 - 2 секунди. За всеки случай съм и със 2ра операционна система XP. А това за интерфейса : винаги можеш да си сложиш някой скин ;)
 
за мен xp си е най-добър но въпроса е друг :) ако трябваше да избирам естественно щях да избера win7 много е лек и интерфейса си е наред (е от начало е малко шаляля :D ) а за тоя бъг с това до часовника при мен го нямаше когато пробвах 7-цата ;)
 
Ами мойте характеристики ми викат ,че по- добре с седмата ,щото на виста били по натоварени (chuckle)


Защо изобщо правите теми за windows при положение, че никой от нас тук не е видял windows vista / 7 в действие - Genuine.
 
интересува ме мога ли да пусна сървър без проблем на "седмака" (говоря за sql 2000+ scf 7)
 
интересува ме мога ли да пусна сървър без проблем на "седмака" (говоря за sql 2000+ scf 7)

дам и мен това ме човърка :d:
 
интересува ме мога ли да пусна сървър без проблем на "седмака" (говоря за sql 2000+ scf 7)

С Genuine windows и MSSqL 2005 -да , но на pirate edition забрави,щото windows defender-а не баца ,както и sygate не баца за Vista/7... апък на Genuine Windows defender няма пробиване..
 
интересува ме мога ли да пусна сървър без проблем на "седмака" (говоря за sql 2000+ scf 7)
да можеш смис windows 7 е добър за такива неща и няма проблеми с всякакви програми само nz дали поддържа directx9.0 щото vista не го и темата на 7 е подобна на тази на виста ама на виста теммата дърпа от паметта на видеото ..
 
Windows xp си е най добре , но иначе по темата w1nd0ws 7 e по добре...
 
  • Like
Reactions: bulletproof
windows xp си е най добре , но иначе по темата w1nd0ws 7 e по добре...

без да се заяжам или нещо подобно обаче съм сигурен, че не си тествал напълно седмицата за да правиш сравнения.
 
For the Premium Windows 7
* 1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
* 1 GB of system memory
* 40 GB hard drive with at least 15 GB of available space
* Support for DirectX 9 graphics with:
o WDDM Driver
o 128 MB of graphics memory (minimum)
o Pixel Shader 2.0 in hardware
o 32 bits per pixel
* DVD-ROM drive
* Audio Output
* Internet access (fees may apply)

1 GB RAM X_X
Т'ва е супер тегаво. Дизайна е същия като на Виста, почти никакви промени няма. Има нов SuperBar (TaskBar + QuickLaunch), което е ултра неудобно. Абе направо Win7 е отврат. Те напоследък Microsoft гледат на външен вид да го направят лигаво и приятно, уж, обаче въобще не е 'userfriendly'. XP ще си остане най-добрия win, докато не вземат и не направат нещо по-различно, както WinXP се различаваше от Win2000. Сега се чува, че и Win8 ще има скоро, обаче май ще е същия като Vista и 7...
 
1 GB RAM X_X
Т'ва е супер тегаво. Дизайна е същия като на Виста, почти никакви промени няма. Има нов SuperBar (TaskBar + QuickLaunch), което е ултра неудобно. Абе направо Win7 е отврат. Те напоследък Microsoft гледат на външен вид да го направят лигаво и приятно, уж, обаче въобще не е 'userfriendly'. XP ще си остане най-добрия win, докато не вземат и не направат нещо по-различно, както WinXP се различаваше от Win2000. Сега се чува, че и Win8 ще има скоро, обаче май ще е същия като Vista и 7...


Абе умнико ^^ Ти изобщо изпълвал ли си тестовете на win7 ,че да говориш тей ??? Знаеш ли изобщо какви неща предлага win7 ?
 
Да, пробвах win7 на един компютър и не ми хареса въобще. Верно не съм видял много неща, но не ми направи никакво впечатление.
 
For the Premium Windows 7
* 1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
* 1 GB of system memory
* 40 GB hard drive with at least 15 GB of available space
* Support for DirectX 9 graphics with:
o WDDM Driver
o 128 MB of graphics memory (minimum)
o Pixel Shader 2.0 in hardware
o 32 bits per pixel
* DVD-ROM drive
* Audio Output
* Internet access (fees may apply)

мноо си просдт бе мен ако питаш си копнал изискванията на Assassin's creed
 
Elfian е прав за изискванията,но W7 e по-добро от XP.

Абе умнико ^^ Ти изобщо изпълвал ли си тестовете на win7 ,че да говориш тей ??? Знаеш ли изобщо какви неща предлага win7 ?

Точно такива ще са изискванията,не слушайте,че 521 мегабайта рам искало.С пачовете и допълненията изискванията могат и да стигнат до тези които Елфиан каза.Въпреки това обаче Уиндоус 7 ще е най-бързата операционна система,по-бърза и от линукс и XP.Това е защото XP и линукс не се възползват 100% от хардуера на PCто,докато с W7 и DirectX 11 ще може да се ползва повече и по-качествена RAM,също така бързината при записването на файлове на твърдия диск при W7 е значително по-бърза от при XP.Също така с DirectX 11 ще могат да се ползват видеокарти с pixel shader 5.Това значи невиждано добра графика при игрите които ползват Dx11.Някои ще кажат:"Е да,ама аз правя сървър,така че не ми трябва графична мощ,а само добър процесор,рам и хард."Да,но както казах W7 използва ресурсите на PCто по-качествено,затова например компютър с процесор i7(най-бързия PC засега),високочестотна рам DDR3 и Solid State Drive + някаква супер мощна видеокарта(или 2,3 или 4 свързани видеокарти) ще работи по-бързо на W7 от на която и да е друга OS,въпреки че W7 ще заема 700-1000 mb RAM и част от процесора.За поддържане на сървър с W7 също е по-качествено,защото доколкото разбрах там ще може видеокартата освен да работи с графиката да може да върши и работа на процесор много успешно.И последно-бъговете.Вярно е,че виста беше бъгня,но W7 дори и в бетата има много малко бъгове.Извода:
XP e добро за не толкова модерни компютри и за хора,които не смятат в бъдеще да подкарват компютърни игри с нечовешки изисквания и да правят ултра яки сървири,но за нещо по-сериосно W7 ще е нужно.За жалост още не са излязли видеокарти с shader model 5 :/