Windows 7 vs Windows Vista

за бъговете в w7

ако W7 ви казва,че не разпознава някое устройство,то е защото още правят нови драйвери,не се брои за бъг (heidy)
 
Точно такива ще са изискванията,не слушайте,че 521 мегабайта рам искало.С пачовете и допълненията изискванията могат и да стигнат до тези които Елфиан каза.Въпреки това обаче Уиндоус 7 ще е най-бързата операционна система,по-бърза и от линукс и XP.Това е защото XP и линукс не се възползват 100% от хардуера на PCто,докато с W7 и DirectX 11 ще може да се ползва повече и по-качествена RAM,също така бързината при записването на файлове на твърдия диск при W7 е значително по-бърза от при XP.Също така с DirectX 11 ще могат да се ползват видеокарти с pixel shader 5.Това значи невиждано добра графика при игрите които ползват Dx11.Някои ще кажат:"Е да,ама аз правя сървър,така че не ми трябва графична мощ,а само добър процесор,рам и хард."Да,но както казах W7 използва ресурсите на PCто по-качествено,затова например компютър с процесор i7(най-бързия PC засега),високочестотна рам DDR3 и Solid State Drive + някаква супер мощна видеокарта(или 2,3 или 4 свързани видеокарти) ще работи по-бързо на W7 от на която и да е друга OS,въпреки че W7 ще заема 700-1000 mb RAM и част от процесора.За поддържане на сървър с W7 също е по-качествено,защото доколкото разбрах там ще може видеокартата освен да работи с графиката да може да върши и работа на процесор много успешно.И последно-бъговете.Вярно е,че виста беше бъгня,но W7 дори и в бетата има много малко бъгове.Извода:
XP e добро за не толкова модерни компютри и за хора,които не смятат в бъдеще да подкарват компютърни игри с нечовешки изисквания и да правят ултра яки сървири,но за нещо по-сериосно W7 ще е нужно.За жалост още не са излязли видеокарти с shader model 5 :/

windows 7 e nai-lekiat windows do tozi moment .. i poddurja directx 9.0 za razlika ot vista poradi koeto call of duty 6te moje da vurvi taka 4e 7 rlz vista sux.Shader 5 ne tie nujno prosto 6te se poddurja 6ot shader 4 primerno ot XP nme sepoddurja.Ako si vzeme6 video s shader 4 na XP 6te raboti na shader3 kakto pri 64bitovite Xp ot4ita do 8GB ram na obiknovenite 32 bit ot4ita do 3,5 GB ram ;)
 
Last edited:
win7 никога не ми е харесвала вистата !!
 
windows 7 e nai-lekiat windows do tozi moment .. I poddurja directx 9.0 za razlika ot vista poradi koeto call of duty 6te moje da vurvi taka 4e 7 rlz vista sux.shader 5 ne tie nujno prosto 6te se poddurja 6ot shader 4 primerno ot xp nme sepoddurja.ako si vzeme6 video s shader 4 na xp 6te raboti na shader3 kakto pri 64bitovite xp ot4ita do 8gb ram na obiknovenite 32 bit ot4ita do 3,5 gb ram ;)

ххххххххх, ти луд ли си бе ^^^^най-лекият бил ^^ ти си лек ^^
 
em testvai togava govori i na teb mai glavata ti e leka poradi lipsa na sivo ve6testvo:
<?
require_once ' glava';
include 'mozuk';
echo ' sa ve4e si umen ;)';
?>
:D
 
Last edited:
cout<<"Kolko % ot glavata na sNg e zaeta s mozuk?"<<endl;
int mozuk;
cin>>mozuk;
if(mozuk<3) cout<<"Mnogo mu e."<<endl;
else if(mozuk>3) cout<<"ti lud li si be.. sNg e tup kato guz."<<endl;
else cout<<"em biva..."<<endl;
cout<<endl;
have fun napravete .cpp dokument s tova posle go kompiliraite na .exe i go pratete na si4ki va6i poznati
 
have fun napravete .cpp dokument s tova posle go kompiliraite na .exe i go pratete na si4ki va6i poznati
по тъп код от това не бях виждал....,а и другото имаш 3 грешки в кода си- на първо четене....

едит:
Code:
else cout<<"em biva..."<<endl;

Това 100% не бачка
 
Last edited:
Няма никакви грешки в кода, не виждам защо оня ред да не работи. Единствено т'ва тряя се сложи в main(), а не просто така да се компилира...
 
  • Like
Reactions: bulletproof
taka se nari4a u4i C++ i stav aprobval sum go daje u4itelia mi go potvurdi we ...
 
If/Else Statement или Конструкция :)
btw Зак'во толкова много се плюете в тоя форум :Д
 
  • Like
Reactions: bulletproof
if/else statement или конструкция :)
btw зак'во толкова много се плюете в тоя форум :д

че да не съм му казал да се заяжда с мен ^^

п.с. в c++ незнам как е , не уча c въобще...
 
Лаптоп-а е на виста и търся свободно време за да го преинсталирам и да му сложа xp...надявам се да разбирате какво искъм да кажа с това :)
 
Абе всъщност сте прави, Win7 е по-добър от XP. Смисъл верно е, че изискванията са огромни, ама и компютрите вече не са толкова лабави. Все едно да плюя WinXP, че не става за някой Правец. :Д Относно дизайна, т'ва вече си е до вкус. И все пак Vista е гей...
 
Windows 7 e по-олекотен от Vista.
Аз съм на Vista и нямам проблеми =)
 
Аз съм на седмицата и ми върви всичко като на доброто старо XP, и е много по лек от виста, и с доста по-голяма производителност.
 
ххххххххх, ти луд ли си бе ^^^^най-лекият бил ^^ ти си лек ^^

ми като искате лек win сложете си 98 xD