Windows 7 vs Windows Vista

bulletproof

New Member
Joined
Jul 28, 2009
Messages
68
Reaction score
6
на всички им е известно че виста е ад за всеки геймър а уиндоус 7 е доста олекотен но затова пък има много некомфортен интерфейс затова искам вашето мнение и без спам от рода на
xp nai me kefi , 98 rlz i tn....
 

pafa7a

Well-Known Member
Joined
Jul 9, 2009
Messages
1,398
Reaction score
814
Лично съм доволен от Windows7 (64bit). По лек е от Vista и единствения бъг който открих е че доло до часовника кадето се избира езика от време на време изчзва но това е само за 1 - 2 секунди. За всеки случай съм и със 2ра операционна система XP. А това за интерфейса : винаги можеш да си сложиш някой скин ;)
 

Dante

New Member
Joined
Feb 3, 2009
Messages
1,261
Reaction score
178
за мен xp си е най-добър но въпроса е друг :) ако трябваше да избирам естественно щях да избера win7 много е лек и интерфейса си е наред (е от начало е малко шаляля :D ) а за тоя бъг с това до часовника при мен го нямаше когато пробвах 7-цата ;)
 

sNG

New Member
Joined
Sep 11, 2008
Messages
2,646
Reaction score
690
Ами мойте характеристики ми викат ,че по- добре с седмата ,щото на виста били по натоварени (chuckle)


Защо изобщо правите теми за windows при положение, че никой от нас тук не е видял windows vista / 7 в действие - Genuine.
 

Damian

Team Member
Joined
Jun 12, 2008
Messages
623
Reaction score
583
интересува ме мога ли да пусна сървър без проблем на "седмака" (говоря за sql 2000+ scf 7)
 

Dante

New Member
Joined
Feb 3, 2009
Messages
1,261
Reaction score
178
интересува ме мога ли да пусна сървър без проблем на "седмака" (говоря за sql 2000+ scf 7)

дам и мен това ме човърка :d:
 

sNG

New Member
Joined
Sep 11, 2008
Messages
2,646
Reaction score
690
интересува ме мога ли да пусна сървър без проблем на "седмака" (говоря за sql 2000+ scf 7)

С Genuine windows и MSSqL 2005 -да , но на pirate edition забрави,щото windows defender-а не баца ,както и sygate не баца за Vista/7... апък на Genuine Windows defender няма пробиване..
 

bulletproof

New Member
Joined
Jul 28, 2009
Messages
68
Reaction score
6
интересува ме мога ли да пусна сървър без проблем на "седмака" (говоря за sql 2000+ scf 7)
да можеш смис windows 7 е добър за такива неща и няма проблеми с всякакви програми само nz дали поддържа directx9.0 щото vista не го и темата на 7 е подобна на тази на виста ама на виста теммата дърпа от паметта на видеото ..
 

Firs7BlooD

New Member
Joined
Jun 21, 2009
Messages
198
Reaction score
30
Windows xp си е най добре , но иначе по темата w1nd0ws 7 e по добре...
 
  • Like
Reactions: bulletproof

Damian

Team Member
Joined
Jun 12, 2008
Messages
623
Reaction score
583
windows xp си е най добре , но иначе по темата w1nd0ws 7 e по добре...

без да се заяжам или нещо подобно обаче съм сигурен, че не си тествал напълно седмицата за да правиш сравнения.
 

Elfian

New Member
Joined
Aug 5, 2009
Messages
10
Reaction score
4
For the Premium Windows 7
* 1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
* 1 GB of system memory
* 40 GB hard drive with at least 15 GB of available space
* Support for DirectX 9 graphics with:
o WDDM Driver
o 128 MB of graphics memory (minimum)
o Pixel Shader 2.0 in hardware
o 32 bits per pixel
* DVD-ROM drive
* Audio Output
* Internet access (fees may apply)

1 GB RAM X_X
Т'ва е супер тегаво. Дизайна е същия като на Виста, почти никакви промени няма. Има нов SuperBar (TaskBar + QuickLaunch), което е ултра неудобно. Абе направо Win7 е отврат. Те напоследък Microsoft гледат на външен вид да го направят лигаво и приятно, уж, обаче въобще не е 'userfriendly'. XP ще си остане най-добрия win, докато не вземат и не направат нещо по-различно, както WinXP се различаваше от Win2000. Сега се чува, че и Win8 ще има скоро, обаче май ще е същия като Vista и 7...
 

sNG

New Member
Joined
Sep 11, 2008
Messages
2,646
Reaction score
690
1 GB RAM X_X
Т'ва е супер тегаво. Дизайна е същия като на Виста, почти никакви промени няма. Има нов SuperBar (TaskBar + QuickLaunch), което е ултра неудобно. Абе направо Win7 е отврат. Те напоследък Microsoft гледат на външен вид да го направят лигаво и приятно, уж, обаче въобще не е 'userfriendly'. XP ще си остане най-добрия win, докато не вземат и не направат нещо по-различно, както WinXP се различаваше от Win2000. Сега се чува, че и Win8 ще има скоро, обаче май ще е същия като Vista и 7...


Абе умнико ^^ Ти изобщо изпълвал ли си тестовете на win7 ,че да говориш тей ??? Знаеш ли изобщо какви неща предлага win7 ?
 

Elfian

New Member
Joined
Aug 5, 2009
Messages
10
Reaction score
4
Да, пробвах win7 на един компютър и не ми хареса въобще. Верно не съм видял много неща, но не ми направи никакво впечатление.
 

bulletproof

New Member
Joined
Jul 28, 2009
Messages
68
Reaction score
6
For the Premium Windows 7
* 1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
* 1 GB of system memory
* 40 GB hard drive with at least 15 GB of available space
* Support for DirectX 9 graphics with:
o WDDM Driver
o 128 MB of graphics memory (minimum)
o Pixel Shader 2.0 in hardware
o 32 bits per pixel
* DVD-ROM drive
* Audio Output
* Internet access (fees may apply)

мноо си просдт бе мен ако питаш си копнал изискванията на Assassin's creed
 

Hivoyer

New Member
Joined
Aug 12, 2009
Messages
2
Reaction score
0
Elfian е прав за изискванията,но W7 e по-добро от XP.

Абе умнико ^^ Ти изобщо изпълвал ли си тестовете на win7 ,че да говориш тей ??? Знаеш ли изобщо какви неща предлага win7 ?

Точно такива ще са изискванията,не слушайте,че 521 мегабайта рам искало.С пачовете и допълненията изискванията могат и да стигнат до тези които Елфиан каза.Въпреки това обаче Уиндоус 7 ще е най-бързата операционна система,по-бърза и от линукс и XP.Това е защото XP и линукс не се възползват 100% от хардуера на PCто,докато с W7 и DirectX 11 ще може да се ползва повече и по-качествена RAM,също така бързината при записването на файлове на твърдия диск при W7 е значително по-бърза от при XP.Също така с DirectX 11 ще могат да се ползват видеокарти с pixel shader 5.Това значи невиждано добра графика при игрите които ползват Dx11.Някои ще кажат:"Е да,ама аз правя сървър,така че не ми трябва графична мощ,а само добър процесор,рам и хард."Да,но както казах W7 използва ресурсите на PCто по-качествено,затова например компютър с процесор i7(най-бързия PC засега),високочестотна рам DDR3 и Solid State Drive + някаква супер мощна видеокарта(или 2,3 или 4 свързани видеокарти) ще работи по-бързо на W7 от на която и да е друга OS,въпреки че W7 ще заема 700-1000 mb RAM и част от процесора.За поддържане на сървър с W7 също е по-качествено,защото доколкото разбрах там ще може видеокартата освен да работи с графиката да може да върши и работа на процесор много успешно.И последно-бъговете.Вярно е,че виста беше бъгня,но W7 дори и в бетата има много малко бъгове.Извода:
XP e добро за не толкова модерни компютри и за хора,които не смятат в бъдеще да подкарват компютърни игри с нечовешки изисквания и да правят ултра яки сървири,но за нещо по-сериосно W7 ще е нужно.За жалост още не са излязли видеокарти с shader model 5 :/