[Req] Какво СМС разплащане да използвам

За последно само ще добавя следното, че при едната фирма аз работя с нея и то доста отдавна вече а при другата която съм посочил на снимките работи един мой познат с неговите 4 сайта. При тях плащането е от фирма към частно лице. Както Вие сте обяснили и давате сума без вклченото ДДС което е в тарифата на оператора а те прибавят тези 20% към сумата ни и ни дават 50% или 60% не на 2лв а на 2.40лв :) Ето това се опитвам аз да обясня. Че независимо дали е физическо или юридическо лице Вие си предлагате цена не 2.40лв за смс ами се едно смс-а е 2лв. и вече от тези два лева Вие правите изчисленията 50%. Вие не получавате ли тези 0.40лв. от оператора под вид на ДДС? Или той Ви дава тарифа на смс-а към Вас с издадена фактура за 2лв?
 
Last edited:
Извинете че се намесвам просто гледам че Backo ви зададе един въпрос 3-4 пъти и не видях отговор от него.
Става въпрос за сумата от 189.33лв. колко трябва да получи той.Благодаря предварително за вашият отговор.

Колкото и пъти да пита Васко за сумата от 189.33лв. мога да дам обяснение след като знам за кой превод става въпрос. Причината е, че удръжките, които се правят при плащане всеки месец са различни и зависят от процентите на неплатените сметки, които мобилните оператори обявят.

Има още един куп неща, които са важни и ги посочих в някои от предните постове.
 
Колкото и пъти да пита Васко за сумата от 189.33лв. мога да дам обяснение след като знам за кой превод става въпрос. Причината е, че удръжките, които се правят при плащане всеки месец са различни и зависят от процентите на неплатените сметки, които мобилните оператори обявят.

Има още един куп неща, които са важни и ги посочих в някои от предните постове.

Мисля че няма да ви отнеме повече от 5-10 минути да е изчислите във 4-5 варианта.Благодаря предварително отново. (fubar)
 
За последно само ще добавя следното, че при едната фирма аз работя с нея и то доста отдавна вече а при другата която съм посочил на снимките работи един мой познат с неговите 4 сайта. При тях плащането е от фирма към частно лице. Както Вие сте обяснили и давате сума без вклченото ДДС което е в тарифата на оператора а те прибавят тези 20% към сумата ни и ни дават 50% или 60% не на 2лв а на 2.40лв :) Ето това се опитвам аз да обясня. Че независимо дали е физическо или юридическо лице Вие си предлагате цена не 2.40лв за смс ами се едно смс-а е 2лв. и вече от тези два лева Вие правите изчисленията 50% и после на тези 50% Вие давате 0.90ст.

Ако получавате плащанията като физическо лице, което не е регистрирано по ЗДДС съм сигурен, че не получавате сумата с включен ДДС. Навсякъде процентите се начисляват на база на стойността на SMS-a без ДДС. И в двата калкулатора, които посочихте ДДС не се включва, това е указано в текстовете под тях. Печалби с включено ДДС се изплащат само на фирми и лица, които са регистрирано по ЗДДС.

Изчисленията навсякъде, при всички фирми се правят без включено ДДС, защото това е коректния начин за представяне на печалбите. Печалбата + ДДС се получава само от фирми или физ. лица, които са регистрирани по ЗДДС, но след това те пак дължат това ДДС на държавата. Така, че ефекта за тях от това ДДС, което са получили за тях не е много голям. Те така или инъче после го внасят в държавата.
 
Ако получавате плащанията като физическо лице, което не е регистрирано по ЗДДС съм сигурен, че не получавате сумата с включен ДДС. Навсякъде процентите се начисляват на база на стойността на SMS-a без ДДС. И в двата калкулатора, които посочихте ДДС не се включва, това е указано в текстовете под тях. Печалби с включено ДДС се изплащат само на фирми и лица, които са регистрирано по ЗДДС.

Изчисленията навсякъде, при всички фирми се правят без включено ДДС, защото това е коректния начин за представяне на печалбите. Печалбата + ДДС се получава само от фирми или физ. лица, които са регистрирани по ЗДДС, но след това те пак дължат това ДДС на държавата. Така, че ефекта за тях от това ДДС, което са получили за тях не е много голям. Те така или инъче после го внасят в държавата.

И пак ще спомена, че ДДС–то после се тегли от държавата нали така? :) и напрактика Вие си получавате тези 0.40лв. на смс а не ги губите :) И пак погледнете снимките при смс с сума 2лв. без ДДС те дават 1.20лв. от който 1.20лв. правят отдръжка 10% и напрактика идва 1.10лв. от първият смс а с ДДС цената идва 1.44лв. :) при вас: над 2001 1.20лв. 60% 1.00лв. 50% 1.20лв. 60%

получавам това и ако съм юридическо лице и цената е с ДДС си ми е същата :) нали така или неправилно съм го разбрал? :)
 
Last edited:
Мисля че няма да ви отнеме повече от 5-10 минути да е изчислите във 4-5 варианта.Благодаря предварително отново. (fubar)

Няма как да изчислим 4-5 варианта, защото точният размер на сумата зависи от доста неща. Макар и с гадаене за превода вече дадох логично обяснение за посочения от него превод. Посочете друг превод и ще разясним и него, а ако сме допуснали грешка ще я коригираме.
 
И пак ще спомена, че ДДС–то после се тегли от държавата нали така? :) и напрактика Вие си получавате тези 0.40лв. на смс а не ги губите :) И пак погледнете снимките при смс с сума 2лв. те дават 1.20лв. от който 1.20лв. правят отдръжка 10% и напрактика идва 1.10лв. от първият смс а с ДДС цената идва 1.44лв. :) при вас: над 2001 1.20лв. 60% 1.00лв. 50% 1.20лв. 60%

получавам това и ако съм юридическо лице и цената е с ДДС си ми е същата :) нали така или неправилно съм го разпрал? :)

Грешно сте разбрал.
1. Ние не получаваме 0.40лв. ДДС от SMS на тарифа 2.00лв. без ДДС, а част от тези 0.40лв. - да кажем 0.20лв.
2. В този случай ДДС-то не се тегли от държавата, а се дължи и внася от Mobio и няма как да го платим хем на държавата хем на Вас, тъй като бихме го платили 2 пъти в този случай.
3. Това дали ще получите сумата с ДДС не зависи от това дали сте физическо или юридическо лице, а дали сте регистриран по ЗДДС или не. Това са две съвсем различни неща.
 
Грешно сте разбрал.
1. Ние не получаваме 0.40лв. ДДС от SMS на тарифа 2.00лв. без ДДС, а част от тези 0.40лв. - да кажем 0.20лв.
2. В този случай ДДС-то не се тегли от държавата, а се дължи и внася от Mobio и няма как да го платим хем на държавата хем на Вас, тъй като бихме го платили 2 пъти в този случай.
3. Това дали ще получите сумата с ДДС не зависи от това дали сте физическо или юридическо лице, а дали сте регистриран по ЗДДС или не. Това са две съвсем различни неща.

Аз давам пример като физичско лице което не е по ДДС и юридическо което е регистрирано по ДДС. В случея Вие като платите на държавата това ДДС си го теглите след месец примерно нали така? И сумата която идва към Вас примерно е 2.20лв за смс. А към потребители те Ви я давате за 2лв. независимо дали се изплаща към физичско лице което не е по ДДС или юридическо което е регистрирано по ДДС?

И напрактика от тези неща един път лицето което е по ДДС не вижда тези 0.20лв. и лицето което не е по ДДС и то не ги вижда, но пък за сметка на това то е ущетено с още -10% понеже трябва да плати данък печалба за тези пари а лицето по ДДС то си плаща ДДС-то, но не се ущетява с допълнителни проценти още понеже после си го тегли това ДДС :)

Лека нощ от мен :)

P.S Утре ще се заема да попитам управителите на двете фирми как идва при тях услугите като 2.40лв. ли се изплащат от операторите или като 2.20лв.
 
Last edited:
Аз лично съм си доволен от "mobio" сумата ме устройва,бързината на преводите в последно време нещо се забавя обаче не е от голямо значение.
Единственния кусур е че по някой път не влизат в положение(Пример:Когато някой реши да изпраща фалживи спамове че ако пратят смс за акаунт-а му ще получат телефон еди какъв си модел,от mobio ми деактивираха услугата,и отказаха да я подновят(което ме разочарова доста при положение че сам от 2 години сигорно при тях).
 
В случея Вие като платите на държавата това ДДС си го теглите след месец примерно нали така? И сумата която идва към Вас примерно е 2.20лв за смс. А към потребители те Ви я давате за 2лв. независимо дали се изплаща към физичско лице което не е по ДДС или юридическо което е регистрирано по ДДС?

Не е така. ДДС-то, което внесем не се тегли от държавата. Една фирма тегли ДДС от държавата ако преди това е платила повече ДДС на свойте контрагенти, от колкото е получила от тях. Т.е. за да "теглиш" ДДС първо трябва да си го платил на други фирми (това е ако една фирма работи според законодателството, разбира се). Точно затова писах, че нещата покрай ДДС не са Ви много ясни.

И напрактика от тези неща един път лицето което е по ДДС не вижда тези 0.20лв. и лицето което не е по ДДС и то не ги вижда, но пък за сметка на това то е ущетено с още -10% понеже трябва да плати данък печалба за тези пари а лицето по ДДС то си плаща ДДС-то, но не се ущетява с допълнителни проценти още понеже после си го тегли това ДДС :)

Това, което сте написал е тотално объркано и честно казано ми е трудно да разбера какво имате предвид.

P.S Утре ще се заема да попитам управителите на двете фирми как идва при тях услугите като 2.40лв. ли се изплащат от операторите или като 2.20лв.

Ще се радвам да видя техните отговори, но моля, когато ги пишете тук поставете точно запитването както е изпратено, така и отговора, който сте получил. Но не преразказано, а конкретно текста на запитването и отговора.
 
Аз лично съм си доволен от "mobio" сумата ме устройва,бързината на преводите в последно време нещо се забавя обаче не е от голямо значение.
Единственния кусур е че по някой път не влизат в положение(Пример:Когато някой реши да изпраща фалживи спамове че ако пратят смс за акаунт-а му ще получат телефон еди какъв си модел,от mobio ми деактивираха услугата,и отказаха да я подновят(което ме разочарова доста при положение че сам от 2 години сигорно при тях).

За бързината на преводите скоро ще има конкретно решение.
Относно спама от клиенти на услуги към Mobio - имахме няколко такива случаи и до колкото помня всички администратори на сървъри ни съдействаха, за да се преустанови тази практика. Единствената причина поради, която може да сме деактивирали услуга е ако не сте се вслушал в съветите ни, но не вярвам това да е така. Все пак пишете на [email protected] за коя услуга точно става въпрос и ще я активираме отново.
 
Съобщенията за проблеми с описанията на са в резултат от проверките, които въведохме за услуги с некоректно описание. Наложи се да въведем такива проверки, тъй като до преди няколко месеца нашата система се използваше от някои некоректни услуги. Резултата беше, че рискувахме налагането на глоби от мобилни оператори и държавни органи и евентуалното спиране на SMS номерата при по-сериозен проблем. Не можем да рискуваме нормалната работа на услугите на коректните ни партньори заради няколко подвеждащи SMS услуги.

Конкретната причина за получаване на съобщение за проблем с описанието на някоя услуга е, че служителя, който прави проверката не успява да открие описанието на услугата на посочения сайт. Ако имате такова описание просто върнете отговор с указания къде да го намерим освен парите разбирасе.

Получавате 40% от стойността на SMS-а ако акаунта Ви е настроен да получавате плащането веднага след края на месеца, за които се плаща. Вижте малко по-горе обяснението, което съм дал - можете да получавате доста по-висока печалба ако променим настройката на акаунта Ви.

Не знам как не е можал да го откире при положение че има.И сайта не е спирал.

И какви печалби мога да получавам ако ми настроете акаунта и какво ще се промени от това за да знам дали ще трябва някакъв данак да плащам и такива.И каква е разлика с сегашния ми акаунта и ако го промените.
 
За бързината на преводите скоро ще има конкретно решение.
Относно спама от клиенти на услуги към Mobio - имахме няколко такива случаи и до колкото помня всички администратори на сървъри ни съдействаха, за да се преустанови тази практика. Единствената причина поради, която може да сме деактивирали услуга е ако не сте се вслушал в съветите ни, но не вярвам това да е така. Все пак пишете на [email protected] за коя услуга точно става въпрос и ще я активираме отново.
Аз ползвам друга услуга вече (sun)
 
С физическо лице се разплаща все едно с граждански договор. Плаща се цялата сума, а лицето си подава декларация за доход!
 
Не е така. ДДС-то, което внесем не се тегли от държавата. Една фирма тегли ДДС от държавата ако преди това е платила повече ДДС на свойте контрагенти, от колкото е получила от тях. Т.е. за да "теглиш" ДДС първо трябва да си го платил на други фирми (това е ако една фирма работи според законодателството, разбира се). Точно затова писах, че нещата покрай ДДС не са Ви много ясни.

Не го теглите, но Ви се приспада впоследствие, това което се мъчите да обясните е 'танто за кукуригу'. С две думи, дали ще го изтеглите веднага или после разликите е все същото. Няма фирма която да плаща внася ДДС и после да остава назад с тези пари.
 
С физическо лице се разплаща все едно с граждански договор. Плаща се цялата сума, а лицето си подава декларация за доход!

Не е точно така. Консултирайте се със счетоводител кой точно изчислява удържа и плаща дължимия данък, когато става въпрос за граждански договор.
 
Не го теглите, но Ви се приспада впоследствие, това което се мъчите да обясните е 'танто за кукуригу'. С две думи, дали ще го изтеглите веднага или после разликите е все същото. Няма фирма която да плаща внася ДДС и после да остава назад с тези пари.

Фирмата не е назад с тези пари защото преди това ги е получила като е издала фактура.

Пример: ако издадем фактура за 100лв. + 20лв. ДДС дължим 20лв. на държавате. На практика стоката/услугата, за която е издадена фактурата струва 100лв., но фирмата получава 20лв. отгоре ДДС, което е задължена да внесе. След това тези 20лв. ДДС не си ги теглим обратно след като ги внесем.
 
Фирмата не е назад с тези пари защото преди това ги е получила като е издала фактура.

Пример: ако издадем фактура за 100лв. + 20лв. ДДС дължим 20лв. на държавате. На практика стоката/услугата, за която е издадена фактурата струва 100лв., но фирмата получава 20лв. отгоре ДДС, което е задължена да внесе. След това тези 20лв. ДДС не си ги теглим обратно след като ги внесем.
Аз пък съм забелязал че нашата фирма "AGT INCOMPLECT" която се занимава с внос,износ и много други дейности,винаги си тегли ддс-то.
Дори по този начин има схеми за теглене на фалшиво ддс.
Пример:Митничар се подписва че през границата е минал тир с натоварена наша стока на стойност 100000,след това ние можем спокойно да отидем и да изтеглим 20000 лева от държавата(не казвам че го правим).
А както гледам сега ддс-то скача.
 
Не го теглите, но Ви се приспада впоследствие

Платеното ДДС от МОБИО на други фирми/лица се приспада от дължимото, САМО АКО тези лица са регистрирани по ДДС и издадат съответен документ (фактура).
 
Не е точно така. Консултирайте се със счетоводител кой точно изчислява удържа и плаща дължимия данък, когато става въпрос за граждански договор.

говорим за данъци, не одръжки за осигуровки ..