[WARN] - New Skype Virus

Gasolincho

Well-Known Member
Joined
May 15, 2008
Messages
683
Reaction score
693
На вниманието на вcички потребители на DarksTeam! На изображението е показана снимка с заразен потребител в Skype, вирусът е изключително хитро направен и лесно залъгва повечето от Анти-Вирусните програми.
Моля избягвайте контакти с заразени потребители и не приемайте файлове от тях.

Поздрави, DarksTeam.
7404828aa6589189e73eda87f31ccc3a.png


baf456a5fc88949510cfc309adb96558.png
 
това го знам,но мерси се кап ,се пак стария скайп някакъв вирус ми смени паса и сега немога да си го върна -.-
 
Имам 2-3 такива. Мерси за инфо. (handshake)
 
Кажете как се маха че ме побърка .. моля ви
 
MSE-то му скочи на сливиците.
 
Мерси за информацията макарче не обращам внимание на такива спамове.
 
Kaspersky му го даде също :D
 
http://prikachi.com/images/138/2467138u.png

Малко информация за вируса:

SummaryTrojan:Win32/Ircbrute is a generic detection for multiple families of malware. Many of these are backdoor Trojans that use Internet Relay Chat (IRC) for remote command and control of the affected machine.

Symptoms
Alert notifications or detections of this malware from installed antivirus or security software may be the only other symptom(s).

Technical Information (Analysis)
Trojan:Win32/Ircbrute is a generic detection for multiple families of malware. Many of these are backdoor Trojans that use Internet Relay Chat (IRC) for remote command and control of the affected machine.

Trojan:Win32/Ircbrute detections may also be used for components of malware. Such components may modify system settings by performing such actions as disabling Windows firewall, Windows updates, network shares and anonymous network share access.

Upon execution, Trojan:Win32/Ircbrute usually writes a copy of itself to the Windows system folder, and modifies the registry to ensure that this copy is executed at each Windows start. Trojan:Win32/Ircbrute may then try to connect to an IRC server and wait for commands from a remote attacker.

Prevention
Take the following steps to help prevent infection on your computer:
•Enable a firewall on your computer.
•Get the latest computer updates for all your installed software.
•Use up-to-date antivirus software.
•Use caution when opening attachments and accepting file transfers.
•Use caution when clicking on links to Web pages.
•Avoid downloading pirated software.
•Protect yourself against social engineering attacks.
•Use strong passwords.


Цялата информация: Encyclopedia entry: Trojan:Win32/Ircbrute - Learn more about malware - Microsoft Malware Protection Center

Източник: Microsoft Encyclopedia

Последен едит:
Тея ако ги хванат.. MS и Facebook могат много да ги ебат.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Sladuranka
На такива спамове не обръщам внимание :)
 
Аз преди като не ползвах анти вирусна един потребител на сървара ми го прати и ми каза че са банери беше в .рар формат приех и като разглеждах забелязах че е .exe. формат а пък го показва като снимка и викам дай да влезна и взе че било вирус и при всяко пускане компютъра ми излизаше на ония педал снимката и треаше си преинсталирам компа. Но иначе не е толкова опасен :D Виждал съм и по опасни като да на пример да не може да влезнеш Task Manager-a не може да пускаш антивирусни товари яко преинсталирах си виндовса всичко вари наред като си пусна нета пак забиваше и вируса пак идеше :D Треаше да преинсталирам компа и да пусна първо антивирусната да сканира и така се оправих :D
 
Даже внимание не им обращам
 
AVG му еба майката с извинение :D
 
А тази Афродита на колко години е?
 
  • Like
Reactions: Gasolincho
А тази Афродита на колко години е?

мисля, че не опира толкова до годините от колкото до познанията да работиш с компютър :)