Skype Virus

Wikko0

Well-Known Member
Joined
Oct 17, 2012
Messages
660
Reaction score
263
Здравейте имам един много спешен проблем !!
Някав ми прати некав вирус като картинка и аз го приех след т'ва целия комп ми се вирусяса и постояно спами в скайп и на другите за това ....
Давайте идей как мога да го оправя ?
Вируса е от сорта на C:\User\USER\AppData\Local\Temp\1436064200.exe и след като изтрия вируса се появява нов с други числа!
 
Up ... ;xx Пробвах с много неща и не стана , ако някой знае как да хелп...
 
Писах ти в скайп... Аз така се оправих... :)
Аз по принцип на такива тъпни не се хващам, но майка ми го беше отворила... И така :)
 
Писах ти в скайп... Аз така се оправих... :)
Аз по принцип на такива тъпни не се хващам, но майка ми го беше отворила... И така :)

Би ли споделил как? На много хора ще им бъдеш полезен.
Не че на мен ми трябва. Още като видях 3 пъти този спам от 1 играч и се сетих за какво става на въпрос.

ПП: Имам друг проблем на брата на компа.
Когато постой около 2 минути и мръдна мишката започва да си натиска qqqqqqqqqq постоянно за около 10 секунди и спира. Някакви идей?
 
Emil Nikolov: Spri si procesa koito e nqkakvi 4isla ot roda "04050205" posle installni AVG i nqma Da imash problem
Няма такъв процес с числа ;xx

П.П ivowe3 .... да ти имам проблема... xD
 
Last edited:
Категория: Червей

Описание: Тази програма е опасна и се саморазпространява чрез мрежова връзка.

Препоръчително действие: Премахни незабавно този софтуер.

Елементи:
file:C:\Users\Pc\AppData\Roaming\7a6f0eb\7a6f0eb.exe
runkey:HKCU@S-1-5-21-610151092-4057888104-855724493-1000\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN\\7a6f0eb
runkey:HKLM\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN\\7a6f0eb
regkey:HKCU@S-1-5-21-610151092-4057888104-855724493-1000\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN\\7a6f0eb
regkey:HKLM\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN\\7a6f0eb

Получете още информация за този елемент онлайн.



Инсталирай Microsoft Security Essentials и проблема изчезва!
 
@Achov инсталирах Microsoft Security Essentials , мислех че проблема се е махнал , но на другия ден като се прибрах от даскало ми беше оспамил целия скайп отново :)
 
Пусни пълно сканиране, не бързо..
 
@Achov инсталирах Microsoft Security Essentials , мислех че проблема се е махнал , но на другия ден като се прибрах от даскало ми беше оспамил целия скайп отново :)

Като толкова ти е зор удари му 1 преинстал...кво се тормозиш? Пък и без това ще си поосвежиш компютъра. Лично аз на всеки 1ви (месец) си преинсталирам уина и нямам абсолютно никакви проблеми. Имай в предвид че съм с изключен FireWall и нямам антивирусна.
 
@bass_mania имам много важни работи в компютъра и затова не го преинсталвам :)

Мисля че намерих управене на вируса и ще го споделя :)
Ето как да си управите този вирус ;;
- Първа стъпка инсталирате си този софтуер Malwarebytes : Free anti-malware download като трайл версия.
- Пускате го да сканира (Пълно сканиране).
- Изтривате намерините троянци.
- Следвате следните стъпки според операционната ви система.
1. За версия на Windows XP и Vista: Отворете Start menu – то, натиснете Run и в отворения прозорец въведете %appdata%skype . Отваря ви се папката където е инсталиран Skype, като трябва да изтриете файла с име shared.xml(Ако не се трие изтеглете Unlocker).

2. За Windows 7: влезнете в Start Menu-то и напишете %appdata% в полето за търсене. Отваря се списък с папки. Влезте в папката Skype и изтрийте файловете с имена shared.xml и shared.ick(Ако не се трие изтеглете Unlocker).

3. Изтривате всички файлове които започват с името “temp”.

4. Изтривате всичко от папката C:/Windows/Temp. Принципно вируса се крие в 448484.exe, но е хубаво да се изтрие всичко.
4.1. Ако даденото 448484.exe (в някои случай 49299.exe) не може да се изтрие, е нужно да го спрете от таск менеджера (диспечър на задачите).

5. Влезнете в Start Menu-то и напишете %temp% в полето за търсене. Отново триете всичко от тази папка(Ако не се трие изтеглете Unlocker)

Big Thanks for Achov & MaGuSs.
 
  • Like
Reactions: anio
Както аз ти казах... Спираш процеса (End Process Tree) и после теглиш антивирусна която трие тези файлове сама... Мнооого трудно...