[Release] Auction system V2.[1] UPDATED 22.01.10

намерих 1 бъг :D пишеш 20 кредита примерно и нямаш повече кредити или имаж няма значение , но после пишеш -20 и ти маха кредитите връща ти ги :D по тая логика може да си ги зимаме по всяко време :)

и още нещо като се логвам си седи на едно място .... имам някакъв проблем със старт сесията ??? измислете как да го фикс ;)
 
Last edited:
Само на мен ли ми дава навсякаде грешки от типа на:

ect() [function.mssql-connect]: message: Login failed for user 'sa'. (severity 14) in D:\VertrigoServ\www\turgove\inc\config.php on line 3

Warning: mssql_connect() [function.mssql-connect]: Unable to connect to server: 89.50.34.130 in D:\VertrigoServ\www\turgove\inc\config.php on line 3
 
Само на мен ли ми дава навсякаде грешки от типа на:

ect() [function.mssql-connect]: message: Login failed for user 'sa'. (severity 14) in D:\VertrigoServ\www\turgove\inc\config.php on line 3

Warning: mssql_connect() [function.mssql-connect]: Unable to connect to server: 89.50.34.130 in D:\VertrigoServ\www\turgove\inc\config.php on line 3

Оправи си настройките в конфиг файла...
ПС: или по скоро нямаш Mssql (wasntme)
 
Last edited:
Оправи си настройките в конфиг файла...
ПС: или по скоро нямаш Mssql (wasntme)

Оправил съм ги.. И как ше нямам mssql...? Как е тръгнал сайта според тебе? Ами webshopa? :)
 
Оправил съм ги.. И как ше нямам mssql...? Как е тръгнал сайта според тебе? Ами webshopa? :)

Да бе просто настройките не са ти били наред в config.php ... ;)
 
Да бе просто настройките не са ти били наред в config.php ... ;)

Настройките са си наред, някъде другаде е проблема...
 
намерих 1 бъг :D пишеш 20 кредита примерно и нямаш повече кредити или имаж няма значение , но после пишеш -20 и ти маха кредитите връща ти ги :D по тая логика може да си ги зимаме по всяко време :)

и още нещо като се логвам си седи на едно място .... имам някакъв проблем със старт сесията ??? измислете как да го фикс ;)

някакви решения :D ?
 
Надявам се знаеш, че clean_var не е функция създадена от php.net? (wonder)

Не съм я използвал вероятно гледаш някой чужд код.

str_replace() използвам често но не виждам смисъл тъй като всяка заявка минава или през (int) или през htmlspecialchars() същото се отнася и за mssql_escape_string.

айде да се върнеш 1 годинка назад когато "Вие" незнаехте нищо за това което говорим сега.
помня че някъде бях написал да ползваш този вид защита - а ти ми говориш че "php.net не е чувало за така функция" а приналичието че бях дал кода.
айде сега не се прави на умник и пиши такива страници които вече друг ги е предоставил а ти само си преписваш заслугата.
не говоря конкретно за тази тема има и други.
ти едва ли не си подбиран с конкуркс бе ...
радвай се че тези от форума ти викат "бравооо" - "лелеее много добре" - "бог си ти..."
защото след нема и 1-2 години макс 3 ще разбереш че интернета и машините не са всичко - приятелски съвет.
 
Last edited:
За сега сичко е ок ;)
Само 1 въпрос: Времето за 1 залог е 1 ден някъде. От къде се сменя? Като го променя от table-a става (-)
 
айде да се върнеш 1 годинка назад когато "Вие" незнаехте нищо за това което говорим сега.
помня че някъде бях написал да ползваш този вид защита - а ти ми говориш че "php.net не е чувало за така функция" а приналичието че бях дал кода.
айде сега не се прави на умник и пиши такива страници които вече друг ги е предоставил а ти само си преписваш заслугата.
не говоря конкретно за тази тема има и други.
ти едва ли не си подбиран с конкуркс бе ...
радвай се че тези от форума ти викат "бравооо" - "лелеее много добре" - "бог си ти..."
защото след нема и 1-2 години макс 3 ще разбереш че интернета и машините не са всичко - приятелски съвет.
Преди тази 1 година не съм бил във форума. Не си спомням да си ми казвал да ползвам такова нещо. Не желая да си преписвам заслуга или изобщо потребителите да ме обичат. Това за годините съм го разбрал преди доста време. Имам чувството, че всичко което правиш те карат на сила. Това, че имам някакъв интерес да направя нещо ме изкара идиот седящ по 24 часа на компа с главанта цел да получи благодарности от форума. Това обаче не е така. Не случайно не желая да си давам нито скайп нито каквито и да е било лични данни именно защото не искам потребителите да ме знаят и не искам благодарности от никой. Явно мислиш, че с елементарните ми познания се имам за нещо повече от останалите. Тук отново грешиш.
За сега сичко е ок ;)
Само 1 въпрос: Времето за 1 залог е 1 ден някъде. От къде се сменя? Като го променя от table-a става (-)
itemadder.php

$time1 = time() + 86400;


намерих 1 бъг :D пишеш 20 кредита примерно и нямаш повече кредити или имаж няма значение , но после пишеш -20 и ти маха кредитите връща ти ги :D по тая логика може да си ги зимаме по всяко време :)

и още нещо като се логвам си седи на едно място .... имам някакъв проблем със старт сесията ??? измислете как да го фикс ;)
Благодаря променете modules/add.php на:
PHP:
<?php
@session_start();
include "../inc/config.php";
include "../inc/log.php";
$dobavi = $_POST['dobavqm'];

echo "<meta http-equiv=\"Content-Type\" content=\"text/html; charset=1251\">";
if ($zalog == "1") // КОГАТО Е С КРЕДИТИ

{
    if ($dobavi == null)
    {
        echo "Моля попълнете полето.";
    }
    else
    {
        if ((int)$dobavi > 0)
        {
            $dobavi = (int)$dobavi;
            $x = mssql_fetch_assoc(mssql_query("
	SELECT credits FROM MEMB_CREDITS where memb___id='" . $_SESSION[$siteloginsession] .
                "'
"));
            $b = $x['credits'];
            if ($b < (int)$dobavi)
            {
                echo "Нямате достатъчно кредити";
            }
            else
            {
                $u = mssql_fetch_assoc(mssql_query("SELECT count(member) as memb from zalaganiq where member='" .
                    $_SESSION[$siteloginsession] . "'"));
                $qup = mssql_fetch_assoc(mssql_query("SELECT turgbroj FROM lastauctuion")) or
                    die(mssql_get_last_message());
                $show = $qup['turgbroj'];
                if ($u['memb'] == "0")
                {

                    mssql_query("INSERT INTO zalaganiq(member, broj, brojnaturga)
VALUES('" . $_SESSION[$siteloginsession] . "', '0', '$show')");
                }
                mssql_query("UPDATE zalaganiq SET broj=broj+'" . (int)$dobavi .
                    "', brojnaturga='$show'
WHERE member='" . $_SESSION[$siteloginsession] . "'");
                mssql_query("UPDATE MEMB_CREDITS SET credits=credits-'" . (int)$dobavi . "'
WHERE memb___id='" . $_SESSION[$siteloginsession] . "'");
                if ($logon > 0)
                {
                    logsave("<font color='#ffffff'>" . $_SESSION[$siteloginsession] .
                        "</font> добави " . (int)$dobavi . " кредита в търга.");
                }
                echo "Кредитите са успешно добавени.";
            }
        }
        else
        {
            echo "Числото трябва да е по-голямо от 0!";
        }
    }
}
// КОГАТО Е С КРЕДИТИ КРАЙ

elseif ($zalog == "2") // КОГАТО Е С РЕСОВЕ

{

    if ($dobavi == null)
    {
        echo "Моля попълнете полето.";
    }
    else
    {
        if ((int)$dobavi > 0)
        {
            $dobavi = $_POST['dobavqm'];
            $xo = mssql_fetch_assoc(mssql_query("SELECT resets FROM auctionlogin WHERE member='" .
                $_SESSION[$siteloginsession] . "'"));
            $getresets = $xo['resets'];
            if ($dobavi > $getresets)
            {
                echo "Нямате достатъчно точки.";
            }
            else
            {
                $u = mssql_fetch_assoc(mssql_query("SELECT count(member) as memb from zalaganiq where member='" .
                    $_SESSION[$siteloginsession] . "'"));
                $qup = mssql_fetch_assoc(mssql_query("SELECT turgbroj FROM lastauctuion")) or
                    die(mssql_get_last_message());
                $show = $qup['turgbroj'];
                if ($u['memb'] == "0")
                {

                    mssql_query("INSERT INTO zalaganiq(member, broj, brojnaturga)
VALUES('" . $_SESSION[$siteloginsession] . "', '0', '$show')");
                }
                mssql_query("UPDATE zalaganiq SET broj=broj+'" . (int)$dobavi .
                    "', brojnaturga='$show'
WHERE member='" . $_SESSION[$siteloginsession] . "'");
                mssql_query("UPDATE auctionlogin SET resets=resets-'" . (int)$dobavi . "'
WHERE member='" . $_SESSION[$siteloginsession] . "'");
                if ($logon > 0)
                {
                    logsave("<font color='#fff'>" . $_SESSION[$siteloginsession] . "</font> добави " .
                        (int)$dobavi . " точки в търга.");
                }
                echo "Точките са успешно добавени.";
            }
        }
        else
        {
            echo "Числото трябва да е по-голямо от 0!";
        }
    }

} // КОГАТО Е С РЕСОВЕ КРАЙ


?>
 
Last edited:
Има ли начин да се направи връзката да не е чрез ODBC?
 
Преведох я на английски, но шибания надпис Имате 2000 кредита, така и не успях да го преведа. Търсих из абсолютно всички файлове за думичката "имате", но я няма никаде. От къде се взима този извънземен надпис бе деба?
 
Преведох я на английски, но шибания надпис Имате 2000 кредита, така и не успях да го преведа. Търсих из абсолютно всички файлове за думичката "имате", но я няма никаде. От къде се взима този извънземен надпис бе деба?

sNG, я е превел от няколко месеца насам..
 
Фанах се да търся тъпата дума, ред по ред и я намерих. Явно нещо търсачката на редактора си прави пишки..
 
Между другото имената на итемите не стават за версия 97d+99... Какви са тия iron pants..
 
Между другото имената на итемите не стават за версия 97d+99... Какви са тия iron pants..

Ти толкова ли си тъп или на тъп се правиш ?
Човека е направил нещо много добро ти НАСРА темата от спам ....
Ясно е, че не "стават" имената ... за по-нови версий са ....
Като не ти харесва не го ползвай бе ....
 
Last edited:
Ти толкова ли си тъп или на тъп се правиш ?
Човека е направил нещо много добро ти НАСРА темата от спам ....
Ясно е, че не "стават" имената ... за понови версий ....
Като не ти харесва не го ползвай бе ....

Абе смотаняк, я се разкарай! И къде съм казал, че имената не стават за по-нови версии "бе"? Бахти олигофрена! Системата е много добра и евала правя на newguy. Просто с предния ми пост намекнах някой ако има за по старичките версии имената на итемите да ги постне. Пак повтарям! СМОТАНЯК!
 
Между другото имената на итемите не стават за версия 97d+99... Какви са тия iron pants..

Iron Pants = Plate Pants
Оправя се от 'includes/items/x.txt'.
 
Iron Pants = Plate Pants
Оправя се от 'includes/items/x.txt'.

Да де знам, че се оправят от там ама аз като не съм играл по-нови версии и не им знам имената там какви са, как да си ги оправя... :)
 
Абе смотаняк, я се разкарай! И къде съм казал, че имената не стават за по-нови версии "бе"? Бахти олигофрена! Системата е много добра и евала правя на newguy. Просто с предния ми пост намекнах някой ако има за по старичките версии имената на итемите да ги постне. Пак повтарям! СМОТАНЯК!

Не ме интересува к'фо си намеквал ПЕДАЛ ГРОЗЕН ... Такива шибаняци като тебе нямат място тук ....и няма да ми викаш да се разкарам, че като те гледам к'фа смешка си ... Избивай си КОМПЛЕКСИТЕ другаде .... Ако не викни майка да ти блъсне една чикийя да се успокоиш ... (rofl)
 
Last edited: