Колко пъти са ви хаквали сървъра

"Който дава, получава"

Само едно ще кажа, не е точно така.
Примрер:
Даваш 300лв. за сайт, както ти описа.
И какво правим като ти дропнат таблиците + изтрият цялата операционна система на следващият ден?
Следователно не е точно така...който дава, получава (ама не се знае какво) ;):
 
  • Like
Reactions: OmaRuCat
"Който дава, получава"

Само едно ще кажа, не е точно така.
Примрер:
Даваш 300лв. за сайт, както ти описа.
И какво правим като ти дропнат таблиците + изтрият цялата операционна система на следващият ден?
Следователно не е точно така...който дава, получава (ама не се знае какво) ;):

Само да допълня , че това което казваш и ти е вярно .
Но по-голямата част от сайтовете в форума са сглобявани от няколко различни сайта .
Или както правят някой теглят 1 сайт харесват си опция от друг и си я добавят .
И дори да е защитен даден сайт като се добавят модули с неизвестен произход става пак кашата .
Не може да изтеглиш сайт да добавиш 50 модула отгоре и да искаш да не те хакнат да не говорим , че из някой модули дори се намират upload скриптове .
 
Като не ти се дават пари изкарай 25 лева от джоба отиди купи си една книжка прочети я и си направи сайт.

Напълно съм съгласен с теб. Но в днешно време ги мързи да прочетат дори и HTML, а да не говорим че иска и мислене да се напише скрипт с PHP.

Пък и не е нужно да се купува книга когато в нета има толкова информация относно всякакви програмни езици.

BTW: Извинявам се за спама и моля да не се продължава :) ако има нещо вече на лично. се пак темата се казва: "Колко пъти са ви хаквали сървъра", а не "Как да си защитим сайта без да разбираме какво пишем".
 
Като имаш толкова зор хвани се и си защити сайта а де да хулиш тука кой къв бил. Вече в нета има всичко стига да имаш желание и време можеш да намериш и направиш почти всичко. Това от рода на 100% защитен 99 или 1% няма не го ли разбрахте или не четете или си защитен или не си няма средно положение. И кво искаш да ти направят сайт после да го ползваш и да печелиш на гърба на тези където са ти го направили, а ти да не си дал и 1 лев. Еми извинявай ама ще ти разбия фантастичния свят ама не е така в реалния живот. Както съм обичам да казвам "Който дава получава". Ако ставаше така да свършат нещо и ти после си вееш оная работа,после да ти порасне работата защото са минавали такива през мен и да ти идват паричките. Хората нямаше да ходят на работа и да се трудят като волове ако всичко беше на готово нали? Вземи пусни малко да погледаш новините виж какво става хората се трепят за 50 лева дори и за 5 лева, но ти искаш сайт за 300 лева безплатно. Като не ти се дават пари изкарай 25 лева от джоба отиди купи си една книжка прочети я и си направи сайт.

хахахаха мой човек а по добре ли е да има 200 сайта с мижави секурита и модули отколко 1 ама да е напълно хубав и да те питам какво ще печеля на техен гръб като само ще се набутвам тока + интернет + подръжка + админи + домеин а да не говорим ако трябва плащам на хора админи и много други сам го смятал ми излиза кам 110 лева кво ще кажеш че ще зимам повече от му-то ли ве аз го правя не за парите ами за да направя един сървър в който да играем и да се забавляваме а не да се псуваме и заплашваме !!! ако се печелеше така до ся нямаше да има закрити сайтове и сървъри отново не мислиш преди да пишеш спирам да коментирам щото аз утре ще зема заплата и ще си купя сайт от MuCore или друга компания ама за тези който нямат да дадат от джоба си еи тва сме българите алчни алчни ама до безкрая !!!
 
Има едно лесно решение на проблема... може да се направи функция, която да опита да защити сайта..., но както казват... всичко може да бъде прескочено или измамено... В момента правя такава опция и да Ви кажа не е лесно... защото има доста неща, които трябва да се разгледат...!!!
 
И какво правим като ти дропнат таблиците + изтрият цялата операционна система на следващият ден?

Ти ако неможеш да се защитиш от дроп не се занимавай с php. Това е най-ламерскато нещо. Имам около 4-5 сайта на mysql 3-4 на mssql някои са при мен други не, как за 3 години не са ми дропнали нито 1 път таблица или делнали ОС. Даже нз това как може да се допусне по-точно може ако си пълен идиот и си написал даже някаде "Цъкни тук да качиш shell". А до това да има много работа по защитата еми да много е около 5-10 мин както казах. Трябва да знаеш как,каде,какво.

Казах колко пъти са ме хакнали повече няма какво да пиша в тази тема успех на всички.
 
Last edited:
Ти ако неможеш да се защитиш от дроп не се занимавай с php. Това е най-ламерскато нещо. Имам около 4-5 сайта на mysql 3-4 на mssql някои са при мен други не, как за 3 години не са ми дропнали нито 1 път таблица или делнали ОС. Даже нз това как може да се допусне по-точно може ако си пълен идиот и си написал даже някаде "Цъкни тук да качиш shell". А до това да има много работа по защитата еми да много е около 5-10 мин както казах. Трябва да знаеш как,каде,какво.

Казах колко пъти са ме хакнали повече няма какво да пиша в тази тема успех на всички.

Бъди спокоен, мога. Просто изразих компетентно мнение относно това, което каза.
 
Един единствен път в самото начало на "кариерата" ми през 2005-6 година. :)
 
10на пъти преди години, с му уеб 0.3 , 0.6
 
2 пъти сървъра и 8 пъти сайта
 
Хаха, не ставате :D


По темата сървъра около 10 пъти .

Сайт като имам в предвид не само на МУ, а и други проекти преди да започна да се занимавам с PHP и не знаех нищо (почти) около 150 пъти .
 
Last edited:
  • Like
Reactions: darkmagic
Е аз мислех че са ме хак много ама Омару води класацията :D