[Req] Какво СМС разплащане да използвам

и при мене са ставали същите проблеми като тия постнати по горе не описани услуги загубени смс-и,но когато съм питал нещо ми се е отговаряло по възможно най бързия начин,като цяло съм доволен от mobio.bg
 
Мога да ви кажа че Мобио са най добрата фирма за СМС разплащания !. СМСПeй не се лъжете на голямите $ те са нова фирма само набират риби за да влезнат в бизнеса после ще оскапят всичко !!. Също не мога да разбера какво недоволствате от новите номера те са с самостоятелен Префикс и е удобство за всеки. Също и щом толкова искате да няма 10% данък скоро мобио ще го премахнат и който иска ще си го плаща сам в държавата. Недейте да плюете Мобио , попринцип 90% от тия където пишете нямате дори 16г. Което е противозаконно да работите с пари ! Мобио някога направили ли са ви проблем ??? Пак казвам не бъдете неблагодарни !!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Нека и аз да се намеся тук малко в този разговор за смс разплащанията.
Мисля, че потребителите ни тук (независимо на каква възраст са те) щом са тръгнали да Ви критикуват за някой неща мисля, че е редно малко найстина да се замислите. Какво имам предвид:

В предните страници прочетох, че не един човек от форума тук имал проблем който и аз също съм го имал с Вас отностно неотчитането на някои смс-и от Вашата система и то не един път ми се е случвало това нещо (за което разбирасе сме си писали и в скайп, по мейли и т.н :) )

Другото което е за тези отдръжки за данъци и т.н. Значи всички Ваши условия преди да тръгна да работя с Вас преди време бяха прочетени от мен, но след като дойде време за първо плащане малко се разминаха нещата. Какво имам превид: Изчаках си времето от 40 дни дори за да пойскам превод на печалбите си и след ден те ми бяха преведени от Вас в сметката ми. Въпросът не е в това а, че сумата бе 189.33лв. от която аз поличух.... нека оставя на Вас да ми изчислите какво трябва да получа в следващият Ви пост и аз после ще Ви отговоря какво ми бе преведено.

След това печалбите които се дават от Ваша страна са досега най-ниските който съм срещал. След тази случка аз се прехвърлих да работя с smspay.bg от който съм много доволен. Съпорта им е на уникално високо ниво което честно казано неможах да повярвам, процента който получавам от тяхна страна е 60% от услугата 2.40лв. а минималният гарантиран от тях е 50%. Разбирасе и при тях има всички тези отдръжки които се правят и от Ваша страна за данъци, но все пак процента ми е 60% а не 45% или рядко срещаният 50%.

Данни или профили при Вас няма да Ви давам или да се свързвам отново за всичко това което писах по-горе просто исках да споделя, че всичко това което са писали потребителите ни тук не е лъжа и не само на един или двама са се получавали тези грешки.

Ще очаквам от Ваша страна отговор с това колко трябва да ми е преведената сума при 189.33лв. която е отчела системата Ви.

Поздрави.

Здравейте,

Обръщаме внимание на мненията на клиентите и съвсем скоро ще има промяна особено в частта за удръжките.

Относно плащането на печалбите за Вашия акаунт - ще е много по-лесно да направим справка и да обосновем всеки направен превод, ако имаме информация за кой акаунт точно става въпрос. Какво имам предвид. За да Ви отговоря каква точно трябва да е сумата за превода трябва да знам:
1. За кой месец точно е плащането.
2. В посочената от Вас сума има ли включени повече от един месец и ако има такива кои са те.
3. В посочената сума има ли включени месеци от системата за отчитане, която работеше до 01.08.2009.
4. В посочената от Вас сума има ли включени плащания за други държави.
5. Посочената сума представлява сумата, която се вижда в панела за кратка информация (горе в дясно) или включва плащане за един или няколко месеца, които вече са приключили.

Ако посочената сума е само за 1 месец, в нея няма включени плащания за други държави, месеци и т.н. особености сметката не е сложна - 189.33лв. - % неплатените сметки за съответния месец - 10%.

Относно грешките, които се получават при потребителите - възможно е да има такива. Не сме безгрешни. Стараем се веднага след получаването на информация за някакъв проблем да го разрешим. Потребителя, който днес беше писал за проблем с неговия акаунт въпреки, че не ни даде информация кой точно му е акаунта успяхме да го открием и коригирахме проблема с детайлното визуализиране на статистиките в неговия акаунт за по-малко от 20мин. Но за нас е много важно да ни съобщавате за проблемите, за да можем да проверяваме каква е причината. Няма никакъв смисъл нито за вас, нито за нас, нито за останалите потребители на Mobio, когато забележите проблем да не ни съобщавате.

С други думи: моля, когато имате проблем, какъвто и да е, пишете ни на емейл, skype, чата с оператор, вътрешната система за съобщения, обаждайте се по телефона. За нас е важно да знаем за проблемите и да ги разрешаваме бързо. Ако изпратите запитване и не сте доволни от отговора или отношението на служителя, който отговори - поискайте да говорите с управителя.

Пиша това, тъй като по този евентуален проблем с превода до нас не знам да е достигнало оплакване от Ваша страна. Възможно е да сме допуснали грешка и ако имаме повече информация бихме могли да я коригираме.
 
Мога да ви кажа че Мобио са най добрата фирма за СМС разплащания !. СМСПeй не се лъжете на голямите $ те са нова фирма само набират риби за да влезнат в бизнеса после ще оскапят всичко !!. Също не мога да разбера какво недоволствате от новите номера те са с самостоятелен Префикс и е удобство за всеки. Също и щом толкова искате да няма 10% данък скоро мобио ще го премахнат и който иска ще си го плаща сам в държавата. Недейте да плюете Мобио , попринцип 90% от тия където пишете нямате дори 16г. Което е противозаконно да работите с пари ! Мобио някога направили ли са ви проблем ??? Пак казвам не бъдете неблагодарни !!!!!!!!!!!!!!!!!
А ти на колко беше като започна да използваш услугите им? (nqh)

Бай дъ уей
И аз съм доволен от услугите на mobio.bg ::)
 
Не знам защо но много често започнаха да ми пращат съобщения че ни ми е описана правилно услугата, истякал срок за поправка на описана услуга. Писах ин защо ми пращате постоянно такива съобщения че не ми е уписана услугата и после гледам ми са я оправили без обратно съобщение.

Но иначе съм доволен от мобио.бг и то много когато имам запитване ми отговарят веднага.

Но да ако направите 1 лев поне да получаваме от 2.40 щото 80 стотинки са много малко. Някои като прати 3-4 смс-а от 2.40 си вика дадох му 6-7 лева от тея смс но те не знаят че ние само взимаме 80 стотинки и от тези 3-4 смс-а ние взима 2-3 лева. За това ако можете малко да намалите данъците.

И ако може да го върнете на 20 лева за плащане на сумата щото не всички потребители имат толкова много смс-и за 50 лева и трябва да чакат някои 5-6 месеца за да ин се събера такава сума.

Иначе за сега съм доволен от вас и то много.

Съобщенията за проблеми с описанията на са в резултат от проверките, които въведохме за услуги с некоректно описание. Наложи се да въведем такива проверки, тъй като до преди няколко месеца нашата система се използваше от някои некоректни услуги. Резултата беше, че рискувахме налагането на глоби от мобилни оператори и държавни органи и евентуалното спиране на SMS номерата при по-сериозен проблем. Не можем да рискуваме нормалната работа на услугите на коректните ни партньори заради няколко подвеждащи SMS услуги.

Конкретната причина за получаване на съобщение за проблем с описанието на някоя услуга е, че служителя, който прави проверката не успява да открие описанието на услугата на посочения сайт. Ако имате такова описание просто върнете отговор с указания къде да го намерим.

Получавате 40% от стойността на SMS-а ако акаунта Ви е настроен да получавате плащането веднага след края на месеца, за които се плаща. Вижте малко по-горе обяснението, което съм дал - можете да получавате доста по-висока печалба ако променим настройката на акаунта Ви.
 
Мога да ви кажа че Мобио са най добрата фирма за СМС разплащания !. СМСПeй не се лъжете на голямите $ те са нова фирма само набират риби за да влезнат в бизнеса после ще оскапят всичко !!. Също не мога да разбера какво недоволствате от новите номера те са с самостоятелен Префикс и е удобство за всеки. Също и щом толкова искате да няма 10% данък скоро мобио ще го премахнат и който иска ще си го плаща сам в държавата. Недейте да плюете Мобио , попринцип 90% от тия където пишете нямате дори 16г. Което е противозаконно да работите с пари ! Мобио някога направили ли са ви проблем ??? Пак казвам не бъдете неблагодарни !!!!!!!!!!!!!!!!!

smspay е създадена 2006 година :) и двете фирми са създадени по едно и също време мобио 2005 смспей офицялно януари 2006-та година.

Сега нека обясня и нещо друго което забелязах при мобио. Погледнете снимката която съм дал.

Mobio.bg предлага SMS номера на тарифи 0.50лв., 1.00лв., 2.00лв., 4.00лв. без включен ДДС (20%)

d78a22a632eacad752b1f6b8dd1914ee.png


Така сега един пример. Тарифата която искате да ползвате е 2.40лв. с ДДС примерно и имате 100 смс-а. Системата Ви отчита на Вас потребителите 0.90ст. на смс нали БЕЗ ДДС от това нещо след като тръгнете да правите искане за превод на сумата тя си остава БЕЗ ДДС и от тази сума Ви се отдържат още 10% за данък печалба. Какво ще рече това:
Независимо дали е физическо лице или юридическо и в двада случая се начислява ДДС (Данък Добавена Стойност). При потребителите на мобио този данък не Ви се начислява към крайната сума ами си остава "фира" и отделно Ви се отдържа още 10% данък печалба. Т'ва значи, че от тези 0.90лв. при които не Ви се дава 20% ДДС Ви се отдържа отделно още 10% данък печалба. Малко нелогично нали? Или е по-добре мобио да го обясни по различно?

Така сега на снимката виждаме, че съм избрал тарифа 2.40лв и брой на смс-ите 100 по скала 60% и какво получаваме отдолу...? Сумата от 93.40лв. Както и да го смятам изчислението си е така както съм го описал по-горе... и тези 60% неги виждам. |-(

Сега да направим проверка при смспей:

Предлагат се за стойности от 0.25, 0.50, 1.00, 2.00 и 4.00 лв (съответно 0.30, 0.60, 1.20, 2.40 и 4.80 лв с ДДС).

c70ce6e2c53f59623b9cdf8aa2f97e97.png


Правя същата проверка както при мобио и какво идва, че аз при 100 смс-а получавам 100лв. БЕЗ ДДС което ДДС в краят на периода ми се начислява към крайната сума и от нея ми се отдъжат въпросните 10% данък печалба.

Май разликата е голяма...? А ако смс-ите са 1000?
И в двете "компании" съм като физическо лице не като юридическо понеже нежелая да вписвам друга дейност на фирмата освен с тази която е в момента.
 
  • Like
Reactions: NoFeaR
Трябва да имаш трафик над 2001 смс-а че да взимаш 60% ......
 
Здравейте,

Обръщаме внимание на мненията на клиентите и съвсем скоро ще има промяна особено в частта за удръжките.

Относно плащането на печалбите за Вашия акаунт - ще е много по-лесно да направим справка и да обосновем всеки направен превод, ако имаме информация за кой акаунт точно става въпрос. Какво имам предвид. За да Ви отговоря каква точно трябва да е сумата за превода трябва да знам:
1. За кой месец точно е плащането.
2. В посочената от Вас сума има ли включени повече от един месец и ако има такива кои са те.
3. В посочената сума има ли включени месеци от системата за отчитане, която работеше до 01.08.2009.
4. В посочената от Вас сума има ли включени плащания за други държави.
5. Посочената сума представлява сумата, която се вижда в панела за кратка информация (горе в дясно) или включва плащане за един или няколко месеца, които вече са приключили.

Ако посочената сума е само за 1 месец, в нея няма включени плащания за други държави, месеци и т.н. особености сметката не е сложна - 189.33лв. - % неплатените сметки за съответния месец - 10%.

Относно грешките, които се получават при потребителите - възможно е да има такива. Не сме безгрешни. Стараем се веднага след получаването на информация за някакъв проблем да го разрешим. Потребителя, който днес беше писал за проблем с неговия акаунт въпреки, че не ни даде информация кой точно му е акаунта успяхме да го открием и коригирахме проблема с детайлното визуализиране на статистиките в неговия акаунт за по-малко от 20мин. Но за нас е много важно да ни съобщавате за проблемите, за да можем да проверяваме каква е причината. Няма никакъв смисъл нито за вас, нито за нас, нито за останалите потребители на Mobio, когато забележите проблем да не ни съобщавате.

С други думи: моля, когато имате проблем, какъвто и да е, пишете ни на емейл, skype, чата с оператор, вътрешната система за съобщения, обаждайте се по телефона. За нас е важно да знаем за проблемите и да ги разрешаваме бързо. Ако изпратите запитване и не сте доволни от отговора или отношението на служителя, който отговори - поискайте да говорите с управителя.

Пиша това, тъй като по този евентуален проблем с превода до нас не знам да е достигнало оплакване от Ваша страна. Възможно е да сме допуснали грешка и ако имаме повече информация бихме могли да я коригираме.


Не съм задоволен от отговора Ви. Питам Ви конкретно при тази сума 189.33лв. при която всички смс-и са от България и са преди 01.08.2009. и са изплатени преди тази дата, какво според Вас аз трябва да получа и ще Ви покажа снимка от акаунта да се уверите, че се разминават някой неща които сте посочили.
 
Last edited:
Говоря за това, че съдържанието на СМСа се проверява от скрипта който е на сървъра ми. Така дори да изпратят СМС със неправилно съдържание се записват във лога и когато някой потребител ми напише, че е пратил СМС но не е получил очакваното, то с 2 щтраквания може да си проверя, дали е сбъркал или ме мота нещо, ако е сбъркал смс-а се зачита в системата на доставчика, парите се начисляват и т.н. няма нужда да търся потдръжка от доставчика на услуги а се оправям сам. ;)

Поправете ме ако греша, но съдържанието на SMS-а се проверява от скрипта, който е на сървъра Ви АКО потребителя е изпратил правилна ключова дума (префикс). При нас също всеки SMS би се отчел нормално към Вашата услуга/скрипт, ако потребителя е изпратил коректно ключовата дума (префикса).

Това, което имам предвид в по-горния пост е корекцията на SMS-ите, при които префикса не е изпратен коректно или съдържа грешки. Тогава имаме няколко системи за корекция, като в повечето случай корекцията става автоматично и нито Вие, нито потребителя разбира, че е изпратил грешен SMS.
 
Не съм задоволен от отговора Ви. Питам Ви конкретно при тази сума 189.33лв. при която всички смс-и са от България и са преди 01.08.2009. и са изплатени преди тази дата, какво според Вас аз трябва да получа и ще Ви покажа снимка от акаунта да се уверите, че се рсазминават някой неща които сте посочили.

За кой месец точно е превода? Ако е за печалби от _преди_ 01.08.2009 (както сте писал) - тогава условията за разпределение на печалбата и системата за отчитане беше друга, но пак мога да дам обяснение стига да знам за кой акаунт става въпрос.

Ако не е проблем напишете на лично съобщение акаунта. Пуснете и снимката тук.
 
За кой месец точно е превода? Ако е за печалби от _преди_ 01.08.2009 (както сте писал) - тогава условията за разпределение на печалбата и системата за отчитане беше друга, но пак мога да дам обяснение стига да знам за кой акаунт става въпрос.

Ако не е проблем напишете на лично съобщение акаунта. Пуснете и снимката тук.

Нищо няма да Ви давам в момента, понеже искам да ми кажете без да поглеждате каква ще е сумата. Ето от кога е превода
Последен превод: ***.** лв.
2009-02-26 09: * 8: * 7 Изплатен
всички преводи »

Чакам отговор от Вас и на двата ми въпроса за да видят потребителите ни как са нещтата при Вас :)
 
  • Like
Reactions: NoFeaR
smspay е създадена 2006 година :) и двете фирми са създадени по едно и също време мобио 2005 смспей офицялно януари 2006-та година.

Сега нека обясня и нещо друго което забелязах при мобио. Погледнете снимката която съм дал.



d78a22a632eacad752b1f6b8dd1914ee.png


Така сега един пример. Тарифата която искате да ползвате е 2.40лв. с ДДС примерно и имате 100 смс-а. Системата Ви отчита на Вас потребителите 0.90ст. на смс нали БЕЗ ДДС от това нещо след като тръгнете да правите искане за превод на сумата тя си остава БЕЗ ДДС и от тази сума Ви се отдържат още 10% за данък печалба. Какво ще рече това:
Независимо дали е физическо лице или юридическо и в двада случая се начислява ДДС (Данък Добавена Стойност). При потребителите на мобио този данък не Ви се начислява към крайната сума ами си остава "фира" и отделно Ви се отдържа още 10% данък печалба. Т'ва значи, че от тези 0.90лв. при които не Ви се дава 20% ДДС Ви се отдържа отделно още 10% данък печалба. Малко нелогично нали? Или е по-добре мобио да го обясни по различно?

Така сега на снимката виждаме, че съм избрал тарифа 2.40лв и брой на смс-ите 100 по скала 60% и какво получаваме отдолу...? Сумата от 93.40лв. Както и да го смятам изчислението си е така както съм го описал по-горе... и тези 60% неги виждам. |-(

Сега да направим проверка при смспей:



c70ce6e2c53f59623b9cdf8aa2f97e97.png


Правя същата проверка както при мобио и какво идва, че аз при 100 смс-а получавам 100лв. БЕЗ ДДС което ДДС в краят на периода ми се начислява към крайната сума и от нея ми се отдъжат въпросните 10% данък печалба.

Май разликата е голяма...? А ако смс-ите са 1000?
И в двете "компании" съм като физическо лице не като юридическо понеже нежелая да вписвам друга дейност на фирмата освен с тази която е в момента.

Извинявайте, но мисля, че не сте много наясно със същността на ДДС и защо като физическо лице, което не е регистрирано по ДДС не може да получите ДДС-то за SMS-ите. Ще се постарая да го обясня накратко, надявам се това да внесе яснота.

Да приемем, че имате получен 1 SMS на тарифа 2.00лв. (2.40лв. с ДДС). Мобилният оператор издава фактура на лицето, което е изпратило SMS-а на стойност 2.40лв. (нека приемем, че лицето няма месечни такси, разговори и др. - само е изпратило този SMS). Ако мобилният оператор не дължи част от стойността на този SMS на Mobio той ще трябва да внесе начисленото ДДС в държавата след края на месеца. Т.е. в момента, когато мобилният оператор издаде фактура за 2.40лв. с ДДС автоматично дължи 0.40лв. на държавата.

Но мобилният оператор дължи 50% (за примера) от стойността на SMS-а на Mobio. Mobio издава фактура за 1.00лв. (1.20лв. с ДДС). В този момент оператора вече дължи 0.20лв. ДДС, но в същото време и Mobio дължи 0.20лв. ДДС на държавата. С други думи държавата нищо не губи - просто в този случай дължимото ДДС-то се разпределя между две фирми.

Какво става ако фирма (или физ. лице), клиент на Mobio е регистрирано по ДДС и издаде фактура с ДДС? Mobio ще плати сумата на фактурата с ДДС, но фирмата, която е издала тази фактура ще бъде задължена към държава с размера на ДДС-то по фактура. Т.е. ДДС-то пак си остава 0.40лв., но вече ще се дължи от 3 фирми. Така може да се продължава до безкрай, но ДДС-то за този SMS винаги ще бъде 0.40лв. и след края на месеца държавата ще си го получи (ако всички фирми са коректни, разбира се).

Какво става ако Mobio трябва да плати на физ. лице или фирма, която не е регистрирана по ДДС? Тази фирма издава фактура, но няма правото да начислява ДДС и затова не включва такова във фактурата си. Резултата от това е, че Mobio не намалява дължимото си ДДС и продължава да си дължи 0.20лв. ДДС. Фирмата, която е издала фактура не дължи допълнително ДДС на държавата, тъй като не е регистрирана по ДДС.

Накратко ДДС е данък, който е в полза изцяло на държавата. Платците на този данък са всички физически лица и фирми, които не са регистрирани по ДДС. В случая със SMS-а от 2.40лв. с ДДС - начисленото ДДС от 0.40лв. може да се разпредели на 101 фирми, но накрая пак ще се озове в държавата. Т.е. крайният резултат е, че 0.40лв. излизат от джоба на потребителя и влизат в държавата.

Ето защо няма как да включим ДДС при плащането на сумите към Вас, ако не сте регистриран по ДДС. Това ДДС ние го дължим на държавата и санкциите при неплащането му са доста високи. Така, че данъка ДДС не "дава фира", а се дължи на държавата до 15 дни след приключването на месеца.

Прочете това и след малко ще допълня с още някои разяснения.
 
Господине, точно на мен не ми обяснявайте какво е ДДС и как се процедира с него. Напълно съм на ясно с всички тези неща които Ви пиша тук. Не ми казваите, че при частното лице неможе да се приложи печалбата с ДДС която получава то... хайде сега да не спорим за това само при Вас и още една фирма е така. Сега ще дам втори пример, че ДДС-то Вие си го прибирате ето го и него:

6f64bcfb5fb0608af6e7d74255faa31c.png


как при тези две фирми/компании може да се изплати с ДДС-то на частно лице а при Вас не...? Дори процентите са по-големи от Вашите...? И пак не ми отговорихте за сумата която аз трябва да получа?

Ще добавя още една снимка:

6f67175e19a3433d4485d6630fb13e2d.png


както е с изчислено и ДДС-то и какво ще получи и юридическото лице и частното лице като крайна сума от смс от тези две фирми.

Сега бих желал да обясните на потребителите ни които някои от тях съм сигорен, че си нямат и идеа от всичко това а важното е "кинти да има" как при Вас ми казвате, че един път плащате ДДС после втора фирма после пак идвам аз а при тези другите не е ли същото както при Вас или...? При тях с ДДС ми е 1.44 а при Вас си остава 0.90? (think)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: NoFeaR
Нищо няма да Ви давам в момента, понеже искам да ми кажете без да поглеждате каква ще е сумата. Ето от кога е превода
Последен превод: ***.** лв.
2009-02-26 09: * 8: * 7 Изплатен
всички преводи »

Чакам отговор от Вас и на двата ми въпроса за да видят потребителите ни как са нещтата при Вас :)

Все пак успяхме да открием за кой акаунт става въпрос. Ето го и обяснението за превода. Ще си позволя да цитирам точните цифри от акаунта Ви, за да разясним възможно най-добре случая.

От 2009-01-20 10:12:35, когато е получен първия реален SMS във Вашия акаунт до 2009-02-25 20:27:35, когато е получен последния SMS преди въпросния превод в акаунта Ви има отчетени точно 107 SMS-а. Към този момент сте ползвали варианта за изплащане на печалбите веднага след поискване от Ваша страна и сте получавал 40%. 107 x 40% x 2.00лв. = 85.60лв. След направената удръжка за наплатени сметки (~1% за този месец) и удръжката за физически лица сумата на превода е била 76.18лв.

В момента в акаунта Ви има натрупани суми след 01.08.2009, както и останали неизплатени суми след тази дата, но след като видях броя на SMS-ите за периода, за който става въпрос не знам къде сте видял печалба от общо 189.33лв. Подробна статистика за натрупването на печалбата от 85.60лв. за този период, SMS по SMS и с подробни дата и час може да видите тук, но трябва да сте логнат в акаунта си в Mobio.
https://mobio.bg/user/index.php?page=balancelog_list

С Ваше позволение бих пуснал подробната статистика с датите и текстовете на SMS-ите тук.
 
Все пак успяхме да открием за кой акаунт става въпрос. Ето го и обяснението за превода. Ще си позволя да цитирам точните цифри от акаунта Ви, за да разясним възможно най-добре случая.

От 2009-01-20 10:12:35, когато е получен първия реален SMS във Вашия акаунт до 2009-02-25 20:27:35, когато е получен последния SMS преди въпросния превод в акаунта Ви има отчетени точно 107 SMS-а. Към този момент сте ползвали варианта за изплащане на печалбите веднага след поискване от Ваша страна и сте получавал 40%. 107 x 40% x 2.00лв. = 85.60лв. След направената удръжка за наплатени сметки (~1% за този месец) и удръжката за физически лица сумата на превода е била 76.18лв.

В момента в акаунта Ви има натрупани суми след 01.08.2009, както и останали неизплатени суми след тази дата, но след като видях броя на SMS-ите за периода, за който става въпрос не знам къде сте видял печалба от общо 189.33лв. Подробна статистика за натрупването на печалбата от 85.60лв. за този период, SMS по SMS и с подробни дата и час може да видите тук, но трябва да сте логнат в акаунта си в Mobio.
https://mobio.bg/user/index.php?page=balancelog_list

С Ваше позволение бих пуснал подробната статистика с датите и текстовете на SMS-ите тук.

Точно за това не Ви дадох точни данни :) понеже сме си писали за това и преди и знам, че по всичко това ще проверите, но такъв случай има :) с малко по голяма сума от тази която съм посочил и отдръжката за данък печалба не бе 10%. :) и пак ще питам каква е сумата при тази цифра?

И аз също мога да посоча какво има в единият акаут и в другият за който говоря :)

Сега нека уточним сумите от печалбите при Вас и въпростното ДДС :)
 
Last edited:
Господине, точно на мен не ми обяснявайте какво е ДДС и как се процедира с него. Напълно съм на ясно с всички тези неща които Ви пиша тук. Не ми казваите, че при частното лице неможе да се приложи печалбата с ДДС която получава то... хайде сега да не спорим за това само при Вас и още една фирма е така. Сега ще дам втори пример, че ДДС-то Вие си го прибирате ето го и него:

6f64bcfb5fb0608af6e7d74255faa31c.png


как при тези две фирми/компании може да се изплати с ДДС-то на частно лице а при Вас не...? Дори процентите са по-големи от Вашите...? И пак не ми отговорихте за сумата която аз трябва да получа?

Ще добавя още една снимка:

6f67175e19a3433d4485d6630fb13e2d.png


както е с изчислено и ДДС-то и какво ще получи и юридическото лице и частното лице като крайна сума от смс от тези две фирми.

Мога да Ви посъветвам да се консултирате със счетоводител или друг данъчен експерт, за да се уверите, че физическо лице или фирма, която не е регистрирана по ДДС няма как да начисли и получи ДДС за дадена стока/услуга.

Също така няма как фирма, която начисли ДДС да си го прибере и да не го плати, ако работи според законите. Може част от начисленото ДДС да се плати на други фирми, регистрирани по ДДС, които са издали съответни фактури, но крайният резултат е, че начисленото ДДС се озовава в държава 15 дни след края на месеца, за който е начислено.
 
Мога да Ви посъветвам да се консултирате със счетоводител или друг данъчен експерт, за да се уверите, че физическо лице или фирма, която не е регистрирана по ДДС няма как да начисли и получи ДДС за дадена стока/услуга.

Също така няма как фирма, която начисли ДДС да си го прибере и да не го плати, ако работи според законите. Може част от начисленото ДДС да се плати на други фирми, регистрирани по ДДС, които са издали съответни фактури, но крайният резултат е, че начисленото ДДС се озовава в държава 15 дни след края на месеца, за който е начислено.

Вие нещо не ме разбрахте какво имам предвид. Имам предвид, че посочените "компании" изплащат печалбите си към потребителите с включено ДДС в тях а дали е частно или юридическо сумата си е една и съща... нали се пак фирмата не губи ДДС-то което е внесла в държавата а си го тегли след това? Както и потребителя си получава всичко това?
Вие като пазарувате стоки и в тях фирмите са си включили ДДС-то Вие като сте частно лице те махат ли Ви го или си остава и Вие си го плащатe както и хората които са пратили смс-ите? Както и сумите които получавате при тях включва ли се ДДС или се маха?

От мен бе това като примери и някой обяснения от господина от фирма мобио. Всеки вече може да си направи преценка и да проследи какви са му печалбите при едни и други и реално какво получава.

Лека нощ на всички :)
 
Last edited:
Вие нещо не ме разбрахте какво имам предвид. Имам предвид, че посочените "компании" изплащат печалбите си към потребителите с включено ДДС в тях а дали е частно или юридическо сумата си е една и съща... нали се пак фирмата не губи ДДС-то което е внесла в държавата а си го тегли след това? Както и потребителя си получава всичко това?

Никоя компания не изплаща печалбите с включено ДДС, ако лицето, към което плащат (юридическо или физическо) не е регистрирано по ЗДДС и не издаде фактура с начислено ДДС.

Наистина - консултирайте се с друг човек относно ДДС, начисляването му, плащането му, какво е данъчен кредит, какъв е режима и процедурата за възстановяване на ДДС и при какви условия е възможно това. Моето мнение е, че тотално бъркате начина на работа на ДДС.

Вие като пазарувате стоки и в тях фирмите са си включили ДДС-то Вие като сте частно лице те махат ли Ви го или си остава и Вие си го плащатe както и хората които са пратили смс-ите? Както и сумите които получавате при тях включва ли се ДДС или се маха?

Точно това се опитах да обясня, че фирмите и лицата, които не са регистрирани по ДДС реално плащат този данък, когато правят покупки на стоки и услуги. Явно не успявам да обясня достатъчно добре.

Двете неща са тотално различни - в единия случай плащате в магазина за бира (примерно) и си плащате ДДС-то. В другия случай получавате плащане за извършена услуга, но не получавате ДДС-то. И в двата случая причината е, че не сте регистриран по ДДС.
 
Извинете че се намесвам просто гледам че Backo ви зададе един въпрос 3-4 пъти и не видях отговор от него.
Става въпрос за сумата от 189.33лв. колко трябва да получи той.Благодаря предварително за вашият отговор.
 
Точно за това не Ви дадох точни данни :) понеже сме си писали за това и преди и знам, че по всичко това ще проверите, но такъв случай има :) с малко по голяма сума от тази която съм посочил и отдръжката за данък печалба не бе 10%. :) и пак ще питам каква е сумата при тази цифра?

Аз дадох логично обяснение за превода, който посочихте, сега се оказа, че превода или акаунта били други? Ами кажете кой е, за да дам обяснение и за него.