PHP vs Python vs Perl

PHP vs Python vs Perl


  • Total voters
    52

Elven`

New Member
Joined
Jul 12, 2009
Messages
337
Reaction score
31
PHP vs Python vs Perl
Кое избирате ?
 
PHP най-масово и най-лесно от изброените.
 
най-лесно от изброените.
PHP:
Code:
$a = 10;
Python:
Code:
a = 10
Perl:
Code:
$a = 10;

Питон печели в леснота :)
 
Не съм работил нито с python нито perl.

sample-python-code.png

Преобразувай и да гледаме леснота. :)
 
function add5($x)
{
return x +5;
}

function dotwrite($ast)
{
нататък не знам :D
По лесен,т.е. по високо ниво -> удобство,
вместо постоянно ;,{},array(), и т.н.
 
Ако успееш да преведеш след dotwrite пиши да видим...

Лично аз много обичам { } доста удобно ми е. Провеките стават лесно и всяко нещо си има начало и край.

Тук се създава някаква функция която не знам кога свършва.

; кое му е неудобното?
 
Не разбирам нито едно от трите :D , но PHP ми се вижда най-лесно (wasntme)
 
Ахахах, всички викат "PHP ми се вижда лесно..." ами изненада НЕ Е ТОЛКОВА ЛЕСНО!
Някой път предпочитам Paskal пред PHP ^^
 
Ако имаш необходимия софтуер и условия за работа НЕ Е ТОЛКОВА ТРУДНО!
 
Ако имаш необходимия софтуер и условия за работа НЕ Е ТОЛКОВА ТРУДНО!

Къф software аз ти говиря старият начин... Notepad, Wordpad, а не с NetBeam или Notepad++!!
Така и баба знае... Първо да свикнат по старомодният начин, а тогава да се мятат на Softwares for Pro... :D
 
Къф software аз ти говиря старият начин... Notepad, Wordpad, а не с NetBeam или Notepad++!!
Така и баба знае... Първо да свикнат по старомодният начин, а тогава да се мятат на Softwares for Pro... :D

Много глупаво разсъждаваш.
 
Къф software аз ти говиря старият начин... Notepad, Wordpad, а не с NetBeam или Notepad++!!
Така и баба знае... Първо да свикнат по старомодният начин, а тогава да се мятат на Softwares for Pro... :D


По твоята логика тези който разбират от другите две неща да не мислиш, че не ползват някъв софтуер който малко или много да им помага?

+1 sNG
 
По твоята логика тези който разбират от другите две неща да не мислиш, че не ползват някъв софтуер който малко или много да им помага?

+1 sNG

Скивай ся, ти и sNG не сте ме разбрали правилно... Няма нищо лошо в това да се използва Software, но идеята ми беше да се научат първо на Notepad или Wordpad да видят дали ще става от тях Developers or "Coders", пък след това могат да си ползват кот си искат... Искам да кажа, че с програми е лесно и така няма да научат на какво ниво са... щот отидат ли да кандидатстват за работа и ако работодателя иска да види възможностите им, а пък те немогат да вържат 2 реда без Drop-down-а на някой software :D... Къде отиват тогава? (think)
 
  • Like
Reactions: 1ns0mn1a
Къф software аз ти говиря старият начин... Notepad, Wordpad, а не с NetBeam или Notepad++!!
Така и баба знае... Първо да свикнат по старомодният начин, а тогава да се мятат на Softwares for Pro... :D
Няма разлика!Ти ако не знаеш,дори да си с Notepad++ -> пак няма да помогне.Просто НП++ е по удобно,някак си по така са <b color="blue">-нати и по бързо се чете.С нотепад е същото просто става по бавно.

Drop-down ->Notepad++ няма дроп-довн.
Иначе за справка -> www.php.net и/или brain.dll
 
Скивай ся, ти и sNG не сте ме разбрали правилно... Няма нищо лошо в това да се използва Software, но идеята ми беше да се научат първо на Notepad или Wordpad да видят дали ще става от тях Developers or "Coders", пък след това могат да си ползват кот си искат... Искам да кажа, че с програми е лесно и така няма да научат на какво ниво са... щот отидат ли да кандидатстват за работа и ако работодателя иска да види възможностите им, а пък те немогат да вържат 2 реда без Drop-down-а на някой software :D... Къде отиват тогава? (think)

NOTEPAD++ не ти налива знания с фуния !!!!! Ти ако си глъм- няма да ти помогне и notepad+++++++++++++++++++++++++, сеш' ли се ? WordPad и NotePad са уникално бавни програми. Защо ?
- не можеш да връщаш(да даваш undo) нз повече от 1 действие,което може да се окаже фатално в доста случаиte .
- не можеш да разбереш аджеба като си отворил някъде нещо, къде си го затворил. Ако имаш такава опция това е голям + ,защото при натрупване на много div-ове (например) , можеш да се забуташ в търсене,че и младостта да не ти стигне..


айде стига съм писал ,че съм 3:7 в sector massive :D
 
аз ползвам notepad++ и кво? даже не му ползвам функцииките че бъгясват кода единствено го ползвам защото подрежда.А с notepad кое каде се е преместило кво що и българско мадо.Отностно горния код пробвайте с OOP и бе разберете че и php не е лесно.Лично даже незнам OOP добре

защото при натрупване на много div-ове (например) при смесица от xhtml + php опцията се губи...
 
Половината, които гласуват си нямат понятие за какво става въпрос, не намирам смисъл в тази тема...
Всеки един скриптов/програмен език е удобен според това, за което го ползва определен човек, така че не можеш да кажеш кое е най-доброто/удобното/лесното... :)
Иначе гласувам за perl, тъй като ме влече най-много.