[Guide] How To Setup MuServer 97d99i

На мен ми излиза ето това
tokp8ggq0nwb888s3rjw1w2h33veikaxj1aghhj0.gif
 
Аз си правя всичко сървъра си тръгва и накрая кат го пусна тръгвам да пускам едитор да направя акаунт и ми дава "Check Your Settings(muonline Database)". Незнам как да го оправя пробвах акаунти и пароли незнам откъде да видя какви трябва да са. (doh)
 
Аз си правя всичко сървъра си тръгва и накрая кат го пусна тръгвам да пускам едитор да направя акаунт и ми дава "Check Your Settings(muonline Database)". Незнам как да го оправя пробвах акаунти и пароли незнам откъде да видя какви трябва да са. (doh)
Още в началото когато инсталираш sqleval си пишеш парола има и друг начин мисля че ReaL беше направил guide :)
 
Еми четох твоя Guide как се инсталира SQL правих там паролата използвам за username "sa" и за парола тази, която написах на SQL обаче нестава (speechless) и паролата си сменях както е показано в темата на ReaL и пак ми излиза същия проблем и едитори различни пробвах пак е така.. моля за помощ.
 
Last edited:
ти въобще направил ли си дб му онлине ?
 
сървъра работи тръгна сичко ок .. немога да подкарам едитора, ако може да дадеш скайп да помогнеш не да пишем тук?
 
сървъра работи тръгна сичко ок .. немога да подкарам едитора, ако може да дадеш скайп да помогнеш не да пишем тук?

ако става въпрос за MuEdit, има един файл muedit.ini (май така се казваше) в него пишеш db username and password и тръгва
 
ако става въпрос за MuEdit, има един файл muedit.ini (май така се казваше) в него пишеш db username and password и тръгва
За това става въпрос обаче сменях пароли и в SQL и в едит-а и се като го пусна не тръгва.. (doh)
 
За това става въпрос обаче сменях пароли и в SQL и в едит-а и се като го пусна не тръгва.. (doh)

разархивирай го наново
 
Ами пробвах и няколко едитора се нестава.. незнам ко да прая вече (doh)
 
Хора машинката ми е
Процесор: 2 х 2.66 GHz
РАМ: 4 MB+ (3330мб) Зарад ХП-то...
HDD: 639 GB
Реално IP!


Как ще върви едно сървърче на 97d99i
 
HDD: 639 GB хахаха за първи път чувам такова HDD (rofl)(rofl)
П.Т: Урока е многоо полезен


 
Системни изисквания:

Процесор: 1.5 GHz+
РАМ: 512 MB+
HDD: 10 GB+
Реално IP!
Инсталиране на сървъра

Първо изтеглете това
След това, изтеглете това, отворете го и натиснете Yes (или Да) и след това ОK.
Сега да ресторнем датабейса.
Oтворете "Start > Programs > Microsoft SQL Server > Service Manager"
там ще видите името на компютъра ви и "Services SQL server". Дайте "Start/Continue". "Start auto when OS starts" да е отметнато. Затворете прозорчето. Отворете "Start > Programs > Microsoft SQL Server > Enterprise Manager". Ще видите "Console Root", цъкнете два пъти върху него после ще излезе "SQL Server Group" и после "(local) (Windows NT)". Дайте "(local) (Windows NT) > Databases",
Десен клик на "Databases" и клик на "New Database..". Name: "MuOnline" и клик "OK". Дайте с десен клик върху "MuOnline" после
"All Tasks > Restore Database". Изберете "From device", кликнете "Select Devices" > "Add" после кликнете на "..." изберете вашият backup файл за датабейс MuOnline, който обикновено е в D:/MuServer/db baks/ или D:/MuServer/DataBase Backup/. След като изберете файла MuOnline, дайте "ОК" 2 пъти. Сега кликнете "Options" и като направите това кликнете "Force restore over existing database".
Сега трябва да видите нещо такова:
"Logical file name" "Move to physical file name"
MuOnline_dat "D:\MuServer\MuOnline_data.mdf"
MuOnline_log "D:\MuServer\MuOnline_log.ldf"
Ако не изглежда така, поправете го и дайте "OK". Свършихме с "MuOnline". Сега направете десен клик на "Databases" и клик на "New Database.."
Name: "Ranking" и клик "OK". Дайте с десен клик върху "Ranking" после
"All Tasks > Restore Database". Изберете "From device", кликнете "Select Devices" > "Add" после кликнете на "..." изберете вашият backup файл за датабейс Ranking, който обикновено е в D:/MuServer/db baks/ или D:/MuServer/DataBase Backup/. След като изберете файла Ranking, дайте "ОК" 2 пъти. Сега кликнете "Options" и като направите това кликнете "Force restore over existing database".
Сега трябва да видите нещо такова:
"Logical file name" "Move to physical file name"
Ranking_dat "D:\MuServer\Ranking_data.mdf"
Ranking_log "D:\MuServer\Ranking_log.ldf"
Ако не изглежда така, поправете го и дайте "OK".
Сега трябва да промените IP-тата,за да пуснете сървъра ! Ако не знаете IP-то си,отворете това, там ще го намерите. Копирайте го, отворете следните файлове:
D:\MuServer\CS\Connectserverlist.dat
D:\MuServer\CS\data\Connectserverlist.dat
D:\MuServer\CS\data\ServerInfo.dat
D:\MuServer\CS\data\ServerList.dat
D:\MuServer\data\commonserver.cfg
D:\MuServer\data\IpList.dat
D:\MuServer\data\lang\chs\commonloc.dat
[сменете IP-тата във всички lang папки (kor,chs,tai)] - само за 97 и 99 версиите
В тези файлове търсете IP адреси 127.0.0.1
Сега, за да пуснете сървъра, отидете в D:/MuServer/ и отворете програмката MuServerStartup.exe.
Ако излезе Аuto start in ... seconds, дайте Stop auto start, напишете вашето IP и дайте START. Изчакайте докато навсякъде изпише ready и излезе надписа All done!.

Да, добре си копирал урока, поне можеше да сложиш едни "Credits" на AnHiMiLaToR....
 
А ще може ли да сложите други линкове, защото тези не ми ги отваря
 
А ще може ли да сложите други линкове, защото тези не ми ги отваря

първия

втория


Хора машинката ми е
Процесор: 2 х 2.66 GHz
РАМ: 4 MB+ (3330мб) Зарад ХП-то...
HDD: 639 GB
Реално IP!


Как ще върви едно сървърче на 97d99i

екстра ще върви....все едно гледам моя лаптоп ....
 
Добре, правя всичко както трябва, но накрая, когато стартирам MuServerStartup ми излизат набързо две три грешки и единственото, което успявам да прочета е ODBC, а съм го сложил. МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ !
 
ако не съм с реално ип поне аз ще мога ли да влизам в сървъра? да го прегледам и такива работи сещате се :) и ако може 1 клиент сте върха
мс предварително