[Guide] How to make a MuServer with router

DarkMaster

Administrator
Staff member
Joined
Apr 8, 2008
Messages
2,464
Reaction score
11,162
Go in Control Panel
Click ADD Hardware

Click Next

Select I have already connected the hardware and click next

Select Add new hardware device and click next

Select install the hardware that i manually select from a list(Advanced)and click next

Select Network Adapters and click next

Select Microsoft Loopback Adapter click next , again click next and Finish



Now enter My IP and there it is your global ip , note it somewhere because you will need it.
Go in Control Panel

Double click Network Connections

You will see a Area Connection , at me it's Area Connection 2 , at yyou will be 2 , 3 , 4 etc.

Right Click , Proprietes

Click Internet Protocol and then click Proprietes

Select Use The Folloing Ip Adress and do like so:
at ip adress put your global ip.At Subnet Mask put 255.255.255.0 and at Default Geteway put your local ip (you can find it in Start>Run>cmd>ipconfig).

Now the ip's in MuServer:
D:\MuServer\CS - change all with your global ip (My IP)
D:\MuServer\Data : -IpList : ip global
D:\MuServer\Data commonserver - there are 3 ip's u change all of them with your local ip
D:\MuServer\Data\lang\Chs\Commonloc ip local
D:\MuServer\Data\lang\Kor\Commonloc ip local
D:\MuServer\Data\lang\vtm\Commonloc ip local
D:\MuServer\RankingServer\svconfig - your SQL Pass
D:\MuServer\EventServer\DATA\svconfig - your SQL Pass

If u use the links change the ip from your 4 and 8 link with your local ip
If u use MuServerStartup go in Configurations and change all the ip's with your local ip


Now we need to open some ports go PortForward.com - Free Help Setting up Your Router or Firewall you will see a games list , search mu online , click on it , then you chose what router do you have and look at the pics , you will succed 100% , you will need to open this ports for MuOnline 55901 and 44405

Credits: Cobalt
 
еми тая тема я знам и съм я използвал но като ресна компа пак тряя праа на ново тая процедура и ако ми е спрян главния 192.168.1.2 няма нет като работат и 2те сичко по вода ма като се ресне пц на ново сичко иначе се преебават
 
  • Like
Reactions: snegorina
10/10 Is GReat GReat Guide's Good Work DarkMaster

Only 55901 and 44405 Port Forwarding?
 
Last edited:
  • Like
Reactions: snegorina
А втория GS тръгва ли ? Аз съм със rooter но като пусна втория GS и само аз мога да ходя в другите градове...на играчите им забива или ги дропи и после пише че са online.Модема нещо се умотава
 
  • Like
Reactions: snegorina
Добре де при мен върви искам да питам на Лаунчера и на мейна кои ип-та да сложа понеже на мен ми го отваря конектвам всичко ок но когато пратя клиента на друг му изписва дисконектед ?:headbang::headbang:
 
  • Like
Reactions: snegorina
Е там естествено слагаш реалното си ip......
 
  • Like
Reactions: snegorina
Не. 192.168.1.2 е вътрешното ти IP само за тебе.... www.showmyip.com - тук ще видиш реалното си IP.
 
ОК направих го това нещо сложих си реалното ИП след като настроих Рутера пращам на ново Мейна и Лаунчера но пак на човека му изписва Дисконект а аз го виждам влизам си и в сайта ..... :( със това глобално ип Тоест след като сложих глобалното " бъншното " ип рестартирах Рутера и с тои ми показва др Ип но старото стои както съм го конфигурирал ... Незнам някъде греша ли ? Има ли вариант да влезна в Рутера и да оправя от там портовете на БТК съм искам временно да тествам сървъра преди да го поставя на реалната машина на която ще е .. И там съм с др нет със реално Ип ....
 
ОК направих го това нещо сложих си реалното ИП след като настроих Рутера пращам на ново Мейна и Лаунчера но пак на човека му изписва Дисконект а аз го виждам влизам си и в сайта ..... :( със това глобално ип Тоест след като сложих глобалното " бъншното " ип рестартирах Рутера и с тои ми показва др Ип но старото стои както съм го конфигурирал ... Незнам някъде греша ли ? Има ли вариант да влезна в Рутера и да оправя от там портовете на БТК съм искам временно да тествам сървъра преди да го поставя на реалната машина на която ще е .. И там съм с др нет със реално Ип ....

използвай no-ip.....
 
Значи на БТК съм. Имам реалностатично Ип като бизнес клиент на БТК. Отворени са ми портовете които трябва. Въпроса ми е следния. Ип-то ми 83.228.99.ххх което е на модема и Ип-то 192.168.1.2 което ми е вътрешно. Има ли начин да направя сървър във който да мога и аз да влизам и другите да влизат без да има проблеми??

Благодаря предварително.
 
Climb dai skype samo da obqsni6 kak se pravi tva za rutera
ostanaloto go znam
 
може ли некой които е успял да го направи дами даде skupe moq e went795
 
192.168.1.2 е вътрешното IP ако си с повече от 1 PC гледай да не се е пролемило на 1.3.....................

www.whatismyip.com - Real IP
 
аз имам друг въпрос тъй като съм със Sygate Firewall и блоквам всичко от сървъра освен GameServer;Connect Server и след това като влизам в игра пиша си акаунта и паролата и ми дава Please wait... незнам к'во да прая
 
Някой може ли да ми го направи плс скайп ми е malkoto_sladur4e
 
192.168.1.2 е вътрешното IP ако си с повече от 1 PC гледай да не се е пролемило на 1.3.....................

www.whatismyip.com - Real IP

192.168.1.2 е Default Gateway
а Lan IP-то трява да е с последни 3 цифри нещо такова :
192.168.1.213
 
Здравейте понеже съм с 2 компюъра с 1 рутер ... имам си сървър всичко ... просто искам да пренеса сайта на другия .. какво да направя същото като това ли ? Рутера към сървърското ПС дава ип 192.168.1.100 ... а към 2-рото на брат ми 192.168.1.101 ... ако някой може да помогне да пише тук или на скайп: climber4o