[Guide] Cоnfig Your MuServer With Router + Port Forwarding

MapTuH4y

New Member
Joined
Apr 29, 2010
Messages
1,113
Reaction score
180
1.Влизате в браузъра си и влизате в страница: 192.168.x.x (КАТО XX се определя от вашето локално IP)
Пример:
Локално IP : 192.168.1.101
Страница за настройка: 192.168.1.1
(Без последните 2 букви от вашето локално IP)



2.Когато влезете в страницата за настройки ще ви поиска акаунт и парола за достъп,които можете да намерите
или на кутията на рутера (ако този който ви е настройвал рутера според интернет настройките ви не я е сменил) или ако не я
знаете можете да рестартирате настройките му от копчето отзадната страна на модема.
(При доста от рутерите акаунтът е: admin и паролата е: admin



3.След като получите достъп в менюто встрани търсите : "General Settings >>> NAT >>> Port Forwarding"
or "Advanced Setup >>> NAT >>> Virtual Servers" или "Advanced Settings >>> Forwarding >>> Virtual Servers" или
"Advanced >>> Port Forwarding" и други (подобни на тези).



4.Сега добавяте няколко нови портове с характеристики от бутона нов (NEW):
Servise Port:$$ Port $$
Service IP: $$ Local IP $$
IP Address: $$ Local IP $$
Protocol: TCP/UDP или BOTH
Port Start: $$ Port $$
Port Map: $$ Port $$
Port End: $$ Port $$

И така добавяте тези портове :
Като при всеки порт на мястото на $$ Port $$ пишете порта (добавете портовете 55901 и 44405) , а на мястото на
$$ Local IP $$ пишете LAN IP (Local или на български Локалното).

Настройки в файловете:

Навсякъде слагате LAN само при ConnectServer,GS,GS_CS и Data >>> Ip.inc слагате WLAN

Пример:
LAN (Local): 192.168.1.101
WLAN (Global): 89.84.32.15



Това е! :)

Скоро може да го напиша и на Английски :)

Credits: Me (for editing the text and dev),And some DarksTeam Members.
 
Last edited:
Като напиша в startup.ini на гейм сървър реалното ИП и писхе логин сервер фалиед ?!
 
Много полезен урок.Тествах много самичък с рутер ама не ставаше мерси много
 
На мен ми върви сървър-а и без тези работи иначе урока е добър. :)
 
Навсякъде в сървър файловете се пише локалното IP за да няма login server connect failed! После в клиента се слага глобалното и няма ядове.
 
Навсякъде в сървър файловете се пише локалното IP за да няма login server connect failed! После в клиента се слага глобалното и няма ядове.

Не е точно така навсякъде се пише локалното освен в GS,GS_CS,ipconfig.cfg и съм забравил да напиша в ConnectServer!
 
Пробвах уроците на "DarkMaster, Gasolincho и твоя" нито един не стана!
А на Гасо дори е за НетГеар рутер, с какъвто съм аз !
 
Само при мен ли има проблеми с апачето когато сложа руутер? Ако съм с руутер на хората са им нужни около 4-8 секунди за да се свържат със сайта. Първо пробвах с един TP-Link и забелязах, че сайта се бави. Сега купих един linksys Безжичен рутер Linksys WRT160N - Multirama
и при него е същата работа. Има ли някакъв вариант това да се оправи или просто руутерите са боклуци и не са предназначени за такава работа?
 
Да ти кажа рутера не играе никаква роля в скороста на отваряне на уебсайт, той е просто рутер..
А относно това, че ти забавя отварянето пробвай 1во с друг уебсайт, ако не стане пробвай с преинсталация на хамп :)
 
Как да не играе роля, може би този port forwarding е калпава работа... Не знам вече какво да правя, да сменям сайта или да преинсталирам уеб сървъра е безсмислено според мен, защото без руутер няма проблеми.
 
Виж сега:
когато си без рутер ами директно с кабел тогава автоматично ти се отваря порта..
а рутера е малка щайгичка която прави така, че да можеш да пуснеш от същото реално йп на още компютри (това секи малоумен копелдак го знае)..
port forwarding абсолютно не влияе върху уеб сървъра той просто си върши работата да отвори порта според сървъра..
Така, че пробвай с всички възможни отговора да видим какво ще стане, ако пък не то тогава ще трябва да си мислиш за рефлаш на рутера(модема, рефлаша отнема 2-4 часа в магазините кадето оправят компютри струва 5лв).

едит:
как отваряш порт 80 имам предвид Protocol: TCP/UDP ?
 
Last edited:
TCP разбира се. А това за префлаш мога и сам да го направя, но ако не работи както очаквам после не знам как да върна оригиналния софтуер.

На мен ми е много интересно само аз ли го имам този проблем? Хайде тези, които имат сървъри и сайтове със руутери да споделят.
 
Last edited:
ID Service Port IP Address Protocol Status Modify
1 44405 192.168.1.*** ALL Enabled Modify Delete
2 55901 192.168.1.*** ALL Enabled Modify Delete
3 55903 192.168.1.*** ALL Enabled Modify Delete
4 55919 192.168.1.*** ALL Enabled Modify Delete
5 80 192.168.1.*** ALL Enabled Modify Delete

еи тва е
 
И нямаш проблеми със скороста на зарежда на сайта от някои потребители?
 
Урока супер ама да кажа само за хората с рутер да не бият надежди за добър сървър :( вече пробвах и само нервите си съдрах :(
 
Урока супер ама да кажа само за хората с рутер да не бият надежди за добър сървър :( вече пробвах и само нервите си съдрах :(
Ако говорим за конфигурация на сървъра 99% бъркаш ип-тата, 1% отварянето на порт или някаде другаде (малък проблем)..
Лично аз съм подкарвал версии от 97д до сезон 6.. така, че не губи надежда :)
И нямаш проблеми със скороста на зарежда на сайта от някои потребители?
Мойте портове също са отворени както на enemysss и нямам абсолютно никакъв проблем :)
 
Много странно, защо при мен има подобен проблем, хем купих нов руутер linksys... Говорих с интернет доставчика, те казаха, че проблема бил в руутера и за това се получавало това забавяне, но така и не можаха да ми кажат как да го оправя.