[Guide] How to make a MuServer with router

For files with castle siege do I have to forward other port..? and which?
 
http://192.168.0.1

тука си търсиш ... :p xD
не на сички рутери адреса е 192.168.0.1
на някой са 192.168.1.1 други 192.168.2.1 ;) за да видите IP адреса на рутера ви давате start>run>cmd>ipconfig и гледате Default Gateway
при мене е така Default Gateway . . . . . . . . . : 80.80.159.1 това е адреса към рутера ви ако сте закачени след него !!! тоест кабала за интернета ви влиза в рутера а от рутера ви влиза кабела в компа
 
който може да ми направи цялата настройка да пише на скайп alex_stz_vd че нещо бъркам бая и ми дава грешка само на GS-TO и немога да го управя ПОМОЩ колкото се може по бързо!!!
 
BG:За всички които имат проблеми с дискънект и т.н трябва да направите port forward на следните портове към IP адреса ви назначен от рутера (проверява се с run>cmd>ipconfig):
44405
55901
55903
55557
55960
55962
55970
Тези портове са всички нужни за направата на сървър 97d+99i, 99b, 1.0l, season 1, 2, 3, 4 и т.н
EN: For everybody who is experiencing errors like "You have been disconnected from the server" or fail to start ds2, cs & js.
You need to port-forward (open) the following ports to the IP adress that was asigned from your router (you can check it by going to start>run>cmd>ipconfig):
44405
55901
55903
55557
55960
55962
55970
Those are all the ports you will need for making & running a server from the good 'o' 97d+99i to the newest season 5.
Greetings!
 
Този метод вече е стар и неудобен. Най-Лесно влизаш в рутера 192.168.х.х логваш се и намираш Port Forward пренасочваш порта от въшното ти ип(Глобално,Реално ....) към това което си задал и си О.К ;)
 
Цялата работа е : Само където са ти файлове за CS примерно в папката CS там слагаш реалното ип а в дата и другите слагаш на сякъде 192.XXX.X.XXX .... или там както ви го показва на ип адрес в cmd>ipconfig
и да отвориш портовете 44405,55901,55970,80 и давате Both демек и TCP и UDP
 
Този метод вече е стар и неудобен. Най-Лесно влизаш в рутера 192.168.х.х логваш се и намираш Port Forward пренасочваш порта от въшното ти ип(Глобално,Реално ....) към това което си задал и си О.К ;)

Че аз к'во съм написал по-горе? (think)
 
Правя нов "Local Area Cennection" след това влизам в "cmd" пиша "ipconfig"
и ми изкача ето това:

Code:
Ethernet adapter Local Area Connection:

        Connection-specific DNS Suffix  . :
        IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
        Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
        Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1

До тук добре!

След това давам си аз десен бутон, после "Properties" и на "Internet Protocol (TCP/IP)" пак "Properties".

От там на "General" избирам:

Code:
* Use the following IP Address

IP address: 192.168.1.2
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1

След това Цъкам "ОК" после "Cancel".

И о чудо на небесата, НЕТА МИ СПИРА |-(

Някакво решение ?
 
Правя нов "Local Area Cennection" след това влизам в "cmd" пиша "ipconfig"
и ми изкача ето това:

Code:
Ethernet adapter Local Area Connection:

        Connection-specific DNS Suffix  . :
        IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
        Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
        Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1

До тук добре!

След това давам си аз десен бутон, после "Properties" и на "Internet Protocol (TCP/IP)" пак "Properties".

От там на "General" избирам:

Code:
* Use the following IP Address

IP address: 192.168.1.2
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1

След това Цъкам "ОК" после "Cancel".

И о чудо на небесата, НЕТА МИ СПИРА |-(

Някакво решение ?

Използвай моя урок :)
 
Използвай моя урок :)

Мерси мартинчо, но ако този урок на Дарк-а е вариант едно, а твоя вариант две, аз ще ползвам вариант 3 ! ! !
Брат ми работи в Ево-то и утре ще се закача директно към уну-то, а па рутера си остава по предназначение за безжичен net:D
 
Мерси много Дарк за урока ако не беше тоя урок ... :D
 
Аре ако някой може да прави сървър с рутер да ми пише на скайп: ros_972 защото аз не мога да се оправя
 
Точно както е обяснено съм го направил и пак не става така че някой да влезе в сървъра? .. някакви идеи?

EDIT: оправих се, но за съжаление не с този guide.
 
Last edited:
И аз имам проблем ... Сървъра си върви перфектно само че от Лаптоп-а немога да вляза в Му-то ... в сайта от лаптоп-а влизам през 192.168.1.100 а в сървъра немога нито с реалното нито с локалното ... Някой може ли да ми хелпне ...
 
Да попитам,има ли връзка рутера с това че като пусна фаерлола който е Sygate Personal Firewall спира саита а сървара си върви,странното е че като пусна фаерлола спира и скайпа и феисбук а интернет има,уж са отворени портовете 80,443 от рутера и пак няма сайт ?
 
скайпа ползва порт 80 :)
едит: незнам даже дали това питаш :D:
 
Имам проблем с порт 80 изписва ето това..
The virtual server port is conflicted with the remote web mamagement port, please input again. - спрян е също и скайп, xampp... някакво решение?
 
Едно не разбрах обаче; тия на Виваком ADSL к'во правят?
Бях изгонен от ОптиСпринт преди около година, подписах двугодишен договор с Виваком и сега стоя с пръст в задника чудейки се кво да правя..
Няма как да въведа WAN IP-то, тъй като то е динамично, а и номера с NO-IP ми се струва, че няма да проработи...