[Help] Флууд защита (на достафчика)

XTYLING

Active Member
Joined
Apr 20, 2008
Messages
359
Reaction score
159
здравейте.
имам следния проблем и се обращъм към по разбиращите :)
някакси някакви чужденци ме флудят обаче вместо да ми спрат сайта спират направо нета и то не само моя ами на цялата мрежа и вобще на всички клиенти който са на моя достафчик... незнам какъв е тоя флууд но ако има някаква защита съм готов да платя само и само да е имам :)

ако не сте ме разбрали достатачно ясно пишете в темата аз ще ви отговарям.
 
Аз flood-а си го обяснявам като нереално много заявки към 1 ip. Нафлоодват те и нета спира или по-скоро е много бавен.

kilar4eto беше измислил 1 тарикатски начин.
PHP:
if($_SESSION['last_session_request'] > time() - 2){
header("location: /flood.html");
exit;
}
$_SESSION['last_session_request'] = time();

Слага се в индекса и ако си извършил някакво действие по-бързо от 2 секунди те препраща към flood.html.

Можеш да го направиш на 0.5 секунди и ако има по 10 заявки на секунда да препраща към flooder.homo.com
 
аз flood-а си го обяснявам като нереално много заявки към 1 ip. нафлоодват те и нета спира или по-скоро е много бавен.

Kilar4eto беше измислил 1 тарикатски начин.
PHP:
if($_session['last_session_request'] > time() - 2){
header("location: /flood.html");
exit;
}
$_session['last_session_request'] = time();
слага се в индекса и ако си извършил някакво действие по-бързо от 2 секунди те препраща към flood.html.

можеш да го направиш на 0.5 секунди и ако има по 10 заявки на секунда да препраща към flooder.homo.com
това няма да помогне.
 
защо? наспамването е на сайта нали така? то трябва да зарежда картинки и доста голяма част от код. най-малкото би трябвало да го забавя.
 
ами в момента заради този флууд екстайлинг-му мога да кажа че загина докато няма лек за това де :) флудят ме с някаф флудер но вместо сайта да бутнат бутат цялата мрежа и абсолютно никои няма нет (тези който са на моя доставчик)
 
ами в момента заради този флууд екстайлинг-му мога да кажа че загина докато няма лек за това де :) флудят ме с някаф флудер но вместо сайта да бутнат бутат цялата мрежа и абсолютно никои няма нет (тези който са на моя доставчик)

ескейп имаше същият проблем емералд също и аз преди да пусна сървъра много се уплаших от това и направих следното което бе написал котака (фелих) говори с доставчика си да спре удп пакетите към теб от чужденците или си направи някаква мастировка на ип-то както при мен сега виждаш ип-то на хостинг-а а напректика невиждаш ип-то на сървъра дори и в майн.ехе ;)
 

казаха ми да кажа на достачика да намали udp на 500 и пак ми бутнаха нета и то не само моя ами на целия нет ... (think) кажете какво да казвам на доставчика и да си подкарвам сървъра.... :(:(:(:(:(:(:(:(
 
казаха ми да кажа на достачика да намали udp на 500 и пак ми бутнаха нета и то не само моя ами на целия нет ... (think) кажете какво да казвам на доставчика и да си подкарвам сървъра.... :(:(:(:(:(:(:(:(

кажи му да спре всички udp заявки от чуждестранни ip адреси
 
кажи му да спре всички udp заявки от чуждестранни ip адреси

с сигорност ли ще се оправи обаче ? защото днес се прекарах на един друг нет и съм с договор за 1 година но не ме ебе важното е да си оправя стария нет защото там нямат лаг в муто...
 
ами би трябвало да нямаш повече проблеми.
 
Escape може ли да ми дадеш скайп че тука в чата неможем да се разберем...
 
Xtyling имам ти и двата скайпа и не ми писа ^^ да ти кажа как става ...
 
Най добре да реже всички incoming UDP изън твоята мрежа.
Но за по сигурно намери кой му е доставчика и му прати email със някакво доказателство че флууди.
 
най добре да реже всички incoming udp изън твоята мрежа.
но за по сигурно намери кой му е доставчика и му прати email със някакво доказателство че флууди.

тоя дет се натресе на нашите сървъри направих конферентен разговор с isp администратора (на мегалан) и оня после ми пише :

do you think if you send me your isp lawyer i will be scared ?!
 
охооо, руснаците ли са замесени тука ?! :d:d:d
 
Отговора от моя доставчик :


Zdraveite,
ne predlagame takawa usluga kato limitirane broi wrazaki.
Pri nas dostapa do BG prostranstwoto e neogranichen ot kam broi wrazki i
skorost.
Wie sam moje da naprawite takowa ogranichenie s niakoia zastitna stena ili
na samia bittorent klient.
 
ами аз няма как да разбера но достафчика каза че е руснак...

Сигурен съм ,че е румънец ! Аз като пробвах да му засека ip -то ми показа руснак, а като питах Кори Иванова (главен представител на Мегалан) ми каза ,че е румънец !