Относно инвестиция в сървар

DoomWizards

New Member
Joined
Oct 24, 2011
Messages
3
Reaction score
0
Имам няколко въпроса:
Искам да инвестирам кам 1000-1500 лева в сървар на му че ми се играе нещо качествено на 97д99й.Ако може да ми кажете дали това е възможно за хубави сърварни файлове,добар уеб,хубава защита от атаки и всичко което му е необходимо ако сам объркал раздела много се извинямам.
 
Аз лично не бих инвестирал и 5 лева в сървър на игра, която изглежда като "Супер Марио" на фона на новите..
Когато инвестираш се прави с цел печалба, а не виждам как през 2014 ще избиеш тези 1500 лв. от му онлайн сървър при това от 97d+99i версия, да не говоря за печалба.. Ако изобщо има интерес към тази версия, то ще е от играчи, които очакват ниски рейтове и да се играе без платени предмети и прочие (-уебшоп)
Относно защитата.. предполагам, че имаш предвид DoS атаките.. те са насочени директно към ип адреса ти през http порт 80 като нормални заявки от потребители, но в големи количества, които натоварват интернет сървъра зверски. Едно от решенията за такъв вид атаки са iptables под линукс, чрез които можеш да мигрираш такъв вид трафик мигновенно.

Ако събереш добър екип, с хора които знаят какво правят, ще трябва да платиш само сървърните файлове, ако искаш играта да е на 100%.
 
Last edited:
Аз лично не бих инвестирал и 5 лева в сървър на игра, която изглежда като "Супер Марио" на фона на новите..
Когато инвестираш се прави с цел печалба, а не виждам как през 2014 ще избиеш тези 1500 лв. от му онлайн сървър при това от 97d+99i версия, да не говоря за печалба.. Ако изобщо има интерес към тази версия, то ще е от играчи, които очакват ниски рейтове и да се играе без платени предмети и прочие (-уебшоп)
Относно защитата.. предполагам, че имаш предвид DoS атаките.. те са насочени директно към ип адреса ти през http порт 80 като нормални заявки от потребители, но в големи количества, които натоварват интернет сървъра зверски. Едно от решенията за такъв вид атаки са iptables под линукс, чрез които можеш да мигрираш такъв вид трафик мигновенно.

Ако събереш добър екип, с хора които знаят какво правят, ще трябва да платиш само сървърните файлове, ако искаш играта да е на 100%.

Няма как да не се намеся и аз... ;д DoS атаката може да се спре и с добър Firewall, колкото до DDoS атаките...както много пъти е казвано се обръщаш към ISP-то си и ако някой от тях, някога се е занимавал със SISCO всичко приключва. Малко бот мрежи има които могат да бутнат големите ISP-та в България. Колкото до останалото си прав...да си намери добър екип и успех ;)
 
Файлове - безплатни, понеже трудно ще намериш по-добри. (благодарение на DarkMaster)
Сайт - според човека и това , което искаш.
Защитата - feature21 правилно каза , но доста често , когато позвъниш на доставчиците отсреща стой бивш футболист от селската лига, който не е виждал компютър в живота си. За това най-добре хостинг ~100$ на месец , но си струва.

ПП: Но пари забрави да изкараш от такъв сървър.
 
  • Like
Reactions: Ivaylo99
Няма как да не се намеся и аз... ;д DoS атаката може да се спре и с добър Firewall, колкото до DDoS атаките...както много пъти е казвано се обръщаш към ISP-то си и ако някой от тях, някога се е занимавал със SISCO всичко приключва. Малко бот мрежи има които могат да бутнат големите ISP-та в България. Колкото до останалото си прав...да си намери добър екип и успех ;)

Bullshit.

Първо - никой интернет доставчик , няма да тръгне да се занимава с проблемите ти, освен ако не си бизнес потребител.
Дори ако си такъв, единственото , което доставчика може да направи в случая е да резне UDP портокола.
За "sisco"-то не съм чувал , но cisco нашумяха напоследък :D
Nvm.. няма да помогне.Като заначало моделите , които могат да се справят със стабилна атака (5+ gbps) започват от 5000 usd нагоре.
Но въпроса ми е следният .... дори да имаш такъв рутер , прди да стигне до него кабела минава през няколко други рутера , които са на доставчика ти и капацитета им е максимум 200 mbps, какво става с тях ?
Следователно започва DDoS на TCP , на отворен порт.(в повечето случаи 80 или порта на GS).
В днешно време спасение от DDoS няма.
Достъпа до сайтовете от които се прави се раздава като топъл хляб и всеки 3ти играч има.
Банваш някой - получаваш DDoS.
Ако ще инвестираш пари в сървър , първото нещо което трябва да проучиш е това, понеже почне ли да се развива ще го съсипят от атаки.
Та ... най-добри варианти за момента са :

OVH France.
OVH USA.
SoYouStart (дъщерна на OVH)

Както каза horsy ... най-добре на хостинг. 100$ на месец , но си струва :)
 
Last edited:
Само да спомена, че OVH е само Франция нали и като изключим, че съпорта им е меко казано под всякаква критика разбира се ако случиш на такъв :D и имат доста чести проблеми с трасетата си :) си заслужават избора. Разбира се :) се молите и също атаката да не е повече от 10mbps, че иначе загивате :D

Та по темата всичко е възможно за пари. За всяко нещо си има варианти стига да случиш на човек/хора които ти го правят.

Ууспехи! :)