[Release] Линк за точки (по име) [UPDATED]

newguy

Well-Known Member
Joined
Nov 23, 2008
Messages
644
Reaction score
572
Така... Явно доста хора имат проблем с този батълзон стил и регистрацията прави едни и същи ID-та. По този случей реших да го направя по името на акаунта. Имаше и искания да е по име и ето, че нямах работа и го направих. Кода е като предишния просто с няколко промени.

Създаваме vote.php файл който слагаме в директорията на muweb/modules/.
PHP:
<center>
<?php
include "conreal.php";

$id = stripslashes($_GET['id']);
$id = str_replace("drop", "", $id);
$id = str_replace(";", "", $id);
$id = str_replace("shutdown", "", $id);
$id = str_replace("UPDATE", "", $id);
if (eregi("[^a-zA-Z0-9_-]", $id))
{
    echo "Жалък тип.";
}
else
{
    if ($_POST['click'])
    {
        echo "<font color='#FFFFFF'>";

        $time = time();
        $time1 = time() - 86400;
        $ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

        $s = mssql_num_rows(mssql_query("SELECT * from MEMB_INFO where memb___id='$id'"));
        if ($s == "1")
        {
            $query = mssql_query("SELECT * from items WHERE ip='$ip' and userid='$id' and vreme>$time1 ORDER by vreme DESC");
            $broi = mssql_num_rows($query);
            if ($broi == "0")
            {
                $rand = "1";
                $insert = mssql_query("INSERT INTO items (vreme, userid , ip ) VALUES('$time','$id','$ip')");
                $update = mssql_query("Update MEMB_CREDITS set credits = credits+$rand WHERE memb___id='$id'");
                echo "You successful vote for $id and he get $rand credits!";
            }
            else
            {
                echo "You are already vote. You can vote again after 24 hours.";
            }

            echo "</font>";
        }
        else
        {
            echo "This user doesn't exist!";
        }
    }
    else
    {
?>
	<form action="http://watch-bg.info/en/index.php?op=vote&id=<?= $id ?>" method="post">
	<input type="submit" value="Vote for <?= $id ?>" name="click">
	</form>
	<?php
    }
}
?>
</center>

link.php който се поставя в същата директория както по-горния.
PHP:
<center><font color='#FFFFFF'>
<?php
include "conreal.php";
if ($_SESSION['user']==TRUE)
{
$user=$_SESSION['user'];
echo "
Разпространявайте линка си за кредити в webshop-а.<br> Твоят линк е:
<br><br><a href='$yoursite/index.php?op=vote&id=".$user."'>$yoursite/index.php?op=vote&id=".$user."</a>";
}
?>
</font></center>

topreferal.php и той в Modules/
PHP:
<?php
include "conreal.php";
$query = mssql_query("SELECT DISTINCT TOP 100 (userid), broi from items order by broi desc");
while ($a = $fetch = mssql_fetch_array($query)) {
    
    $id = $a['userid'];
    $getname = mssql_query("SELECT * from MEMB_INFO where memb___id='$id'");
    $fatch = mssql_fetch_array($getname);
    $username = $fatch['memb___id'];

    $broi = mssql_num_rows(mssql_query("SELECT * from items where userid='$id'"));
    $up = mssql_query("UPDATE items SET broi='$broi' WHERE userid='$id'");
    $username = $fatch['memb___id']; 
    

    
    echo '
' . $username . '-' . $broi . '<br>

';
}
?>

conreal.php в главната директория на muweb! Попълнете и правилно по-долния config.
PHP:
<?php
$conn=mssql_connect('localhost','sa','Паролата'); 
$selected=mssql_select_db('MuOnline', $conn);

$yoursite="http://Yoursite"; // Вашият сайт без /! Например http://referalsystem.com
?>

SQL > Добавя се от Query Analizer-a в таблицата MuOnline
Code:
CREATE TABLE [items] (
	[vreme] [int] NULL ,
	[userid] [varchar] (50) COLLATE Chinese_PRC_CI_AS NULL ,
	[ip] [varchar] (50) COLLATE Chinese_PRC_CI_AS NULL ,
	[broi] [int] NULL 
) ON [PRIMARY]
GO



Малко теория...

1. vote.php се използва за гласуването на потребители.
2. link.php е файла благодарение на който всеки потребител получава уникален линк от типа Page Not Found - 404 Error Page на потребителя.

За да получи този линк трябва да отиде на адрес .../index.php?op=link
3. topreferal.php е незадължителен файл който представлява класация на това кои потребители са имали най-много влизания през линка. !Важно е да знаете, че понякога не може да отчете на секундата. Например един потребител има 10 влизания друг 15 когато влезнете на index.php?op=topreferal може да ви покаже, че е по-надоло. След refresh се оправя!

4. conreal.php горе съм обяснил за какво служи.

5. Таблицата се използва за записи на кой е гласувал. Мисля, че това е ясно на всички.




Как да подкараме BZ style.
За bz style се инсталира по следния начин. Отново копирате link.php и vote.php в modules/ , conreal.php в главната и създавате 2 нови фаила.

Те се слагат в главната директория на BZ STYLE link.php и vote.php в link.php слагате...
PHP:
<?php
include "_header.php";
include "modules/link.php";
include "_footer.php";
?>
A в vote.php
PHP:
<?php
include "_header.php";
include "modules/vote.php";
include "_footer.php";
?>

В Link.php трябва да промените index?op=vote&id=".$user." на vote.php?id=".$user."

Това е!




Ако съм забравил нещо или намерите някакъв бъг пишете в темата.


Как да го инсталираме под Darksweb 0.3
 
Last edited:
Разликата,приятелю в двете е само 2-3 сменени неща :)
 
Разликата,приятелю в двете е само 2-3 сменени неща :)

Като разликата е само на 2-3 места защо не си направи труда ти да го релийзнеш.
 
Като разликата е само на 2-3 места защо не си направи труда ти да го релийзнеш.
Защото не помагам на хора които не ми помагат ^^,мисълта ми беше че можеше и в същата тема да го напише ;
 
Защото не помагам на хора които не ми помагат ^^,мисълта ми беше че можеше и в същата тема да го напише ;

я кажи на колко точно места има промени да видим ;d
 
я кажи на колко точно места има промени да видим ;d

Той си бай просто .. недейте го гледа нашият protect-чо
 
newgun братле Сичко е точно сигорен сам, но примене при index.php?op=vote&id= ме враща в индекса????????
 
ако не си сложил link.php в modules ще те връща

Нищo лично но не съм човек които пише преди да е прегледал всичко 2-3 пъти за да съм сигурен че не съм доуснъл грешка ...

link.php е в modules всичко е точно ... но уви: http://bgzonemu.com/index.php?op=link
 
Нищo лично но не съм човек които пише преди да е прегледал всичко 2-3 пъти за да съм сигурен че не съм доуснъл грешка ...

link.php е в modules всичко е точно ... но уви: http://bgzonemu.com/index.php?op=link

Code:
ERROR
Module Could Not Be Found By MuWeb!

Този модул ти липсша в modules. И да прегледай преди да пишеш понеже и аз ти прегледах папката и "link.php" го няма в нея. Да неби да си го написал по друго име?
 
Code:
ERROR
Module Could Not Be Found By MuWeb!

Този модул ти липсша в modules. И да прегледай преди да пишеш понеже и аз ти прегледах папката и "link.php" го няма в нея. Да неби да си го написал по друго име?

Незнам какво си прегледал... Но за пореден път ще кажя че сън направил всичко точно както е описано и за да няма повече хора които да ми казват че модулат го нямал в папаката modules ето ви screen: http://prikachi.com/files/753615J.jpg ; http://prikachi.com/files/753625N.jpg
 
Last edited:
Във този е сложил за за инжекции лека защита,
WHERE memb___id='$id'
WHERE memb___id='$username'
Това са наи важните промени има и други но не ми се пише за да се доказвам,а и несъм от наи добрите в пхп но все пак го разбирам горе/доло и все пак още се уча :)
 
newgun братле Сичко е точно сигорен сам, но примене при index.php?op=vote&id= ме враща в индекса????????
Battlezone style ли ползваш? Ако е така то трябва да се направи по друг начин. Днеска ще направя guide и ще редактирам темата.

Нищo лично но не съм човек които пише преди да е прегледал всичко 2-3 пъти за да съм сигурен че не съм доуснъл грешка ...

link.php е в modules всичко е точно ... но уви: http://bgzonemu.com/index.php?op=link
Кой е този сайт който го тестваш? Я дай линк да го сваля и да пробвам. Ако на мястото на новините използват различно от на оригиналния muweb може да се допусне тази грешка.
 
battlezone style ли ползваш? Ако е така то трябва да се направи по друг начин. Днеска ще направя guide и ще редактирам темата.


Кой е този сайт който го тестваш? Я дай линк да го сваля и да пробвам. Ако на мястото на новините използват различно от на оригиналния muweb може да се допусне тази грешка.

Саита го няма в интернет специално не сам го видял ако нети е проглем драсни скаип или ако искаж да ти пиша ЛС. с линк ?
 
Мисля, че вече оправихме проблема. Той ще каже като си види лс-то.

Проблема беше, че файла се казваше link.php.php
 
Last edited:
  • Like
Reactions: MeRtEkA