[Req] Какво СМС разплащане да използвам

Аз пък съм забелязал че нашата фирма "AGT INCOMPLECT" която се занимава с внос,износ и много други дейности,винаги си тегли ддс-то.
Дори по този начин има схеми за теглене на фалшиво ддс.
Пример:Митничар се подписва че през границата е минал тир с натоварена наша стока на стойност 100000,след това ние можем спокойно да отидем и да изтеглим 20000 лева от държавата(не казвам че го правим).
А както гледам сега ддс-то скача.

Внос и износ стоки се третират по по-особен начин що се отнася до ДДС и там не съм много запознат. По това, което знам при внос се плаща ДДС, при износ се възстановява (тегли).
 
говорим за данъци, не одръжки за осигуровки ..

Точно за данъци става въпрос. Дължимият по граждански договор ДОД е за сметка на лицето, което получава сумата, но се изчислява удържа и внася от платеца на дохода.
 
Внос и износ стоки се третират по по-особен начин що се отнася до ДДС и там не съм много запознат. По това, което знам при внос се плаща ДДС, при износ се възстановява (тегли).
За това говоря,и за това ми е интересно защо при този случай се тегли ддс-то а при вашият не.
 
Пример:Митничар се подписва че през границата е минал тир с натоварена наша стока на стойност 100000,след това ние можем спокойно да отидем и да изтеглим 20000 лева от държавата(не казвам че го правим).
А както гледам сега ддс-то скача.

точно поради тази причина вече не се тегли ДСС а ти приспадат дължимите суми за ДДС което дължиш след продажби. само на края на отчетната година се издължават такива.
 
Точно за данъци става въпрос. Дължимият по граждански договор ДОД е за сметка на лицето, което получава сумата, но се изчислява удържа и внася от платеца на дохода.
...когато е назначен с трудов договор :)
 
За това говоря,и за това ми е интересно защо при този случай се тегли ддс-то а при вашият не.

Внос и износ на стоки не се наемам да коментирам, тъй като не съм запознат добре. Мога да разпитам счетоводителите и да дам някакво обяснение.
 
...когато е назначен с трудов договор :)

Това не е вярно. Прочетете Закона за данъците върху доходите на физическите лица. Там много точно е посочено за чия сметка е данъка по граждански договор, кой го изчислява и кой го внася.
 
Привет днес от мен и с влизането тук реших да споделя разговорат ми днес с някои хора по този въпрос.
Така сега говорих с счетоводителката си и тя ми обясни, че това което писах найстина е грешно понеже при мен случая е, че аз си внасям винаги ддс-то и т.н а тук в случая е следното:

По нейни думи мобио прави много добро счетоводство понеже тази фирма не товари потребителите си с задължения които са свързани с внасяне на данъци и излищни разправии с Българското законодателство.
Отговори ми също и на въпроса защо при краиният потребител (примерно мен) идва сумата без ДДС като съм физическо лице.
Отговора и е следният, че при физически лица принципно може да се приложи и ДДС към сумата която мобио предлага, но за да може мобио да си го върне въпросното ДДС, ние трябва да да им го внесем примерно на тази 120лв. ние трябва да внесем ДДС-то в Държавата. Това говоря за физически лица както сте всички тук. Въпроса е друг, че ние като физически лица не сме задължени да го внасяме това ДДС понеже за нас е важно парите да са в нас не да ги губим или даваме на други и така мобио губи или по нейни думи трябва да ни търси и да ни издирва за да го внесем, че да може мобио да си го изтегли.
Понеже нали никои от тук няма да го направи това да внесе ДДС или който и да било се пак това са пари мобио се подсигорява и тя прави тези въртелешки вместо нас. Тя се занимава с данъците които ние трябва да внасяме и за печалба и за ДДС и при нас идва чистата сума която е 0.90лв. Мобио е длъжна в бордирото с което внася парите в банковата Ви сметка да впише за данък печалбите и т.н което тя каза, че е хубаво да се проверява. :)

Сега е редно да направя едно извинение на мобио. :)

Днес също се чух и с подръжката и на едната фирма която давах пример снощи и какво сподели човека с мен:

Поради фирмена политика е малко нали неудобно да сподели с мен какви са им печалбите от смс-ите или какво идва от операторите към тях и т.н за това няма да говоря в момента за това а за следното,
че при тях отчитането на печалбата която крайният потребител получава е на 2.40лв а не както при другите на 2лв. Какво ще рече това, че ние потребителите получаваме по-голям дял печалба от смс-ите както съм дал в снимките при 100 смс-а с всички отдръжки ние получаваме 110лв.
Това е единствената разлика между тези две фирми и другите две които разгледах снощи.
Другото което е, че при тези две фирми няма според зависи от това от онова и за незнам си кое се определя сумата. Процента който предлагат те е един за всички и така лесно може да пресметнем печалбите си които може да се теглят след месец. Според зависи от броят на смс-ите разбирасе и сумата се увеличава.

Поздрави
 
Last edited:
защо не спрете този излишен спор и спам до никаде няма да стигнете
 
Стигнахме до извода, че smspay и mobio са стабилни фирми само дето smspay плаща повече.
 
Стигнахме до извода, че smspay и mobio са стабилни фирми само дето smspay плаща повече.

smspay и smszona дават по-голям процент печалба да. Но и трите фирми са за сега според това което виждам и чувам едни от водещите за в България за смс микро-разплащания.
Въпроса е, че досега мой познати са нямали оплаквания от smspay и smszona а от мобио тук от форума има хора и аз лично също имам забележки. Надявам се да се коригират всички проблеми и въпросните изплащания проценти и ред други причини за изчисляването на печалбата.
 
И ся какво стана изчетох цялата тема и гледам,че всеки оплаква от Мобио към кой сайт да се обърна към fortumo.bg ? или...? Нейскам никакви проблеми... всичко точно и ясно..
 
Mobio са добри препоръчвам ти ги!
 
Mobio.. Mobio ама като нямаш 18 години какво ше правиш?
Аз като имам му и сега ми трябва тяхното разплащане ама като нямам 18 години съм задължен да използвам фортумо ???
Аз карта имам къде да ми превеждат парите ама годините нямам... ся ко ши паря нз.
 
Last edited:
И аз нямам 18 но ги ползвам (с NoFeaR) Пиши им че си на 18 обаче въведи кода на картата на майкати примерно и като ти ги преведат ще и кажеш да ти ги дръпне
 
Mobio.. Mobio ама като нямаш 18 години какво ше правиш?
Аз като имам му и сега ми трябва тяхното разплащане ама като нямам 18 години съм задължен да използвам фортумо ???
Аз карта имам къде да ми превеждат парите ама годините нямам... ся ко ши паря нз.

Те откъде ще знаят, че нямаш 18 ? (rofl)
 
Mobio.. Mobio ама като нямаш 18 години какво ше правиш?
Аз като имам му и сега ми трябва тяхното разплащане ама като нямам 18 години съм задължен да използвам фортумо ???
Аз карта имам къде да ми превеждат парите ама годините нямам... ся ко ши паря нз.

Пишеш всичко на името на майка си или баща си и се стараеш да не ги нервиш, за да не ти орежат квитанциите.
 
Ми случайно Mobio.BG посещават тая тема :D

Мхм..
Доста хора декларират ,че имат 18 ,а всъщност нямат.
И ти спадаш към списъка ,май.