Social network suggestions

pafa7a

Well-Known Member
Joined
Jul 9, 2009
Messages
1,399
Reaction score
816
Здравейте колеги и съфорумници :)
Бих искал да се допитам до всички вас какво очаквате да има една социална мрежа ? Моля всеки който прочете тази тема да изяви своето мнение дори и да е безсмислено - за мен има значение.
EN:
I would like to ask you about what is your expectations about one social network. Please share your suggestions.

Благодаря ви / Thank you
 
Last edited:
Какво си намислил бе пафа ;д
Аз не бих позлвал facebook само ако има нещо, което се интегрира с Windows API и ми изкарва нещата директно в компа. (то и фейса има метро приложение, ма само нотификейшъните излизат, за останалото тря пуснеш цялото приложение)
 
Number 1 and most of the peoples looking for it :) find a parthner :D
 
Lets say that I already have one :)
More ?
 
Да не е претрупана като FaceBook. Примерно хората да си споделят снимките,да се отбелязват къде са били и да се отбелязват приятели,само текст чат,споделяне на статуси,бутон за харесване и коментиране и отделен анонимен бутон за нехаресване. Без излишни игри приложения и така нататък.
Забравих и добавяне на видео.
 
  • Like
Reactions: pafa7a
Благодаря за споделянето bass_mania
Бих надградил идеята ти като забраня да се споделят каквито и да е референции към статии и тем подобни сайтове (като цяло от който и да е външен сайт). Можеби само клипове от youtube ?
 
По принцип идеята на фейс-а първоначално си е била точно това "Приятелска система за чат-връзка-галерия и т.н" между група студенти. А това, което е в момента е нещо коренно различно и дори не съм убеден, че е възможно да се управлява и реално се администрира. Така, че не виждам какво ново може да предложи още една социална мрежа било то българска, което да е интересно за всички. Във всички случаи обаче смятам, че за да има широк успех трябва да се сондира мнение и да се анализират интересите на подрастващите (10-18 годишни) и да се предложи това от което те имат нужда, тъй като са най-безотговорни към свободното си време, пари и т.н.

Чикасите като мен едва ли ще се забият в среда като фейса за да постват снимки вместо да пият винце някъде с хубава жена ;-)
 
Принципно, за да пробиеш с подобна идея трябва да откриеш нещо, което го няма в момента и да стане бързо популярно. Другия вариант е да извадиш нещо, което го има съществуващо, но многократно подобрено и гъвкаво. В първия случай разчиташ на късмет, във втория три трябва голям ресурс от пари, разработчици и идеи. За мен, като програмист никоя социална мрежа не е достатъчно гъвкава, за да ме накара да я полвам постоянно, а до момента само facebook отговаря на условията ми и то доста слабо. Ето моите идеи :

1. интеграция с всякакви устройства (поне за мен е много важно въпросната социална мрежа да се интегрира директно със самите устройства на по-ниско ниво от нормално приложение, за да може лесно и бързо да се използва)

2. както ти горе посочи - филтрация на всичката тая гадост изплюта от клюкарски сайтове и простотии (което веднага ти реже поне 40% от аудиторията, защото доста хора правят точно това - четат клюки, ползват приложения от рода "колко процента те обича", "подходящата зодия за брак" и така нататък

3. лесно и бързо да откриваш хора, които търсиш (тук идва проблема, който ще откаже доста от хората при стартирането на мрежата - няма да намерят почти никого от познатите си - тоест ти трябва стабилен маркетинг от самото начало, за да привлечеш голям брой хора и те рекурсивно да привличат още)

Доста хора в момента се опитват да пробият със социални мрежи, пробвал съм 6-7 на брой, като доста от тях правят грешката да пуснат проекта на живо без да са довършили важни фийчъри или пък са пълни с бъгове, защото нямат достатъчно бета тестери преди реалното стартиране. Като цяло задачата е доста трудна, но все пак ти пожелавам успех и винаги можеш да разчиташ на помощ, поне от моя страна :)
 
  • Like
Reactions: pafa7a
Това със социалнтата мрежа ми е като изгубена кауза, особенно ако целта е да се изкарват пари (нали няма как да накараш инвеститор да инвестира без да му покажеш проект и убедиш в сигурни печалби след определено време). Прекалено много време и пари ще отнеме с неясен краен резултат. Освен, ако целта не е забавление, което ме съмнява.
Ето какво мисля аз като цяло:

New Social Network = "По-добре НЕ"
Mobile Software = "Не е лоша идея, стига идеята да е добра :)"
Console Game /Xbox-PS4 and etc ="Ако е безплатна с опцийки да си купуваш, оръжие, предмети да съкратиш време за построяването на нещо и т.н = "ДА с 1 ръка" - колкото в БГ не е популярно толкова в чужбина се играят основно конзоли от децата
On-line Service = "Да с 2 ръце"
 
  • Like
Reactions: pafa7a
@^TheLast^ съгласен съм с всичко казано.
@r00tme Главната идея е в началото само тесен кръг от хора (т.н. 'компанията') да знаят за нея и да общуваме чрез нея. В последствие (когато всичко е наред) се надявам да започне да се споделя наляво-надясно. Тук не става въпрос за инвеститори или пари. Всичко смятам сам да си го развия. Ако може сподели какво точно имаш впредвид за 'On-line Service'
 
Аз имам много идеи за онлайн сервизи, повечето са почерпени и развити от такива, които съществуват някъде вече по света. Хората са еднакви навсякъде и принципно ако се харесва в Щатите ще се харесва и в България, просто е въпрос на време и правилен мениджмънт-реклама.

Под Онлайн услуги разбирам всичко от магазини до сайтове за запознанства. Но тъй, като магазините искат и складове/ стока (дебела инвестиция и организация). По-скоро педпочитам и визирам услуги в буквалният смисъл на думата. За такива услуги винаги има място и си е пазарна ниша. Но има много услуги, които в България не се предлагат и това е една страхотна възможност.

Ще ти дам един пример MaistorPlus-, който е българският аналог на Find local recommended tradesmen - ratedpeople.com. Българският аналог стана топ сайт за новаторство за 2012-та година (ако не се лъжа даже по БТВ го казаха).. Е как може копие на оригинал, който съществува от 2001-ва и работи вече повече от 10 години, да стане ТОП сайт в БГ за 2012.

Ами може, както един познат казва "България е страната на чудесата"и всичко е възможно.

Според мен в такива среди е чудесно да се развиваш, просто крадеш идея и я доразвиваш в концепцията на българските потребителски интереси. И разбира се сървъра, ако се хоства в Пакистан, а собственика е Мохамед Али, няма да плащаш и данъци независимо, че крайният потребители са българи. Има си вратички за това.. само се попълва една декларацийка.

Но аз тук говоря за пари.. услуга за пари, а не за чат между приятели с тенденция за развиване... там е друга история и не мога да кажа кое би се харесало
 
Last edited:
  • Like
Reactions: pafa7a