[Help] OS for MuOnline Server

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
здр :) поразпитах и ми предложиха няколко различни OS на които да си пусна сървър, не знам коя да ползвам, ако може дайте предложения и кажете защо :)

Ето в момента се колебая между:
-Linux(ubuntu) - защото е free и доколкото разбрах Linux e po dobre защитен,но незнам как ще се държи със сървара. :D
-Windows Server 2008 - бил добре защитен, но ще е пиратски :S
-Windows Server 2012 - отново пиратски,нова версия и не знам дали е изчистен като е толкова нова версия.

моля помогнете не знам кое точно да избера :S Няма да играя игри на този компютър само за сървъра и за интернет.

Знам че съм питал някои от хората, които можеби ще прочетат това, имам им доверие, но всеки казва различно :S
 
Linux е най-добрата ОС, за каквито и да било сървъри, въпроса е дали ще можеш да се справиш, инече програмата която ще ти помогне е Wine.
 
  • Like
Reactions: hrisiz
Windows Server 2008 според мен тази версия ще му е по добре от Linux
 
  • Like
Reactions: hrisiz
на 64 битов на w7 какъв сял се ползваше ?
 
За Windows XP Service Pack 3
 
Ба то може да го подкараш на Windows 8 амаа... Параметри на компютъра няма ли да кажеш ? Или ейтей к'от дойди де'т са вика.. ^_*
Windows Server 2008, някой спретнат торент от замунда ще ти свърши работа.
 
Карай си спокойно на XPто. Какви са тея Win Server-и и Linux-и. Джаскай си XP-парата и педала до метала.
 
При Ubuntu няма нито вируси нито дос атаки нито флоод и темподобни.
 
Ба то може да го подкараш на Windows 8 амаа... Параметри на компютъра няма ли да кажеш ? Или ейтей к'от дойди де'т са вика.. ^_*
Windows Server 2008, някой спретнат торент от замунда ще ти свърши работа.

ми компа ми е с достатъчно добри параметри за да подкара и Windows 8 дори сигурно и с Windows Server 2012 не би трябвало да имам проблем :)

Карай си спокойно на XPто. Какви са тея Win Server-и и Linux-и. Джаскай си XP-парата и педала до метала.

Бях с Windows XP нищо не направи :D

При Ubuntu няма нито вируси нито дос атаки нито флоод и темподобни.

Дам сугрален съм за Ubuntu готин е мислех да съм с него, но се оказа, че може да ми прави проблеми с MSSQL а ми се ще да съм с него понеже на това съм свикнал :D може би по натам, сега сложих Windows Server 2008 и за момента съм доволен :):)