[Help] MuOnline Server Security

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
Искам да помоля, ако може да ми кажете как мога да си защита: Windows,WebSite,DataBase,MuOnline Client,MuOnline Server Files и каквото друго се сетите :)
Благодаря много :)
 
Last edited:
За уебсайт: Ако не знаеш достатъчно, използвай оригиналния DarksWeb 0.3, не съм чул да са го хаквали. После изтрий всички папки от хамрр с изключение на apache, cgi-bin, htdocs, mysql (САМО, АКО ТИ ТРЯБВА), perl, php, tmp, а в главната папка можеш и да ги оставиш файловете, не мисля, че е проблем.

За клиента: Безплатен GG - Pinkof, платен - не знам как стоят нещата.

За файловете: Ако нямаш "задна врата" във файлове не би трябвало да имаш проблеми.

За датабейса: Блокираш порт 1433 и си готов.

Друго: За да не тръгват бластерите теглиш някой НАДЕЖДЕН firewall и блокираш достъпа до всичко друго, освен GameServer-ите и ConnectServer.

Това се сещам сега, ако има още нещо ще го напиша в темата!

@Васко

Грешките са граматически, а не правописни. А и ти не си по-добре и с двете:

Аз искам да разберете, че секция MuOnline не е целияТ форум, за да "ръгате" всякакъв вид теми в нея. За всяко едно нещо сме се постарали да ви направим отделни раздели.
Ограничавам се до последния ти пост.
 
  • Like
Reactions: KoHgoM
Бих предложил една антивирусна и рутер :)

А както виждам той е пускал теми с модули за даркуеб-а и предполагам знае php... Та за това бих му предложил нещо което killer4eto ми беше казал преди време и благодарение на това аз започнах сериозно да се занимавам с php, css, html, mssql, mysql и т.н. Та тогава като го попитах за защитен сайт или как да си направя защити... той ми отг: "Най-добрия уеб е собствения! Седни и почети малко и си направи ти уеб..."
 
10x много RaFa, feature21.
Сега съм започнал да си правя един сайт, но не знам какво ще се получи :D
а за някаква по специална защита за Windows-a ?

А доколкото грешките се извинявам, не съм се сетил да гледам за грешки :D
 
няма смисъл да пускам нова тема :) да попитам тук :)правя си сайт сам и искам да питам за какви защити да му правя (think) или поне да кажете видове хакване от което ми трябват защити и ако ви се пише да обясните горе долу какво представлява за да знам какво ми трябва да направя за да се защита :)
 
Зависи от кода с който пишеш сайта , а и те съветвам да си купиш домейн.Гледам сериозен си не струват много , а и си с една единица по напред с защитата.
 
Зависи от кода с който пишеш сайта , а и те съветвам да си купиш домейн.Гледам сериозен си не струват много , а и си с една единица по напред с защитата.

PHP,HTML,SQLServer,CSS и може би много малко JavaScript :) a Domain мисля направо host да си взела когато го пускам засега само го приготвям или може и Domain да си взема и да го пусна на Linux примерно :)
 
трябва да защитищ всички $_get $_post заявки