[Help] MuServer под Linux

Astra

New Member
Joined
Sep 1, 2008
Messages
384
Reaction score
91
Ще тръгне ли SQLEVAL под Linux ?? Казаха ми че бил по добър за Хостване... Дали ще тръгне ?
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
Мисля, че тръгва, даже е почти невъзможно да се хакне (понеже 100% защита няма). Но много трудно се подкарва, ако го покараш ще ти пратя каса бира :p:p :D. Ако искаш пробвай :) - Препоръчвам ти "Ubuntu" дистрибуцията и после си качи "wine" за "Windows" прелооженията под Linux :) GL&HF
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o and Astra
Ще тръгна даже има и по голяма зашита и ще е по трудно заа "хакване"
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o and Astra
Имам "Ubuntu" на Оригинален Диск....еми ще го инстална и ще видя какво ще направя... Мерси за Информацията....
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
Най добрия ОС за поддържане на сървар е линукс по лек е от виндовс и значи муто по малко ще лаги (сървараде)
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
Първия проблем за който се сещам е ODBC-to. Как ще си го направиш за линукс?
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
аз 1време имах одбц за линкукс трябва да го потърса !!
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o and Astra
Lesh0 ако го намериш плс дай... а тва че е най-добрия за ОС е вярно...приказвах с Госпожата ми по информатика и каза че повечето Сървъри кадето хостват тва онова са на Линукс
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
Постнах един guide как се прави сървър под Linux, но все още не е одобрен или не искат да ми го одобрят.
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
Под линукс можеш да пуснеш сървара на пълна щаига, работи доста по добре, почти невъзможен е за хакване.
Има един форум само за пускане на МУ сървър под Линух.
Колкото до екзетата има една програмнка, не помня как точно се казваше, която чете Уиндолските разширения.
В този форум хората казваха, че подкарват сървъра под Линух, обаче като влизат с клиента и дава проблен с шрифтовете (предполагам че може да се направи и че това е от настройката на ОС)
Съжалявам че пиша много общи неща, но до няколко дни ще ти изпратя ЛС с форума да пробваш дали ще стане

Програмата се казва Wine
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
Под линукс можеш да пуснеш сървара на пълна щаига, работи доста по добре, почти невъзможен е за хакване.
Има един форум само за пускане на МУ сървър под Линух.
Колкото до екзетата има една програмнка, не помня как точно се казваше, която чете Уиндолските разширения.
В този форум хората казваха, че подкарват сървъра под Линух, обаче като влизат с клиента и дава проблен с шрифтовете (предполагам че може да се направи и че това е от настройката на ОС)
Съжалявам че пиша много общи неща, но до няколко дни ще ти изпратя ЛС с форума да пробваш дали ще стане

Програмата се казва Wine

Програмката се казва "Wine"
За Ubuntu:

Code:
sudo apt-get install wine
после метни 1 "reboot"
После не би трябвало да има проблемчета, ще тръгне екстра, само ODBC-то да си намериш за под linux и вс е на 6...
BTW за клиент от Linux се съмнявам че ще е най-добре :}
Иначе сървъра ще е перф, трудно ще бъде свален ;]
И Ubuntu е добър избор за това :;):

Успех, ако има нещо драскай!
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
Real мерси за Инфото... Ако може някой на кратко да ми напише как се инсталвa Linux да знам... :) и... Като го инстална ако може Real да ми настроиш Сървъра... Мерси Предварително.... Ама нямам ODBC за Linux.. някой има ли ги ?
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
Айде някой ако разбере точно как да го пусне под линукс да сподели начина тук.
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
SQLEVAL.exe nemoje da se podkara pod Linux da ne mislite 4e vie shte otkriete toplata voda..:)



izvinqvam se 4e pisha na latinica nqmam flextype toky shto preinstallnah pc-to
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
ТОва Linux Става но незнам как Точно :D Имах files За Linux Но вече нямам !! :doh::doh::doh:
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
ало песимистите тръгва SQLEVAL под линукс пробвал съм проблема е ODBC
ПС убунту не ви го препоръчвам за му сървър
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
ХАх.

Нужни са ви 2 компютъра. 1 за сайта и 1 за сървъра.
На сървъра слагате WinServ2008 ,а на компютъра ,който ще ви държи уеба SlackWare...
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
Е през linux е нормално да има по - голяма защита
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o