[Help] MuServer под Linux

Става всичко, но трява много акъл :) .... иначе аз ви препорачвам Slackware 13.0.0 или FreeBSD
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
някой да напише data sources driver-ите за линукс и ще тръгне :)
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
Туй за MySQL май, трябва, да се мигрира базата данни, да се променя датасървърите, ексдб, джойнсървъри и т.н.
и все пак си мисля, че с mysql ще се бави повече сървъра, отколкото с MSSQL.
но ми стана интересно, ако ми остане време ще пробвам, имам един компютър с Гибон.. най-много да го окензам и него (rofl)
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
Туй за MySQL май, трябва, да се мигрира базата данни, да се променя датасървърите, ексдб, джойнсървъри и т.н.
и все пак си мисля, че с mysql ще се бави повече сървъра, отколкото с MSSQL.
но ми стана интересно, ако ми остане време ще пробвам, имам един компютър с Гибон.. най-много да го окензам и него (rofl)

Мм На стара версия с MySql става. Тествано от мен на Kubuntu 10.04 Dekstop. За бавене мм немога да кажа ...
 
  • Like
Reactions: Bo$cH37o
със сигурност няма значение дали е кде или гном. кога успя да го пробваш на lucid lynx, то излезе преди 2 седмици :)
 
със сигурност няма значение дали е кде или гном. кога успя да го пробваш на lucid lynx, то излезе преди 2 седмици :)

Оле братле не знаех, че няма разлика :D (rofl)(rofl)(rofl)
И кфо като е излязла на скоро ... Има едно приятелче фен на линукс хелпна малко и го подкарахме... Само проблем има с ГеймГуарда... Но като цяло Му-то неструва подобре WoW ...
 
Last edited:
Оле братле не знаех, че няма разлика :D (rofl)(rofl)(rofl)

няма разлика, ако ще го ползваш за сървър, то като ще е с mysql, закакво ще е нужна изобщо аквато и да е графична среда?
 
няма разлика, ако ще го ползваш за сървър, то като ще е с mysql, закакво ще е нужна изобщо аквато и да е графична среда?

(rofl)(rofl)(rofl) ми сигорно за да е по красиво...
Но все пак да кажа нещо смислено по темата:

За да го подкарате като за начало трябва да е стара версия примерно 98р/97д и т.н. Редактират се Датасъвърите, Ексдб-то и джойнт сървъра с Hex променят връзката да е към МySql-a ... След това правите MSSQL DB->mySqL ... Редактирате едната таблица от Resets към Reset ....след това теглите wine и още джунджурийки и накрая гледате тръгнало... Написах го образно за да разберете как става, ако на някой му трябва подробно ще ви дам инфо.
 
ще стане и с по-новите версий, но ще е доста по-трудно, защото за да се накарат датасървър, джойнсървър, ексдб да работят с mysql ще се наложи да се декоднат *.ini.dat файловете, едва ли ще си заслужава някой да хвърли толкова труд без пари...
 
Абе като сте подхванали темата я да ми кажете имали от някъде линукс безплатен да дръпна и да го буутна на 1 СД?
 
Абе като сте подхванали темата я да ми кажете имали от някъде линукс безплатен да дръпна и да го буутна на 1 СД?


:O:O:O(rofl)
 
Абе като сте подхванали темата я да ми кажете имали от някъде линукс безплатен да дръпна и да го буутна на 1 СД?

Поръчай си от официалния сайт един диск. Аз така направих и след 1-2 седмици ми пристигна оригиналното ubuntu. ;) И за да подкарате сървър под линукс ще са ви нужни доста повече ресурси от колко на уиндоус, заради емулатора wine. :) Това първо, второ ODBC-тата и силно се съмнявам всичко да тръгне с wine.
 
Поръчай си от официалния сайт един диск. Аз така направих и след 1-2 седмици ми пристигна оригиналното ubuntu. ;) И за да подкарате сървър под линукс ще са ви нужни доста повече ресурси от колко на уиндоус, заради емулатора wine. :) Това първо, второ ODBC-тата и силно се съмнявам всичко да тръгне с wine.
Не ми е ясно защо да го поръчва, като може за 2 мин да го изтегли да запише на 1 CD за още 1 мин (до тук 3 мин :O ). След това , в най-лошия случай на някоя голяма щайга , за макс 10 мин се инсталва :O:O. И леле кво стана от 2 седмици слязахме на 13 мин.

------------------------------
Famous Assholes:
Вие сте баннати поради следната причина:
mn ti znae ustitka4a hodi v darks*eam da peesh!

------------------------------
Тва което си го написал, грешката във "ustitka4a" я намирам, но във "баннати" не. Я ме светни, че.......
 
Чесно казано Mu - то вече не е водеща игра...
Но се пак от когато позвам линукс направо забравих "МАГАРИЙТЕ" на шибания Win ... е и без Windows неможем ....
Линукс е малко, бързо, гъвкаво, производително "нещо"...
Ако някой реши все пак да мъчи да преконпилирва да прави му сървър на линукс ... подобре тегли един готов за Wow нагласяго за 1-2 и си играе.

MaZaRa7
Може да си избереш различна работна среда... Тази койято ти даде hdimitrov e Gnome на мен неми харесва ето ти и направо вградената KDE(Най-се доближава до Winows-ката среда)
 
Last edited:
Не ми е ясно защо да го поръчва, като може за 2 мин да го изтегли да запише на 1 CD за още 1 мин (до тук 3 мин :O ). След това , в най-лошия случай на някоя голяма щайга , за макс 10 мин се инсталва :O:O. И леле кво стана от 2 седмици слязахме на 13 мин.

------------------------------
Famous Assholes:
Вие сте баннати поради следната причина:
mn ti znae ustitka4a hodi v darks*eam da peesh!

------------------------------
Тва което си го написал, грешката във "ustitka4a" я намирам, но във "баннати" не. Я ме светни, че.......

Защото е оригинален, а в тази дистрибуция дето си свалил не знаеш какво може да са бутнали в нея. :)
 
Защото е оригинален, а в тази дистрибуция дето си свалил не знаеш какво може да са бутнали в нея. :)
ох.... Не се излагай... :)
Научи малко за историята на Линукс. От кого е създадена , кой я поддържа и обновява..... И ще разбереш, че разлика няма и няма как да "бутнат нещо вътре".
Edit: Ubuntu e напълно безплатна lol.... :O
И не ми отговори на въпроса: Къде е грешката във "баннати"
 
Last edited:
ох.... Не се излагай... :)
Научи малко за историята на Линукс. От кого е създадена , кой я поддържа и обновява..... И ще разбереш, че разлика няма и няма как да "бутнат нещо вътре".
Edit: Ubuntu e напълно безплатна lol.... :O
И не ми отговори на въпроса: Къде е грешката във "баннати"

Излагаш се като царвул... Linux може да се precompilate без проблеми!! Тоест може да слагаш каквото си искаш... даже може да си напишеш собствено ядро ако разбираш!
Ама като те гледам на никъде не си... (heidy)
 
ох.... Не се излагай... :)
Научи малко за историята на Линукс. От кого е създадена , кой я поддържа и обновява..... И ще разбереш, че разлика няма и няма как да "бутнат нещо вътре".
Edit: Ubuntu e напълно безплатна lol.... :O
И не ми отговори на въпроса: Къде е грешката във "баннати"

GNU General Public License е лиценз, издаден от Фондацията за свободен софтуер, с цел той да бъде използван за лицензирането на софтуер като „свободен“.

айде стига сме се излагали?! нека си продължим по темата: мусървър на linux!