[Release] Modules for DarksWeb 0.3

hrisiz имаш грешка в кода
това трябва да е $accto['GameId1']==$name а не $accto['GameId1']=$name
PHP:
if ($accto['GameId1']=$name){$where='GameId1';}
elseif ($accto['GameId2']=$name){$where='GameId2';}
elseif ($accto['GameId3']=$name){$where='GameId3';}
elseif ($accto['GameId4']=$name){$where='GameId4';}
elseif ($accto['GameId5']=$name){$where='GameId5';}

MeMoS нещо не мога да ти проследа мисълта защо да го права $аccto['GameID1']=$name като аз при Update на Table ползвам $where тоест това защо да е грешка просто ползваме различни променливи (think)
 
Last edited:
MeMoS нещо не мога да ти проследа мисълта защо да го права $аccto['GameID1']=$name като аз при Update на Table ползвам $where тоест това защо да е грешка просто ползваме различни променливи (think)

MeMoS е прав. Послушай го. Твоят израз е логически грешен.

Example: http://bg2.php.net/manual/en/control-structures.if.php#80305
 
Last edited:
оо извинявам се не съм разбрал правилно какво ми казва МеМоS прав е трябва да е == а не = аз си мислех че ми говори за в {} че трябва да сложа$accto['GameId1']==$name.10х МеМоS ivowe3 :) сега ще го оправя :)
 
Last edited:
оо извинявам се не съм разбрал правилно какво ми казва МеМоS прав е трябва да е == а не = аз си мислех че ми говори за в {} че трябва да сложа$accto['GameId1']==$name.10х МеМоS ivowe3 :) сега ще го оправа :)

пак не е оправено на първия if()

едит: също така има излишни неща
като това никъде не се използва
PHP:
$md5 = mssql_query("SELECT * FROM misc WHERE id=4"); 
$md5 = mssql_fetch_array($md5); 
$md5 = $md5['misc']; 
if($md5 == 1) 
    { 
    $check = mssql_query("SELECT * FROM MEMB_INFO WHERE memb___id='$username' AND memb__pwd=[dbo].[fn_md5]('$password','$username')"); 
    } 
else 
    { 
    $check = mssql_query("SELECT * FROM MEMB_INFO WHERE memb___id='$username' AND memb__pwd='$password'"); 
    }
 
Last edited:
MeMoS така и така си тук ... Направи ти Guild Rank на индекс-а а можеш ли да изравниш 2та ранка да изглеждат по 1 и същ начин ... Character Rank и Guild Rank, защото се разминават и става много грозно :D

MeMoS ???
 
За тоя код става въпрос:
До колкото видях няма проверка за акаунт.
http://darksteam.net/163995-post56.html

Не, бъркаш се. Не става дума за тоя код, защото той не бачка, просто така го дадох. След което Хризис направи друг, тарикачи за него говори.
Та отговора е "не може". ;]
 
2 малки опцийки, ако има някой да ми направи :). Most Online Players отдоло под Server Status-a на индекс-а и под него Server is Online From: :) :)

P.S. MeMoS, знам че си направил гилд ранк, но искам да го направиш да е същия като CharRank, защото се разминават на индекс-а и е грозно ... Ако е възможно де :)
 
Добре бе пичове толко ли е трудно да си направите 1 модул сам? То е толко лесно зимате някой друг и сменяте малко неща и хоп, Готово! "Ако е възможно де" всичко е възможно!
 
jannijanni momcheto pravi moduli I s1m pisal ako moje da napravi mislq che komentara ti e izlishen I nqma nishto obshto s temata s1jalqvamche pisha na latinica no pisha ot tela
 
2 малки опцийки, ако има някой да ми направи :). Most Online Players отдоло под Server Status-a на индекс-а и под него Server is Online From: :) :)
така това с Online From си го намерих готов javascipt и понеже не съм добър с java-та бих могъл да го кача но искам да вида някакви credits :) то може и на PHP но нз може да вида някои ден как да го направа на PHP :D а доколкото Most Online Players разбрах иска MaxOnline и това честно казано аз си го направих с един SQL JOB който всеки ден през 1 мин взима колко са online и ако са повече от даденото ги записва но нз това дали е най-доброто и затова ще ви помоля ако някои има друга добра идея да споделя ;) ако е най-доброто ще го кача скоро :)
 
Last edited:
реших че това от кога е сървъра ще стане и на PHP и мисля че успях да го направа добре :) вади само дни :) но дори и това което имам на Java също вади само дни :D:
PHP:
<center><?
$Y=2012;    // pi6ete godinata na starta  
$M=2;      // meseca na starta
$D=7;     // denq na starta
if (($M==1) or ($M==3) or ($M==5) or ($M==7) or ($M==8) or ($M==10) or ($M==12))
{$days=31;$days1=356;}
elseif (($M==4) or ($M==6) or ($M==9) or ($M==11))
{$days=30;$days1=356;}
elseif ($M==2) 
{
if (($Y % 4 == 0) and (($Y % 100 == 0) and ($Y % 400 != 0)))
{$days=29; $days1=357;}
else
{$days=28;$days1=356;}}
$h=$D+$M*$days+($Y*$days1);
$TY=date("Y");
$TM=date("m");
$TD=date("d");
if (($TM==1) or ($TM==3) or ($TM==5) or ($TM==7) or ($TM==8) or ($TM==10) or ($TM==12))
{$Tdays=31;$days1=356;}
elseif (($TM==4) or ($TM==6) or ($M==9) or ($TM==11))
{$Tdays=30;$days1=356;}
elseif ($M==2) 
{
if (($TY % 4 == 0) and (($TY % 100 == 0) and ($TY % 400 != 0)))
{$Tdays=29;$days1=357;}
else
{$Tdays=28; $days1=356;}
}
$Th=$TD+$TM*$Tdays+($TY*$days1);
$ser = $Th - $h;
echo "<i><b><u><font color='whitegreen' size=2> The server is on $ser Deys</font>";
?>
</center>
 
реших че това от кога е сървъра ще стане и на PHP и мисля че успях да го направа добре :) вади само дни :) но дори и това което имам на Java също вади само дни :D:
PHP:
<center><?
$Y=2012;    // pi6ete godinata na starta  
$M=2;      // meseca na starta
$D=7;     // denq na starta
if (($M==1) or ($M==3) or ($M==5) or ($M==7) or ($M==8) or ($M==10) or ($M==12))
{$days=31;$days1=356;}
elseif (($M==4) or ($M==6) or ($M==9) or ($M==11))
{$days=30;$days1=356;}
elseif ($M==2) 
{
if (($Y % 4 == 0) and (($Y % 100 == 0) and ($Y % 400 != 0)))
{$days=29; $days1=357;}
else
{$days=28;$days1=356;}}
$h=$D+$M*$days+($Y*$days1);
$TY=date("Y");
$TM=date("m");
$TD=date("d");
if (($TM==1) or ($TM==3) or ($TM==5) or ($TM==7) or ($TM==8) or ($TM==10) or ($TM==12))
{$Tdays=31;$days1=356;}
elseif (($TM==4) or ($TM==6) or ($M==9) or ($TM==11))
{$Tdays=30;$days1=356;}
elseif ($M==2) 
{
if (($TY % 4 == 0) and (($TY % 100 == 0) and ($TY % 400 != 0)))
{$Tdays=29;$days1=357;}
else
{$Tdays=28; $days1=356;}
}
$Th=$TD+$TM*$Tdays+($TY*$days1);
$ser = $Th - $h;
echo "<i><b><u><font color='whitegreen' size=2> The server is on $ser Deys</font>";
?>
</center>

Не е зле, но всичко си го направих със поне 20 реда по-кратко... Заповядай, ако искаш ползвай него... (chuckle)
PHP:
$on_time = floor((time() - mktime(0,0,0,06,01,2012)) / 60 / 60 / 24);
На мястото на 06 01 и 2011 пишеш - Първо месец, ден и година, та дори можеш да сложиш и час, минути и секунди PHP: mktime - Manual :)
 
  • Like
Reactions: f0und
Колко си направил да пише годината, колко дни ?
 
Не е зле, но всичко си го направих със поне 20 реда по-кратко... Заповядай, ако искаш ползвай него... (chuckle)
PHP:
$on_time = floor((time() - mktime(0,0,0,06,01,2012)) / 60 / 60 / 24);
На мястото на 06 01 и 2011 пишеш - Първо месец, ден и година, та дори можеш да сложиш и час, минути и секунди PHP: mktime - Manual :)

И отново Dea7h го съкръти много! :D Браво луд!
 
  • Like
Reactions: Dea7h
Колко си направил да пише годината, колко дни ?

Не ти разбрах въпроса, но на мястото на година ден и час, пишеш датата когато си пуснал сървърат си... Или от коя дата искаш да отброява времето за каквото и да е! :)
 
хмм браво Dea7h перфектно е :) аз малко по доста сложен начин ама не знаех че има и такива опции :D а ето го и цялото направо за слагане с на Dea7h кода :):)
PHP:
<center><?
$on_time = floor((time() - mktime(0,0,0,07,24,2012)) / 60 / 60 / 24);  
echo "<i><b><u><font color='whitegreen' size=2> The server is on $on_time Deys!</font>";
?>
</center>
понеже не беше сложил да го вади и мисля че може би това е въпроса на tarikatchi :)
 
ето и леко подобрение да вади дни часове минути и секунди :D като не мисля че е много нужно но ми го поискаха :D и реших че така и така съм го направил да го кача :)
PHP:
<?  
$sec = floor((time() - mktime(0,0,0,07,24,2012)) );  
while ($sec>=60){
$sec=$sec-60;
$min=$min+1;
if ($min>=60){
$hours=$hours+1;
$min=$min-60;
if ($hours>=24){
$days=$days+1;
$hours=$hours-24;
}}}
echo "<i><b><u><font color='whitegreen' size=2> The server is on $days Deys $hours Hours $min Minutes $sec secunds </font>";
?>
 
не знам защо ползвате все още това <center></center> :) a до колкото при това, колко хора има най-много в сървара в моя сайт съм си го направил с нова таблица и пхп код който е на 3 реда