[Release] Modules for DarksWeb 0.3

New Update
+ ChangeName с Stones
+ Debug GetZen -вече добавя Zen-a в сандъка понеже по рано даваше zen на всички герои на даден акаунт :)
+ Update Who Is Online - вече показва точно кои герои са online по рано показваше всички герой на дадено Acc :)

този Change Name е само за стари версии като 97-98 не съм сигурен за 99
 
дам аз съм казал там че съм го тествал само за 97d+99i понеже на другите версии не ги знам таблиците а и на мен не ми и трябва както по горе казах тези модули си ги правя за мен и просто ги споделям с вас :) а не ги права специално за DarksTeam:)
 
Last edited:
hrisiz направи, един change password (angel)
 
То с сайта си има ChangePassword какво по точно искаш (think)
 
Last edited:
Е окей, както си решиш, разбирам те.
Но и като девелъпър, свикни да си подреждаш кода, а не да го правиш специално за някой подреден. Много по-добре е и за теб и за тия, които ти гледат кода и се опитват да си го доразработват. Хубаво си ги правиш за себе си, но имаше доста излишни редове , отделно въобще никъде не беше посоченa променливата $char , пък я имаше в заявката.

Затова исках таблиците и полетата, ако може да ми ги извадите, защото не се занимавам с Mu и с mssql, a с php и MYsql. Нямам сървър няма и да имам скоро, че да ги пробвам, затова дадох горе кода за change nick , без да знам това и онова, та затова казах че нe съм sигурен дали ще бачка.
Пак казвам, дайте ми таблиците ако може , че да влезна в ритъм ;7

Препоръка до Мемос-а... Направете Char info и Guild info , в класациите да са с линкове.
Аз ако имам sql , ще се порова и ще го направя, но така на сляпо не може.


PS:
Code:
if($error ==10) 
{
--> if($error != 1) {
//code here
}
 
Last edited:
PS:
Code:
if($error ==10)
{
--> if($error != 1) {
//code here
}

по нагоре в кода има $error=10; понеже в моя сайт е по различно и затова е така които иска да си го направи if($error != 1) {} но мисля че няма значение :)
 
Добре е това с името на героя за смяната ... Но се питам дали няма да мога както е така кода, да сменя примерно на някой друг герой името, да не е от моето ацц ... Защото ако става ще е много гадно :D
 
Добре е това с името на героя за смяната ... Но се питам дали няма да мога както е така кода, да сменя примерно на някой друг герой името, да не е от моето ацц ... Защото ако става ще е много гадно :D

Ми няма как да стане мисля , защото самият Change Name ти е в твоят Control panel? (think) Но пък колко му е и да става както казваш ти , в WebShops става принципно ако си го настроиш..
 
Добре е това с името на героя за смяната ... Но се питам дали няма да мога както е така кода, да сменя примерно на някой друг герой името, да не е от моето ацц ... Защото ако става ще е много гадно :D

Няма никакъв смисъл от подобно нещо просто. Няма някой играч да тръгне да си сменя ника на другото си ацц. Ако е негово ацц-то ще влезне в него и ще си го смени оттам. Или поне най-малкото ще стават мазаници.

Виж, впрочем има смисъл.. Но за админа, в админ панела, да може да сменя на които си пожелае каквото си пожелае. Ако няма подобно нещо в уеба, е хубаво да се направи за към админ частта.
Пак моля някой да даде сял-овете.. Или поне малко ако може да се потруди да си ги напише, там препише нещо както е не знам.. :)

Edit: хахах.. извиня'яй спим още и не съм ти прочел хубаво мнението. Сега разбрах какво имаш в предвид.
Еми пробвай, тествай дали ще можеш да си смениш ника от друго ацц. Ако става сигнализирай да се оправи. ;] Но мисля че няма такава опасност.
 
Last edited:
Няма никакъв смисъл от подобно нещо просто. Няма някой играч да тръгне да си сменя ника на другото си ацц. Ако е негово ацц-то ще влезне в него и ще си го смени оттам. Или поне най-малкото ще стават мазаници.

Виж, впрочем има смисъл.. Но за админа, в админ панела, да може да сменя на които си пожелае каквото си пожелае. Ако няма подобно нещо в уеба, е хубаво да се направи за към админ частта.
Пак моля някой да даде сял-овете.. Или поне малко ако може да се потруди да си ги напише, там препише нещо както е не знам.. :)

Edit: хахах.. извиня'яй спим още и не съм ти прочел хубаво мнението. Сега разбрах какво имаш в предвид.
Еми пробвай, тествай дали ще можеш да си смениш ника от друго ацц. Ако става сигнализирай да се оправи. ;] Но мисля че няма такава опасност.

Code:
$sql = "update [Character] set [Name]='".$newname."' where [Name]='".$name."';
		update [AccountCharacter] set [GameID1]='".$newname."' where [GameID1]='".$name."';
		update [AccountCharacter] set [GameID2]='".$newname."' where [GameID2]='".$name."';
		update [AccountCharacter] set [GameID3]='".$newname."' where [GameID3]='".$name."';
		update [AccountCharacter] set [GameID4]='".$newname."' where [GameID4]='".$name."';
		update [AccountCharacter] set [GameID5]='".$newname."' where [GameID5]='".$name."';
		update [AccountCharacter] set [GameIDC]='".$newname."' where [GameIDC]='".$name."';
		update [Guild] set [G_Master]='".$newname."' where [G_Master]='".$name."';
		update [GuildMember] set [Name]='".$newname."' where [Name]='".$name."';
		";
 
ДА имам на предвид ако някой реши да се изгаври с някой, който го дразни и се опита да му смени името от своето АЦЦ, дали ще успее ??
 
ДА имам на предвид ако някой реши да се изгаври с някой, който го дразни и се опита да му смени името от своето АЦЦ, дали ще успее ??

Ще може
 
значи ако говорите за моя код няма да може да сменяш на друг герой които не ти е в acc-то или поне аз така мисля :)
защото сравнява acc-то с което сме влезли и това на героя и ако са различни вади error :) elseif ($acc<>$username){ echo "This isn't your hero !"; $error=1;}
 
Last edited:
значи ако говорите за моя код няма да може да сменяш на друг герой които не ти е в acc-то или поне аз така мисля :)
защото сравнява acc-то с което сме влезли и това на героя и ако са различни вади error :) elseif ($acc<>$username){ echo "This is't your hero !"; $error=1;}

За тоя код става въпрос:
До колкото видях няма проверка за акаунт.
http://darksteam.net/163995-post56.html
 
аха :) кк :) за този код не отговарям :D:
 
hrizis на твоя има ли това ме интересува, аз него ползвам ??
 
hrizis на твоя има ли това ме интересува, аз него ползвам ??
Моя има такова дето гледа дали Героя е на Логналия се :) Тоест не може да сменяш името на друг :)
 
hrisiz имаш грешка в кода
това трябва да е $accto['GameId1']==$name а не $accto['GameId1']=$name
PHP:
if ($accto['GameId1']=$name){$where='GameId1';}
elseif ($accto['GameId2']=$name){$where='GameId2';}
elseif ($accto['GameId3']=$name){$where='GameId3';}
elseif ($accto['GameId4']=$name){$where='GameId4';}
elseif ($accto['GameId5']=$name){$where='GameId5';}
 
MeMoS така и така си тук ... Направи ти Guild Rank на индекс-а а можеш ли да изравниш 2та ранка да изглеждат по 1 и същ начин ... Character Rank и Guild Rank, защото се разминават и става много грозно :D