[Release] Linkos MU Online Vote Reward System

Аз съдя по това което съм видял...ако си беше направил труда да я свалиш, нямаше да спамиме излишно темата и утре модераторите да ни кл***т .... :D:

Изтеглих го и видях... Никъде няма това за което говоря... Драснах го за да видите за какво говоря:
PHP:
$check_if_true = mssql_query("SELECT [memb___id] FROM [MEMB_INFO] WHERE [memb___id]='".$_COOKIE['username']."' and [memb__pwd]='".$_COOKIE['password']."'");
if(mssql_num_rows($check_if_true) != 1) { exit("<a href='?l=logout'>Click here to logout and try again! :P</a>"); }
би трябвало да го има след:
PHP:
if((isset($_COOKIE['username'])) && (isset($_COOKIE['password']))) 
{
...
пиша за последен път в тази тема... Много лошо ми се карате тука, изчезвам! :D
 
1. Бисквитките могат да бъдат гледани но НЕ и променяни!
2. Напротив, има проверка, прегледай още веднъж.
3. Dea7h: погледни ми Signature - това ми е сървъра, акаунта ми е "admin". Успех!

1. Три думи - Web Developer toolbar (тулбар за firefox)
2. Научи се какво е проверка за съществуващ потребител с реална парола.
3. Щом съм написал нещо значи преди това съм го тествал.
4. Всичко написано от Dea7h е вярно, дори без да е гледал системата, а ти си я писал и не можеш да си намериш грешката.

Не искам да става като урок "Как да пре*бем някой с тази система", но след като не разбирате ще го напиша:

В индекса има 3 основни if-a - дали потребителят иска да излезе от системата, дали иска да
влезе в нея и дали съществуват бисквитките username и password, т.е. ако има бисквитките
username и password ти се показват vote линковете и можеш да гласуваш от съответния акаунт.

Няма да пиша как се правят бисквитките, за да не става съвсем урок.
 
  • Like
Reactions: Dea7h
Оправил съм дребното недоразумение и ще обновя системата. Само не мога да разбера защо всички тук се изказват толкова неблагодарно? Мисля, че е човешко да се греши и вместо да се изтъквате по подобен нецивилизован начин можете да се свържете с човек пуснал съответноя рилийз и да му кажете, че сте открили грешка, която трябва да се оправи, да го посъветвате как най-лесно може да се реши проблема след което рилийза да бъде редактиран и всички да използват нещо по-добро за своя сървър. Какво целите да покажете и докажете и на кого? Съжалявам за израза, но това си е чиста проба комплексарщина. След като поправя тази система спирам да пускам всякакви рилийзи поради горе упоменатата причина. Благодаря за вниманието.

С уважение,

Диян

Какво трябваше да направи, да дойде на крак до вас и да ти обясни? Написа ти най-културно че имаш грешка, но ти се направи на голям разбирач...?! Някой да изчисти постовете...
 
Не съм казал подобно нещо, не слагайте думи в устата ми. Признах, че съм сбъркал и поправих грешката си. Исках да кажа, че публикацията му можеше да бъде лично съобщение. Както и да е, не смятам да чета лекция за етикеция, не му е тук мястото а и не е моя работа да го правя. Успех на всички решили да ползват системата. Дано ви бъде полезна.

След като си направил тема ти си пожелал системата (в случая) да бъде коментирана. Това и
направих! Не съм ти казал нещо от рода "еб*ти шибаната система, не става за нищо", а казах
пропуските, аргументирах се и всичко, което казах беше вярно.

А друга причина да го пиша в темата е, ако има забавяне на оправянето (както в случая) хората да
видят, че в системата има грешка и да я ползват на свой риск.
 
  • Like
Reactions: crazyboy
Здравейте и аз да дам мнение за този пропуск в системата..
1-во има такъв бъг за дето спорихте.
2-ро след като смениш акаунта с друг освен да вотваш нищо друго не може да се прави най-много да помогнеш на човека за вотовете ако е забравил да вотне. :D
3-то даже и да смени cookie и напише админския акаунт там не може да му навреди а само може да гласува за него..

Така че не е много важен този бъг но може да се оправи не е трудно ;)
LinkosBG ако искаш пиши в скайп да ти го оправя ;)

Едит: даже забелязах че като смениш Cookie и гласуваш вотето го дава на акаунта с който си се логнал с една дума няма смисъл да го сменяш... :D
 
Last edited:
Абе мистър кодер 2015-та, щоооо се обаждаш изобщо? Това е нещо за което той не знаеше а вече знае, както и много други които са чели темата са разбрали как става номера с бисквитките! Така че и да не е проблем в този случай, в друг случай можеше да бъде...
едит: Примерно ако му е така в сайта да си го оправи и тн... Или ако за вбъдеще реши да ползва някъде бисквитки (а и не само той) да знае как става...
 
Добре се карате и така и не си решихте проблема. Но никъде не видях как да се добавят линкове. Моля обяснете за по неуките като мен. Мерси предварително! :)
 
Добре се карате и така и не си решихте проблема. Но никъде не видях как да се добавят линкове. Моля обяснете за по неуките като мен. Мерси предварително! :)

Кой проблем не е решен бе?
 
Кой проблем не е решен бе?

Кой прав, кой крив за бисквитките.
(Извинявам се за спама отговарям на въпроса)
 
Добре се карате и така и не си решихте проблема. Но никъде не видях как да се добавят линкове. Моля обяснете за по неуките като мен. Мерси предварително! :)

Отваряш базата данни "MuOnline" с "SQL Enterprise Manager", отваряш таблиците (Tables) и в дъното най-долу ще видиш таблица с име "Votes". С десен клик избираш опцията "Return all rows" след което ще ти се отворят следните полета:

* id - Тук се попълва номера на дадения бутон за гласуване - "1", "2", "3" и така нататък в зависимост от броя на бутоните за гласуване, които си поставил.
* link - Тук се попълва линка за гласуване.
* banner - Тук се попълва връзката към банера/изображението.
* credits - Тук се попълва наградата като кредити за едно гласуване - "5" или "10" или стойност по твой избор.
* vote_time - Тук се попълва времето през което може да се гласува в секунди. Стойността за 12 часа е "43200".
* show - Тук се слага "1" за да се показва дадената връзка а за да се скрие се слага "0".

Надявам се да съм помогнал. Успех!