[Dev] DTWeb 2.0 Project

dota-sdso

Well-Known Member
Joined
Apr 30, 2014
Messages
590
Reaction score
822
Тъй, като мислех да бъде бърз проект не съм поствал, че правя нещо такова в тази секция. Видя се, че няма да стане толкова бързо, защото искам да го доведа в един прилично завършен вид и реших да го обявя и докато е още на стенда да добавя, което смятате за необходимо за един нормален стартов уебсайт

Ще нахвърля какво основно е направено и какво мисля да направя преди да го релийсна:

Направено:
* Нюс система с tinymce едитор / постване на новина, едитване, активиране, добавяне на новина на английски или на български. Ако сесията е bg
английските новини не се показват
* Нова регистрация с ajax и капча
* Фикснати стандартните бъгове по основните модули (addstats ...)
* Вградена е акцион системата, която съм релийснал отделно с админ панела
* Маркет система:
- Продаване на предмет за всички основни ресурси и джевели за 97-99
- Изискване за ресети, смс или ресурси при постване на предмет
- Опция за изтичане на предмета след определено време (Предмета не се трие, след като времето изтече, както старият маркет на Мемос, а се взема от лична каса, след като е изтекъл)
- Умно странициране с готова стилизация (функция, може да се използва универсално за всякакви ранкиги)
- Коректно рендиране на съндъка
- Такса за кредити или зен, може да се активира и декативира с конкретните стойности (Това си го имаше в маркета на Мемос, но съм го направил и за кредити)
- Криптиране на полетата във формите за продаване / купуване
- История на продаден-закупен предмет
- Специфично търсене на предмет по категория,име, скил, лък, ниво и две опции
* Зен Банка по идея и визия на Mumaniа, депозит-теглене на зен от герои
* Джевел депозитор
- Работи с първите 4 знака от хекса и дефакто може да се депозира и тегли всичко от боксове до всякакви добавяни джевели и предмети (не се препоръчва да се ползва за предмети с опции, ниво и т.н, макар че е възможно)
- Генерира си уникален сериал md5 (не както в повечето депозитъри осем нули)
* Добавени 2 езика Български и Английски
* Ранкинг с конфигурируемо странициране (имате възможност например, ако искате ранк характер топ 50 си сетвате 5 страници по 10 реда на страница)

Админ панел
* Уеб Конфиг
- Сео (само основните неща, ключови думи, титла, дескрипция / макар че те не са полезни вече за гугъл (chuckle))
- Сървър конфигурация, версия, експ, дроп, пагинация опции, вот линкове
* Маркет конфиг
- Смяна на ключа за криптиране на формите
- висчки описани по-горе настройки
* Търг конфиг
- Тук списъка е дълъг, който е ползвал моя панел знае какво има там, той е същият
* Джевел депозит конфиг
- Добавяне на нови джевели, предмети за депозит
- Селектване на опредлен цвят, с който да се показва в модула този джевел
- Активиране-Деактивиране на джевел
- Едит на добавените джевели
* Слайдър
- Ъплоадване на нов банер
- Избиране на ефект
- Добавяне на текст и линк
- Едит на добавените

Само за моят темплейт наречен AION
* Сървърно време
* Конфигурируем вот панел на главната страница
* Конфигурируеми линкове за обратна връзка (Фейс,туит и т.н)
* Конфигурируем слайдър (разпъва се динамично при добавени банери, ако липсват изчезва)
* Bootstrap прогрес бар за наличните играчи в игра

Какво трябва да се направи преди да се сподели:
* Трябва да направя подробни лог модули поне на основните неща, маркет, акцион, джевел-депозит, банк-депозит (после по техен модел всеки ще може да си направи за останалите модули)
* Всичко да стане на фрази или поне английският езиков файл да е точен и пълен
* Трябва да направя история на посещенията в уебсайта
* Трябва да се оправят всички останали темплейти, защото с тези нови неща като пагинацията, регистрация, админ панел, език се налага да ги оправя и тях
* Трябва да се оправи и за останалите браузъри освен гугъл да се рендира коректно
* Накрая трябва да се огледа целият цсс да се изтрие ненужното и компресира
* Евентуално може да направя две нива на достъп до админ панела, като админ да може да конфигурира, кои точно модули (за опции няма да се заигравам) да се използват от останалите

Това е в общи линии което на първо четене остава да се направи

Тестово съм пуснал уебсайта с малко по-стара версия, за да го разгледате и да си кажете мнението и препоръките

DT Web 2.0
test/test

Макар, че още нищо файлово не съм релийснал е нужно да спомена всички, който смятам че трябва:

Кредити:
MeMoS (оригиналният уеб)
RaFa (акциона и защото ми е приятел)
SaVoy (разбира се основите на итем функциите са негови)
Ivowe3 (защото ми е приятел)
mistar_ti (предостави psd на aion template)
Batlezone (за идеята с добре изглеждащата маркет търсачка)
MuMania (за идеята за зен депозитър)
Google (за пагинацията, работа с файлове, криптиране и всичко останало, което съм прочел и използвал)
 
Last edited:
Никой нищо не каза, като предложение или критика. Така че тази нощ го рлийсвам. Каквото съм направил направил остсналото за мераклиите, че взе да ми доскучава.
 
Yes , I'm almost done. Just want to sort and clean the css, hopefully will be released today
 
Нещо DEMO-то ти не работи...

Аз съм го релийснал, но Дарк не го е одобрил все още. Демото не мисля да го държа постоянно, защото машината ми трябва за нови проекти и доработването на този. Нали разбираш, че няма как да го правя докато някои си чопли по него ;-). Но ще го пусна сега да седи поне докато Дарк одобри темата.

Междувременно добавени нови неща:
- Маркет логове
- Джевел депозит логове
- Зен банка логове
- Логин логове (записва логванията)
- Сменяне на сесия (с потребителя за да разгледате веднага акаунта му) в админ панел
- Сериал търсачка (съндък и инвентар)
- Търга добавя винаги сериал, който започва с 555, и можете лесно да го намерите предмета, като знаете това
- Оправено рендирането на боксовете, рена и камъни (преди не показваше бокс +1 примерно а бокс ъф лък +9, което не е готино)
- Добавено уникално име за всяка форма
ммм сигурно има нещо, което пропускам но в общи линии това засега


Ето клип от релийса: https://www.youtube.com/watch?v=IY1B2UJyZYo
Не обръщайте внимание, че 1-1 не е като '1=1', явно като съм правил клипа едното ми око вече е било затворено, а другото твърде уморено да види какво се въвежда, но специално за продаване и връщане на предмет SQL инжекция не може да стане, тъй като двете полета gogo и rockandroll са взаимосвързани и само, ако се знае криптиращият ключ и начина на криптиране може да се налучка id което да отговаря на предмет за да може да се дупне. И всеки символ, знак, дума повече или по-малко в комбинация се приемат за грешка. Така че криптиращ ключ задължително се сменя когато пуснете уебсайта.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Menelay
Докато чакаме Дарка да одобри релийса, ще взема да добавя още един темплейт, който ми хвана окото и RaFaMaster е адптирал за MuCore (http://i.imgur.com/gH0WHW1.jpg). Само, че ще има играчка, защото той не се е и справил много добре, менютата му висят и целият темплейт е правени с таблици, което е адската глупост.

След това може да се хвана и да напиша това което съм сложил, като идея в левият панел и мисля, че е редно всеки гейм уебсайт да има, като базово ниво:
Report Character
Report Account
Post in Game
Sent GM message
Retrieve Password (но този път с имейл потвърждения и други по-шик проверки)
 
Last edited:
Здравейте
Искам да попитам защо като правя акаунт и след като пробвам да влезна в играта ми казва че няма такъв акаунт а в сайта си влизам вер.97д
Благодяря
 
Здравейте
Искам да попитам защо като правя акаунт и след като пробвам да влезна в играта ми казва че няма такъв акаунт а в сайта си влизам вер.97д
Благодяря

Примерно md5
 
Правя си ацц от саита всичко е ОК и като реша да влезна в играта ми дава
Your account is invalid.

(doh)
 
Правя си ацц от саита всичко е ОК и като реша да влезна в играта ми дава
Your account is invalid.

(doh)

Дай един екран от таблицата с акаунтите ама това е само ако искаш.
 
по точно коя таблица?

Не виждам какво мога да ти кажа след като не знаеш поне коя е таблицата конкретната таблица аз не съм виждал да е друга.
 
Здравей

Аз мисля че от тук е проблема MEMB_INFO но не ви разбрах какво точно искате да погледнете
 
Знам за проблема отдавна, в някои от последните ъпдейти съм я оплескал, като съм изтрил част колонките в Memb_Info, които са нужни на сървъра.

Когато имам време или по-точно желание ще го фиксна, иначе в старите версии съм сигурен, че работи коректно но не знам от коя точно е омазано.

Ако искате сами да го фикснете теглите базата на Дарк и я ресторвате, добавяте всички липсващи колонки от неговата таблица Memb_Info във вашата и добавяте в регистрацията запис във всяка. Освен това регистрацията не добавя данни в таблица ViCurInfo (нещо такова беше, доколкото помня), която винаги ми е била адски странна, защото се добавя някаква безсмислена информация и стари дати, но сървъра си я иска.

Това са причините да не работи регистрацията за сървъра.
 
То е за 2 минути работа, до Коледа ще го оправя, за по-рано не гарантирам :D