С кой WINDOWS да оптимизирам

DarkEvil

Active Member
Joined
Jan 29, 2011
Messages
516
Reaction score
106
Здравейте.

Питах се на компютър:
512MB RAM
64MB Video Card
Processor 2.8Ghz <-Толкова е общо "Не работи на толкова".
Мисля, че е One Core, не съм сигурен, може и да е Dual Core.

Какъв WINDOWS да му сложа за да работи оптимално, като Home PC.
Не е за СЪРВЪРИ на каквото и да е, просто като Home PC.

Моля аргументирайте съвети те си, за да си направя по-точни изводи.


Благодаря предварително.
 
Windows Sp2 или Windows Server 2003 r2 x86 - но е нужна настройка на самият уиндолс за пълна оптимизация + активиране на игрите и звука :)
В момента моят ws2003r2x86 - снимка при старт заема 160MB :)

Бих ти предложил и Windows Server 2008 r2 (x64) но аз не останах много доволен и е за по-силнички машини.
Ето едно сравнение на Windows 7 Ultimate x64 vs Windows Server 2008r2x64 (първо на виртуална, а от долу вече на машината) - http://hardwarebg.com/forum/showpost.php?p=2668969&postcount=6
 
Last edited:
  • Like
Reactions: DarkEvil
Windows XP Professional тъй като рам-та ти е 512 МБ най добре ще си е на XP според мен :)
 
  • Like
Reactions: DarkEvil
Какво ще кажете за това: ЛИНК!

Прочетох всичко, дори коментарите, недоволни бяха предимно хора, които дори на български не могат да пишат (xaxa)
 
Аз като бях със стария комп също с 512 си бях с Win Xp Sp3 64 Bit и си вървеше перфектно ;):
 
Аз като бях със стария комп също с 512 си бях с Win Xp Sp3 64 Bit и си вървеше перфектно ;):

Той не е моя, а на един приятел.
Ама него му сложихме, за сега се държи прилично :)
 
Аз като бях със стария комп също с 512 си бях с Win Xp Sp3 64 Bit и си вървеше перфектно ;):

64bit? Смейте му се.

Windows XP SP3 е най -добрия избор.
Ама като гледам, няма да си го купиш , тей че ... като ти е омазано пиратското копие.. и xp няма да ти върви.
 
64bit? Смейте му се.

Windows XP SP3 е най -добрия избор.
Ама като гледам, няма да си го купиш , тей че ... като ти е омазано пиратското копие.. и xp няма да ти върви.

СНГ разликата в купения Windows и пирацкия е 1 CD-Key! нищо друго такаче не е толкова важно дали ти е Оригинален или не за мен смисъл няма макарче съм с лицензиран но на другото ПС не съм и си се държи и там и тук по един и същи начин няма разлика
 
СНГ разликата в купения Windows и пирацкия е 1 CD-Key! нищо друго такаче не е толкова важно дали ти е Оригинален или не за мен смисъл няма макарче съм с лицензиран но на другото ПС не съм и си се държи и там и тук по един и същи начин няма разлика

Като функционалност.. може да се каже ,че няма разлика.. (не съм съгласен ,ама не ми се спори)
Ама като ти откраднат лична информация или като имаш някакви проблеми.. можеш да се обадиш на майкрософт и да ги напрайш на една стинка.
 
Като функционалност.. може да се каже ,че няма разлика.. (не съм съгласен ,ама не ми се спори)
Ама като ти откраднат лична информация или като имаш някакви проблеми.. можеш да се обадиш на майкрософт и да ги напрайш на една стинка.

тук си прав неисках да прозвучи че спора просто изказвам мнение :) тук си прав че можеш да ги направиш на 1 стинка ама се пак няма почти никва разлика между платения и безплатния :)
 
64bit? Смейте му се.

Windows XP SP3 е най -добрия избор.
Ама като гледам, няма да си го купиш , тей че ... като ти е омазано пиратското копие.. и xp няма да ти върви.

и на кое да се смеем?
 
Windows XP SP 3 x32 или ако е x64 Bit и не го пулни с безполезни програми и игри , и исталираи всички правилни Дривери за определената версиа на Хардуера !
 
Last edited:
ти от каде знаеш че е 32?

Сериоозно? На 512 рам- ще има двуядрен процесор на 2,2GHZ. То даже пак не е 64 битова шината.
Или пък ще има четириядрен.

На дъно, на което не му е сложен повече от 2GB рам, ще има 64 битова шина.
Идиотщини и половина.
 
Сериоозно? На 512 рам- ще има двуядрен процесор на 2,2GHZ. То даже пак не е 64 битова шината.
Или пък ще има четириядрен.

На дъно, на което не му е сложен повече от 2GB рам, ще има 64 битова шина.
Идиотщини и половина.

хахаха ами старото ми пс е точно такова 512 рам 64 бита
 
СНГ разликата в купения Windows и пирацкия е 1 CD-Key! нищо друго такаче не е толкова важно дали ти е Оригинален или не за мен смисъл няма макарче съм с лицензиран но на другото ПС не съм и си се държи и там и тук по един и същи начин няма разлика

Честно казано бил съм и с купено "Win XP Sp2" и доста пъти с пиратски.
Разлика не усетих!

@sNG, @KR373N е прав до някъде.
 
хахаха ами старото ми пс е точно такова 512 рам 64 бита

Искам снимка.
Не споря, просто искам снимка.
 
Здравейте.

Купих компютър с следните параметри:

Свойства на процесора:

Тип централен процесор: Intel Celeron D, 2666 MHz
Набор инструкции: x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3


Свойства на шината на паметта:

512MB DDR2
Ширина на шината 64 bit


Ако сложа "Windows 2003 Server" за 97д+99и сървър, най-добре ли ще е или има и по-добра алтернатива?

Моля ако някой ползва Windows 2003 Server и е доволен от него като сървърен Windows, да даде линк към него.