Спомени от Детството

Хубаво девство имахме ние...оня ден хлапе на около 10год ми вика кво ме гледаш бе п*тка майна ... само изруди ...
 
Темата е за спомени от детството , не за спомени от MuOnline ..
Иначе подкрепям наистина , че доста хора вече не мърдат от тях заради напредналата технология било то телефони, телевизори,компютри,PSP и други ..
И все пак всеки човек си живее така както иска ..

По-скоро беше хумор.....иначе на всеки 90-91-92 набор му липсват 90-те...спор няма
 
Стражари и апаши , Кър , криеница... а като по-малки с пистолети:
-ПА-па-паааааа, убих тееее!!!!
-Нееее, аз те убих !!! ...
Седяхме пред оръжейните магазини и чакахме някой по голям батко да мине да ни купи пиратки. Закачки с баби, дядовци ... абе като цяло игри на въздух [=
 
  • Like
Reactions: DoKToPa
Стражари и апаши , Кър , криеница... а като по-малки с пистолети:
-ПА-па-паааааа, убих тееее!!!!
-Нееее, аз те убих !!! ...
Седяхме пред оръжейните магазини и чакахме някой по голям батко да мине да ни купи пиратки. Закачки с баби, дядовци ... абе като цяло игри на въздух [=

а като по-малки с пистолети:
-ПА-па-паааааа, убих тееее!!!!
-Нееее, аз те убих !!! ...



оо и ние сме го играли :D :D и всеки спори кои кой убил и накрая така и не се разбира :D
 
Както каза @oveRLuckEd помня че преди България беше по хубаво място за живеене, помня че времената бяха хубави и човек можеше да си позволи почти всичко, всичко беше както трябва имаше работа, имаше смисъл в пазаруването а сега всичко го обърнаха в бизнес, държава гледа как да краде всяка стотинка от народа това е всичко, ааа играхме си на чона една игра с кибритени кутийки и на финки хаха с траби, цяла вечер до 6 сутринта съм правил финки и сам ги мазал с лак за нокти, от сестрата и когато се събуди и ме разбере имаше бой :D
 

а като по-малки с пистолети:
-ПА-па-паааааа, убих тееее!!!!
-Нееее, аз те убих !!! ...



оо и ние сме го играли :D :D и всеки спори кои кой убил и накрая така и не се разбира :D

бяхме шибани масови убийци !
 
  • Like
Reactions: IAmSnake and Life
Спомняте ли си какво беше : :)

1.Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето
2. Да чакаш да получиш писмо в истинската си поща
3. Да събираш картинките на дъвки "Tурбо" , без значение дали си момче или момиче
4. Да ти се събере лентата от касетката и да я навиваш с пръст или молив :)
5. Вафла "Kуку Рукуууууу"
6. Лятото да ти трябват пари за сладолед , не за алкохол
7. Да гледаш видеокасети с любимите си филмчета
8. Да чакаш да стане неделя в 5 за часа на "Часът на Дисни"
9. Да играеш на криеница, стражари и апаши, капитане капитане, какво ти е е морето , царю какво обичаш, замръзванка..
10. Да попълваш лексикони
11. Да караш колело с контра, вместо спирачка
12. Да се качиш на някое дърво и да си береш джанки или череши
13. Да колекционираш "Мики Маус"
14. Да прекарваш летата си при баба и дядо на село
15. Да се прибереш у дома с бездомно котенце,пълно с бълхи
16. Да скачаш на въже и ластик
17. Да играеш с приятелка едни смешни игри с ръце (пляскане и пеене)
18. Да звъниш на звънците на хората и да тичаш да се скриеш
19. Да ядеш захарен памук и да лепнеш целият :)
20. Да викаш Дама Пика и всички производни духове
21.На рождения ти ден, тортата да е приготвена от мама
22. Да си пишете бележки в час и да си ги предаватe от ръка на ръка тайно, вместо просто да пращаш смс
23. Да колекционираш и разменяш календарчета, салфетки, миришещи листчета
24. Да рисуваш с цветни тебешири по асфалта, при липса на такива и с керемида и всякакви камъчета, които да оставят следи
25. Да играеш вечер до късно в дерето, целият да си изподран и да се правиш, че не чуваш, че те викат да се прибереш, защото вече е късно
26. С часове да редиш лего или пъзел
27. Да станеш целият в кръв и рани, но да не се прибереш, за да не ти забранят да излезеш пак
28. Да пиеш вода от чешмичките, а не от пластмасови бутилки
29. Да няма компютри, 3D игри, компактдискове, GSM-и, 150 канала кабелна телевизия, интернет и да смяташ тетриса и "Супер Марио" за интересни
30. Да крадеш цветя от дворове и градинки за майка си и бабите от балконите да ти се карат
31. Ако някой ти трябва да отиваш у тях без да му се обаждаш
32. Да използваш пароли само когато измисляш някоя игра, а не за да ги въвеждаш някъде
33. Ако искаш да се свържеш със семейството си, да имаш само един номер , не няколко различни GSM-a
34. Да си убеден, че баща ти е супергерой
35. Да си имаш таен език с приятелите си
37. Да слагаш снимките от рождени си ден в албумче, не във фейсбук ;)

Хората, които не са преживели подобни моменти, не могат и да си представят за какво става дума ...

Не беше ли по - хубаво, когато бяхме малки и животът беше по - прост ?
 
Спомняте ли си какво беше : :)

1.Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето
2. Да чакаш да получиш писмо в истинската си поща
3. Да събираш картинките на дъвки "Tурбо" , без значение дали си момче или момиче
4. Да ти се събере лентата от касетката и да я навиваш с пръст или молив :)
5. Вафла "Kуку Рукуууууу"
6. Лятото да ти трябват пари за сладолед , не за алкохол
7. Да гледаш видеокасети с любимите си филмчета
8. Да чакаш да стане неделя в 5 за часа на "Часът на Дисни"
9. Да играеш на криеница, стражари и апаши, капитане капитане, какво ти е е морето , царю какво обичаш, замръзванка..
10. Да попълваш лексикони
11. Да караш колело с контра, вместо спирачка
12. Да се качиш на някое дърво и да си береш джанки или череши
13. Да колекционираш "Мики Маус"
14. Да прекарваш летата си при баба и дядо на село
15. Да се прибереш у дома с бездомно котенце,пълно с бълхи
16. Да скачаш на въже и ластик
17. Да играеш с приятелка едни смешни игри с ръце (пляскане и пеене)
18. Да звъниш на звънците на хората и да тичаш да се скриеш
19. Да ядеш захарен памук и да лепнеш целият :)
20. Да викаш Дама Пика и всички производни духове
21.На рождения ти ден, тортата да е приготвена от мама
22. Да си пишете бележки в час и да си ги предаватe от ръка на ръка тайно, вместо просто да пращаш смс
23. Да колекционираш и разменяш календарчета, салфетки, миришещи листчета
24. Да рисуваш с цветни тебешири по асфалта, при липса на такива и с керемида и всякакви камъчета, които да оставят следи
25. Да играеш вечер до късно в дерето, целият да си изподран и да се правиш, че не чуваш, че те викат да се прибереш, защото вече е късно
26. С часове да редиш лего или пъзел
27. Да станеш целият в кръв и рани, но да не се прибереш, за да не ти забранят да излезеш пак
28. Да пиеш вода от чешмичките, а не от пластмасови бутилки
29. Да няма компютри, 3D игри, компактдискове, GSM-и, 150 канала кабелна телевизия, интернет и да смяташ тетриса и "Супер Марио" за интересни
30. Да крадеш цветя от дворове и градинки за майка си и бабите от балконите да ти се карат
31. Ако някой ти трябва да отиваш у тях без да му се обаждаш
32. Да използваш пароли само когато измисляш някоя игра, а не за да ги въвеждаш някъде
33. Ако искаш да се свържеш със семейството си, да имаш само един номер , не няколко различни GSM-a
34. Да си убеден, че баща ти е супергерой
35. Да си имаш таен език с приятелите си
37. Да слагаш снимките от рождени си ден в албумче, не във фейсбук ;)

Хората, които не са преживели подобни моменти, не могат и да си представят за какво става дума ...

Не беше ли по - хубаво, когато бяхме малки и животът беше по - прост ?

Евала :) прочетох всичко от "до'" и останах без думи на това което си написал всичко това съм го правил и знам какво беше, а и ние имахме една игра с траби , казваше се ФИНКИ правихме ги от на нашия вестниците и тн... до 5-часа сутринта съм правил финки в портмоне и ги цапах с лака за нокти на сестрата да були повече когато те ударят, много интересна игра беше и тази :) и всичко което си казал е самата истина!
 
Аз си правих фунийки със иглички накрая и ги мажех със захар със вода :D и духах по кучатата и тя като се забие тоя почва се драпа ... че тя и лепкава :D ... и напправо...
 
Last edited:
Помня сякаш беше вчера .. просто беше едно безгрижно детство, в което никой от родителите ни не се страхуваше за нас така както саге, дали няма да ни стане нещо докато сме навън, дали няма да ни блъсне кола, да ни отвлече някой и всякакви такива простотий от сегашното време които нашумяха. Помня че парите не бяха най-важното нещо, а приятелите, винаги сме си събирали парите и сме си купували кви ли не щуротий. Помня че компютрите не бяха така нашумели, всички имахме по една телевизионна игра, пък тези, малко по-замобните имаха и сега, а по-късно даже PS и се събирахме и си играхме на тях и като стане да кажем 5-6 часа излизахме да ритаме топка, да играем на криеница, лапак и още много други игри. Помня че излизахме и се събирахме много хора с колелета и правихме състезания и нямаше такъв страх от безрасъдни шофоьори. : ] <---- Дългичко е, но си струва да се прочете.
 
  • Like
Reactions: RaFa and Life
Еххх... времето си взима своето :( .. А на нас,ни остават едни прекрасни спомени :) (h)
 
  • Like
Reactions: RaFa
Спомняте ли си какво беше : :)

1.Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето
2. Да чакаш да получиш писмо в истинската си поща
3. Да събираш картинките на дъвки "Tурбо" , без значение дали си момче или момиче
4. Да ти се събере лентата от касетката и да я навиваш с пръст или молив :)
5. Вафла "Kуку Рукуууууу"
6. Лятото да ти трябват пари за сладолед , не за алкохол
7. Да гледаш видеокасети с любимите си филмчета
8. Да чакаш да стане неделя в 5 за часа на "Часът на Дисни"
9. Да играеш на криеница, стражари и апаши, капитане капитане, какво ти е е морето , царю какво обичаш, замръзванка..
10. Да попълваш лексикони
11. Да караш колело с контра, вместо спирачка
12. Да се качиш на някое дърво и да си береш джанки или череши
13. Да колекционираш "Мики Маус"
14. Да прекарваш летата си при баба и дядо на село
15. Да се прибереш у дома с бездомно котенце,пълно с бълхи
16. Да скачаш на въже и ластик
17. Да играеш с приятелка едни смешни игри с ръце (пляскане и пеене)
18. Да звъниш на звънците на хората и да тичаш да се скриеш
19. Да ядеш захарен памук и да лепнеш целият :)
20. Да викаш Дама Пика и всички производни духове
21.На рождения ти ден, тортата да е приготвена от мама
22. Да си пишете бележки в час и да си ги предаватe от ръка на ръка тайно, вместо просто да пращаш смс
23. Да колекционираш и разменяш календарчета, салфетки, миришещи листчета
24. Да рисуваш с цветни тебешири по асфалта, при липса на такива и с керемида и всякакви камъчета, които да оставят следи
25. Да играеш вечер до късно в дерето, целият да си изподран и да се правиш, че не чуваш, че те викат да се прибереш, защото вече е късно
26. С часове да редиш лего или пъзел
27. Да станеш целият в кръв и рани, но да не се прибереш, за да не ти забранят да излезеш пак
28. Да пиеш вода от чешмичките, а не от пластмасови бутилки
29. Да няма компютри, 3D игри, компактдискове, GSM-и, 150 канала кабелна телевизия, интернет и да смяташ тетриса и "Супер Марио" за интересни
30. Да крадеш цветя от дворове и градинки за майка си и бабите от балконите да ти се карат
31. Ако някой ти трябва да отиваш у тях без да му се обаждаш
32. Да използваш пароли само когато измисляш някоя игра, а не за да ги въвеждаш някъде
33. Ако искаш да се свържеш със семейството си, да имаш само един номер , не няколко различни GSM-a
34. Да си убеден, че баща ти е супергерой
35. Да си имаш таен език с приятелите си
37. Да слагаш снимките от рождени си ден в албумче, не във фейсбук ;)

Хората, които не са преживели подобни моменти, не могат и да си представят за какво става дума ...

Не беше ли по - хубаво, когато бяхме малки и животът беше по - прост ?
Да беше по прост! Но сега в България вече няма възможности за всички тези прекрасни мигове от детството... Развалиха я България за мен тя вече е българия..
Еххх... времето си взима своето :( .. А на нас,ни остават едни прекрасни спомени :) (h)

Спомени които вече нямат връщане :bye2:
 
Last edited:
Да беше по прост! Но сега в България вече няма възможности за всички тези прекрасни мигове от детството... Развалиха я България за мен тя вече е българия..


Спомени които вече нямат връщане :bye2:

Da .. :( samo shte se seshtame za qkite migove .... i za 2te neshta si prav (y) (izvinqvam se za latinicita no kirlicata mi se precaka neshto .. nqma da se poftarq .. prosto iskax da otgoworq ! )
 
Живейте с бъдещето, не с миналото!
 
Da .. :( samo shte se seshtame za qkite migove .... i za 2te neshta si prav (y) (izvinqvam se za latinicita no kirlicata mi se precaka neshto .. nqma da se poftarq .. prosto iskax da otgoworq ! )

Или исках да спамна за да получа още няколко Thanks ?


По темата:

Няма да забравя преди 5-6 години какво беше.. как ходехме да правим войни между блоковете, как играехме на всякакви игри до 10-11 часа вечерта без да се притесняват за нас нашите родители, как си правихме различни бази по дърветата, а за да направим базите вземахме палети от близкия супер маркет, как си прекарвахме ток за да играем до късно на билюри и т.н.
 
Last edited:
Да беше по прост! Но сега в България вече няма възможности за всички тези прекрасни мигове от детството... Развалиха я България за мен тя вече е българия..


Спомени които вече нямат връщане :bye2:

А ревни... виж как се развива света - България били развалили. Еволюцията е с цел улеснение на живота. Никой не спира децата да играят футбол, с билюри и т.н., въпроса е, че тогава не е можело да седнеш на компа и да си пуснеш "MU" лол...
 
А ревни... виж как се развива света - България били развалили. Еволюцията е с цел улеснение на живота. Никой не спира децата да играят футбол, с билюри и т.н., въпроса е, че тогава не е можело да седнеш на компа и да си пуснеш "MU" лол...

Няма да споря с некадърници! Изказах си мнението пък ти кво мислиш ми е през онази работа! Като си нямал детство, жалко мн жалко.. ама за теб!
 
Няма да споря с некадърници! Изказах си мнението пък ти кво мислиш ми е през онази работа! Като си нямал детство, жалко мн жалко.. ама за теб!

От къде пък го разбра това? Като бях на 5 години родителите ми купиха компютър, въпреки това нищо не ми пречеше да излизам навън. Същото се отнася и за днешните. Всеки ден мяркам дечурлига в квартала, които играят на нещо - навън (лол). Това, че във вашите болни мозъци се създават някакви представи за днешните деца - по това, което сте вие в момента, не значи, че това, което си мислите е истина.
п.п. тези удивителни може да си ги завреш... сеш' се къде...
 
  • Like
Reactions: IAmSnake and Achov
От къде пък го разбра това? Като бях на 5 години родителите ми купиха компютър, въпреки това нищо не ми пречеше да излизам навън. Същото се отнася и за днешните. Всеки ден мяркам дечурлига в квартала, които играят на нещо - навън (лол). Това, че във вашите болни мозъци се създават някакви представи за днешните деца - по това, което сте вие в момента, не значи, че това, което си мислите е истина.
п.п. тези удивителни може да си ги завреш... сеш' се къде...

Явно си доста сляп тогава :) и явно ти самия още живееш във Cyber World-a и не виждаш какво се случва ;)
 
  • Like
Reactions: darkkingh

Явно си доста сляп тогава :) и явно ти самия още живееш във Cyber World-a и не виждаш какво се случва ;)
я ми разясни какво се случва?