Някой от DS с Blizoo като техен ISP?

Mario1

New Member
Joined
Jul 25, 2010
Messages
285
Reaction score
37
Здравейте!
Мисля да сменям Интернет доставчика си и съм се насочил към Blizoo, тъй като нямам голям избор.
Попрегледах неофициалния им форум и направих заключението, че само 3% от потребителите им получават скоростта за която плащат.. Всичко се оплаква, че не стигат над 6-7 mbit/s при условие че плащат за 60 и т.н.
Та се чудех; има ли някой съфорумник който ползва услугите им и ако има такива - наистина ли е чак толкова зле?
 
само ако плащаш за FiberPower ще получиш това което искаш :D
 
Да де, аз мисля на FiberPower 60.
обаче да ти кажа и за FiberPower няма да получиш всичко :D още преди нова година подписах нов договор като за тарифа избрах това FiberPower ама още не са ми пуснали някои от HD каналите (speechless)
общо взето излишни пари да даваш + некачествена стока (n) ама пак си заслужава :D

1864775226.png
ето виж снимка
аз съм на това с 150мб интернета :D
 
Last edited:
обаче да ти кажа и за FiberPower няма да получиш всичко :D още преди нова година подписах нов договор като за тарифа избрах това FiberPower ама още не са ми пуснали някои от HD каналите (speechless)
общо взето излишни пари да даваш + некачествена стока (n) ама пак си заслужава :D

1864775226.png
ето виж снимка
аз съм на това с 150мб интернета :D
Е, аз ще подписвам договор само за Интернет, телевизия не ми трябва. (wait)
Благодаря за speedtest-a, сега ако пуснеш и един международен цена няма да имаш! (handshake)
 
Боцкаш ли се? :d: НИКВО blizoo от 4 години съм при тея малоумници и съм все още при тях, защото трябва да съм на БТК иначе... От двете злини съм избрал по-малката. Приятел бачка там и ако огледаш добре договора ще разбереш , че ти гарантират едва 25% от скоростта , за която плащаш. Накратко : плащам за 30 mbps UPLOAD , а ми предоставят едва 6-7 ( това е максимума , който съм достигнал ). Другото е , че ако закъснееш веднъж да платиш и отидеш след ден 2 , нета през целия месец ти е като от модем с карта ( като в далечните годинки ).
УСПЕХ! xD
 
  • Like
Reactions: Mario1
Е, аз ще подписвам договор само за Интернет, телевизия не ми трябва. (wait)
Благодаря за speedtest-a, сега ако пуснеш и един международен цена няма да имаш! (handshake)
Какво имаш пред вид под международен (think) :D от друга държава ? :D
1865051198.png

както казах преди няколко часа > всичко е минута за минута при blizoo :D: :D:
 
  • Like
Reactions: Mario1
Какво имаш пред вид под международен (think) :D от друга държава ? :D
1865051198.png

както казах преди няколко часа > всичко е минута за минута при blizoo :D: :D:
Хмм, плащаш за 150мбит, а получаваш 13... бая голяма разлика :s.
Аз не, че имам друг избор де ама поне да знам какво ме очаква.
Още веднъж благодаря, че се отзова!
 
Хмм, плащаш за 150мбит, а получаваш 13... бая голяма разлика :s.
Аз не, че имам друг избор де ама поне да знам какво ме очаква.
Още веднъж благодаря, че се отзова!
Не винаги интернета е такъв :) на обяд беше 200+ сега е 136 :D ако правиш тест на всеки 10 минути ще разбереш какво е :D
 
Боцкаш ли се? :d: НИКВО blizoo от 4 години съм при тея малоумници и съм все още при тях, защото трябва да съм на БТК иначе... От двете злини съм избрал по-малката. Приятел бачка там и ако огледаш добре договора ще разбереш , че ти гарантират едва 25% от скоростта , за която плащаш. Накратко : плащам за 30 mbps UPLOAD , а ми предоставят едва 6-7 ( това е максимума , който съм достигнал ). Другото е , че ако закъснееш веднъж да платиш и отидеш след ден 2 , нета през целия месец ти е като от модем с карта ( като в далечните годинки ).
УСПЕХ! xD
Чак сега видях коментара ти.. (facepalm)
В момента съм на БТК и ще минавам на Blizoo, пак ще е по-добре щом казваш, че са по-малкото зло.
Договора ще е безсрочен, тъй като от Виваком вече ме наебаха анално с вълнен чорап карайки ме да подпиша двугодишен договор. Срочни договори - НИКОГА ПОВЕЧЕ!
 
Аз плащам 35мб + ТВ + Домашен телефон и си имам скоростта освен че в моя блок все има проблем и не могат да го оправят иначе е добър за мене освен този проблем който имам :x
 
  • Like
Reactions: Mario1
Аз плащам 35мб + ТВ + Домашен телефон и си имам скоростта освен че в моя блок все има проблем и не могат да го оправят иначе е добър за мене освен този проблем който имам :x
Ще видим в Плевен каква ще е ситуацията. Надявам се, че ще получавам (приблизително) това за което плащам.
 
Аз плащам 35мб + ТВ + Домашен телефон и си имам скоростта освен че в моя блок все има проблем и не могат да го оправят иначе е добър за мене освен този проблем който имам :x
не е само в твоя блок :D винаги минават с номера че имат загуби на сигнал по трасето :D
 
Last edited:
Плащам 18 лева за интернет и е по силен от blizoo :D
 
Плащам 18 лева за интернет и е по силен от blizoo :D
Е ти добре плащаш 18 за по-бърз, но се обзалагам, че си от друг град. В Плевен такива оферти няма... Или КофтиСпринт които спират сървърите при най-малкия дъжд за да не изгори нещо, или Виваком които като се счупи нещо го "оправят" по 8-9 дена и остава само Blizoo.
Не знам дали и те няма да ме разочароват, но при OptiSprint няма как да се върна и да искам, а Виваком са най-големите боклуци които някога съм срещал.
Обзалагам се, че в Судан нета е 100 по-бърз от ADSL изгъзиците които Виваком предлага тук..
 
не е само в твоя блок :D винаги минават с номера че имат загуби на сигнал по трасето :D

Моя проблем е друг скороста ми пада на 1Мб за около 1 час и после пак се оправя скороста на 35Мб.
 
Такам, доживях да мина на Blizoo и (засега) съм доволен.
Получавам това за което плащам;
1882522913.png

Нета е сравнително добър тествайки с Европейски сървъри, отвъд океана е кофти, но това е разбираемо.
Ще видим живот и здраве като дойдат да слагат рутера дали ще има някаква промяна.