[Help] Проблем с Login в WebShop

Ba3KaTA

New Member
Joined
Mar 3, 2010
Messages
23
Reaction score
1
Здравейте. Имам проблем с логин системата в Webshop 0.9c. Инсталира си се и после не мога да се логна. Пробвах и с 0.9b, същата работа, казва ми че паролата била грешна. Става дума за Season 5 Ep.4, Win Server 2008, SQL Server 2000 Enterprise Edition. MuWeb 0.9 се инсталира без никакъв проблем и си работи всичко останало, също и в играта няма проблем.
 
Оправих се. Изглежда WebShop-a не се разбира добре с MD5, затова го спрях, макар и да не исках. Сега имам друг проблем, след изключване на MD5, когато не сте логнати в шопа, ви показва съобщение "Access Refused.Click here to login". Не е проблем това, но ме дразни и искам да го махна. Ето и кода на страницата.

<?php
/*

WebShop MD5-Like Login Checker + Password Checker

*/
$GLOBALS['mu_user'] = secure($_COOKIE['WebShopUsername']);
$mu_pass = secure($_COOKIE['WebShopPassword']);

if ((isset($GLOBALS['mu_user'])) && (isset($mu_pass))) {
$query = mssql_query("SELECT [memb__pwd], [bloc_code] FROM ".$webshop['mssq']['dbacc'].".dbo.[MEMB_INFO] WHERE [memb___id]='".$GLOBALS['mu_user']."'");
$result = mssql_fetch_row($query);

if ($webshop['mssq']['use_md5'])
$mupass = bin2hex($result[0]);
else
$mupass = md5($result[0]);

if ($mupass!=$mu_pass) {
setcookie("WebShopUsername", "", "0");
setcookie("WebShopPassword", "", "0");
unset($GLOBALS['mu_user'], $mu_pass);
die("Access Refused<br><a href=login.php>Click here to login</a>");
}
if ($result[1]==1)
die("I am sorry mate, your account has been blocked and you cannot afford to use this function!");
}
else {
header("Location: login.php");
die("Access Refused");
}
?>
 
ecnagorra влез в настройките на уебшопа и спри мд5-то дай фалсе вместо труе ве ти пич ли си ;p
 
ecnagorra влез в настройките на уебшопа и спри мд5-то дай фалсе вместо труе ве ти пич ли си ;p


$webshop['mssq']['use_md5'] = false ; // Use md5 encrypted passwords (true/false)

cheti predi da pishesh pls
 
Проблема му беше друг. Пишеше му Access Denied поради 1 проблем в индекса.

Идеята е такава, че трябва да го прехвърли в login.php когато не е логнат, но като в index.php няма ob_start(); Header тага не работи.