Проблем със Windows 7

Micro-Ice

New Member
Joined
Apr 4, 2010
Messages
39
Reaction score
5
Здравейте, трябва ми помощ за Windows 7 ... Когато се логна във Windows-а ми показва "Reboot and select proper Boot device or insert Boot Media in selected Boot device and press a key" Ок БИОСА немога да го отворя защото не го виждам ... И там когато влеза в Boot Device селектвам го и ми изисква парола която незнам и за 1-ви път го виждам ... Но може ли да е от токов удар ? Защото тока спря изведнъж и мисля че е токов удар ? Но може ли е токов удар да се загуби всичко и да работи лаптопа ? Май изисква Windows 7 дисковете ? Много се моля за помощ ;( !!!
 

misho_rb

Well-Known Member
Joined
Feb 1, 2010
Messages
1,146
Reaction score
98
Eдва ли. Виж дали няма диск в Cd/DVD-то. Влез в настройките на биоса (там Ф2 ли, Дел ли) и дай Boot, след това направи първо буутващо устройство да ти е хард-а. Ама ми се струва че си скапал Уин-а.
 

Micro-Ice

New Member
Joined
Apr 4, 2010
Messages
39
Reaction score
5
Пробвах това както и други неща ... Един приател ми каза че може да е от USB (принтера) и незнам но немога да отида в БИОСА никаде ... Само във Boot Menu-то но той не върши работа :S
 

sNG

New Member
Joined
Sep 11, 2008
Messages
2,646
Reaction score
690
Здравейте, трябва ми помощ за Windows 7 ... Когато се логна във Windows-а ми показва "Reboot and select proper Boot device or insert Boot Media in selected Boot device and press a key" Ок БИОСА немога да го отворя защото не го виждам ... И там когато влеза в Boot Device селектвам го и ми изисква парола която незнам и за 1-ви път го виждам ... Но може ли да е от токов удар ? Защото тока спря изведнъж и мисля че е токов удар ? Но може ли е токов удар да се загуби всичко и да работи лаптопа ? Май изисква Windows 7 дисковете ? Много се моля за помощ ;( !!!

Е къде ти е диска с Windows7?
Слагаш го и той репеърва.
 

hamlet

New Member
Joined
Dec 20, 2009
Messages
888
Reaction score
91
относно тази парола на БИОС - ако си с лаптоп му махни батерията и изчакай малко... после я сложи и пак пробвай. Ако си на РС отвори го и на дънната платка търси една малка батерийка - махни я изчакай малко сложи я и пак пробвай... За да влезеш в биос - F2 или F12 ако си на лаптоп - Del или F12 за РС. В биос менюто търсиш booting preferences майче така беше и си настойваш хард диска на първо място...
 

misho_rb

Well-Known Member
Joined
Feb 1, 2010
Messages
1,146
Reaction score
98
Няма смисъл да си реска настройките на Биос-а. Най-добре е преинстал за мен. Виж от Сейф мод дали можеш да влезнеш, да си спасиш поне файловете. Мен ми стана "Blue screen of death" при грешка с авто-инсталирането на драйвърите на компа. Най-добре проай да дадеш дефълтите на биоса.
ЕDIT: Проай стартъп репеър както СНГ казва, ама виж и Систъм Рестор(любимото ми).
 

Micro-Ice

New Member
Joined
Apr 4, 2010
Messages
39
Reaction score
5
Тцтцтцт... аз казах че никаде немога да вляза ... Просто ми бъгва на ASRock интрото и това е :S Сега по-лошо стаа но мисля че треа го давам на спец.
 

eXTenTioN

New Member
Joined
Jul 13, 2009
Messages
557
Reaction score
149
не просто ти се е откачил сат кабела леко ^^ и аз имах същия проблем :)
виж си сат кабела !
а щом казваш токов удар може и да е изгорял сат кабела :)