МВР започва безкомпромисна борба срещу пиратски сайтове

Първо се запознайте добре с наказателното право и тогава говорете.
Никой не е казал, че ще съдят директно сайта за публикуване на пиратски материал.
ГДБОП могат да направят така, че да не може да влизаме в Замунда(дот)НЕТ от България и през проксита.

Пък и скоро влиза новият закон за авторско право и тогава, дори да я има Замунда(дот)НЕТ , пак няма да може да я ползваме.
 
сървърите на МУ и на останалите игри и те са пиратски :(

да но никой няма да се занимава с мишкари като нас ще се занимават с по известните сървъри(който не са БГ) :) аи дали и с тях никой незнае ]:)
 
Първо се запознайте добре с наказателното право и тогава говорете.
Никой не е казал, че ще съдят директно сайта за публикуване на пиратски материал.
ГДБОП могат да направят така, че да не може да влизаме в Замунда(дот)НЕТ от България и през проксита.

Пък и скоро влиза новият закон за авторско право и тогава, дори да я има Замунда(дот)НЕТ , пак няма да може да я ползваме.

Начи ако ще и да е ЦРУ няма да могат да спрът какъвто и да е сайт... Да не говорим за проксита, че ако почнем няма спиране... И новия закон да излезе, даже и още 200 да излезат, винаги ще има споделяне в различни форми! (devil)
 
Дам, ще ги затворят... Както ги затвориха и през 2008. Дори и по някакъв шанс да бутнат сайтовете, съм на 100% убеден, че след 24ч. ще бъде възстановена изгубената информация, тъй като такива големи тракери правят доста често бек ъп-и. Незнам си колко пъти на ден. (nqh)
 
Начи ако ще и да е ЦРУ няма да могат да спрът какъвто и да е сайт... Да не говорим за проксита, че ако почнем няма спиране... И новия закон да излезе, даже и още 200 да излезат, винаги ще има споделяне в различни форми! (devil)

Когато излиза първата торент система в Америка, започва масово теглене на музика,филми и т.н., защото в закона им не е било описано подобен случай.
След около 1 година, Сони Мюзик Ентартеймън отчитат спад в продажбите си, както и множество други фирми ,но да не ги изброявам.
Спадът не бил толкова висок, но все пак го има.
Завеждат дело срещу човекът създал го(не споменавам имена ,защото е 7:22 и просто не се сещам).
И така. Делото се точи 5 годинки.
През това време човекът си правел пари, правел, правел.
Първото дело- загуба за сони. - обжалвано.
Второто дело - загуба за сони. - обжалвано.
Третото дело (върховният съд) - загуба за торент създателя. Защо?

След като видяли хората, че по този начин няма да спечелят делото, просто се отказали и го извартяли по съвсем друг път,а той е точно този - съдят не торентите(защото ако съдят торентите, шансът е малък, защото те се борят за прецедент), а самият човек, че предоставя втори начин на теглене на пиратски софтуер.

И след загубата, Сони наложили такава голяма сума, за да може да го доведът до банкрут.

Edit: Да допълня , че този път нещата са сериозни , защото обвиненията не са повдигнати само от ГДБОП ,а и от множество други компании.
 
Last edited:
P2P системите (торенти), не са пиратсва! Мен например щяха да ме съдят преди 2 седмици, защото имах песента на Тони Стораро - 6 6 6 в сайта ми..., но не успяха да ме осъдят... Понеже моята система е Link-To-Link и аз не нарушам нито един закон :) Така, че P2P е почти същото... все едно комшията ти да иска захар и ти да не му дадеш, защото имало някакъв закон o_O... Ако искат и да се намесват всички страни в ООН пак няма да могат да затворят торентите... Когато направят заплатите колкото в САЩ, тогава вече торентите ще станат отживелица...
PS: Помни, че винаги има начин :)
 
P2P системите (торенти), не са пиратсва! Мен например щяха да ме съдят преди 2 седмици, защото имах песента на Тони Стораро - 6 6 6 в сайта ми..., но не успяха да ме осъдят... Понеже моята система е Link-To-Link и аз не нарушам нито един закон :) Така, че P2P е почти същото... все едно комшията ти да иска захар и ти да не му дадеш, защото имало някакъв закон o_O... Ако искат и да се намесват всички страни в ООН пак няма да могат да затворят торентите... Когато направят заплатите колкото в САЩ, тогава вече торентите ще станат отживелица...
PS: Помни, че винаги има начин :)

А аз какво казах?
Не е нужно да съдят торент тракерите.
И аз съм на същото мнение:
PS: Помни, че винаги има начин :)

едит: аз не защитавам никой. ясен ми е като бял ден Колев.
 
Last edited:
Ето един прост пример на пиратството:
"Има ограничения,на пътищата за 120 км/ч.Трябва да се съдят компаниите които произвеждат коли,които МОГАТ ДА ДИГНАТ 200 км/ч ?
 
Ето един прост пример на пиратството:
"Има ограничения,на пътищата за 120 км/ч.Трябва да се съдят компаниите които произвеждат коли,които МОГАТ ДА ДИГНАТ 200 км/ч ?

Доста глупав пример.
 
а нас дали могат да на съдят с тия пиратски сървъри?
 
Ако сервера ти е на сървърна машина могат от ГДБОП да ти земат машината и да ти сложат глоба ако има нелегален софтуер на сервера ,но чесно казано едва ли ще тръгнат да спират нас ,а ако сервера ти е на компа увас няма да стане нищо ;). А относно затварянето на арена и замунда самнява ме да стане по простата причина ,че ще възтановят дата базите много бързо ще ги затворят и пак ще отворят замунда нали се мъчиха ама какво стана :D пък вече е друг въпрос ,че замундата не е на територията на БГ а ако тръгнат да спират прокситата успех да им пожелаем :D
 
Last edited:
Едвали някой ще тръгне да се бори срещу пиратски MU Online сървъри, като имаш предвид, че има стотици други сайтове, които нарушават законите много повече. Да не говорим, че за да стане такова нещо, първо притежателя на авторски права върху играта трябва да заведе дело срещу конкретен сървър, а както знаем всички - те са страшно много!
 
Като заведат дело има магнити за тая раота...

Бам един магнит на харда и...
 
Като заведат дело има магнити за тая раота...

Бам един магнит на харда и...
Магнита не върши много работа.
Вулканична лава или сярна киселина и си готов :).
 
Като заведат дело има магнити за тая раота...

Бам един магнит на харда и...
Нали се сещаш че преди това идват увас и ти зимат ПЦто без да разбереш !!!
 
Нали се сещаш че преди това идват увас и ти зимат ПЦто без да разбереш !!!

За това и не ползвам пиратски софт, освен филмите.
 
Нали се сещаш че преди това идват увас и ти зимат ПЦто без да разбереш !!!

А нали се сещаш, че аз имам PPS + MD5 Encryption, за тези които нз за какво иде реч...:

PPS = Password Protect System
MD5 - ясно какво е :)

Първо трябва да минат PPS след това трябва да въведат правилната парола (3 опита), ако не са въвели правилно нещо харда се трие автоматично (1 път се бях преебал) :) (chuckle)

FREE FOR ALL!!
 
А нали се сещаш, че аз имам PPS + MD5 Encryption, за тези които нз за какво иде реч...:

PPS = Password Protect System
MD5 - ясно какво е :)

Първо трябва да минат PPS след това трябва да въведат правилната парола (3 опита), ако не са въвели правилно нещо харда се трие автоматично (1 път се бях преебал) :) (chuckle)

FREE FOR ALL!!

ха-ха-ха...евалята за тоя пост ;д
 
За това и не ползвам пиратски софт, освен филмите.

И какво, аз като ползвам пиратски софтуери от години, оти аджеба не са ми гепсали щайгата? Много им дреме на **** на ГДБОП дали ползваш пиратски софтуер или не. Не правиш ли нещо, което е против интереса (законите) на държавата (изключвам този за авторското право защото тук много много, не се спазва), няма кой да те закача. Ние не сме Белгия или Канада да те съдят защото имаш пиратски Фотошоп!