МВР започва безкомпромисна борба срещу пиратски сайтове

Zamunda.net Info
---------------------
Registrant:
Domains by Proxy, Inc.
DomainsByProxy.com
15111 N. Hayden Rd., Ste 160, PMB 353
Scottsdale, Arizona 85260
United States

Domain Name: ZAMUNDA.NET
Created on: 07-Dec-06
Expires on: 07-Dec-18
Last Updated on: 23-Sep-09

Administrative Contact:
Private, Registration
Domains by Proxy, Inc.
DomainsByProxy.com
15111 N. Hayden Rd., Ste 160, PMB 353
Scottsdale, Arizona 85260
United States
(480) 624-2599 Fax -- (480) 624-2598

Technical Contact:
Private, Registration
Domains by Proxy, Inc.
DomainsByProxy.com
15111 N. Hayden Rd., Ste 160, PMB 353
Scottsdale, Arizona 85260
United States
(480) 624-2599 Fax -- (480) 624-2598

Domain servers in listed order:
MYNS1.SELFIP.ORG
MYNS2.SELFIP.ORG
 
Обърнете внимание на следното...

Добре... няма да погнат всички пиратски сървъри на Mu, L2, WoW и други, и тук идва едно голямо "НО" - ами ако погнат само 10-те най-големи? Тогава какво правим? Ще се разчуе, че примерно 20 човека са изгорели с глоби по 40,000 долара (в добрият случай) или затвор (в най-лошият даже и двете), след това няма ли да се подплашат новаците и 20% от тях да shutdown машините.

Можем да ни се размине само - ако не се искат пари за игра в сървър т.е. БЕЗПЛАТНИ, което пак не изключва това да се ходи по съдилища, но разбира се, че първо ще получите офицялна молба да прекратите с пиратското дело. Можем да се разминем също така - ако се консултираме с правни лица за да ни обяснят за "тънкости" и пак си остава голямото "НО".

Нека се радваме за сега на това, което имаме и да не ставаме прекалено алчни, и ви препоръчвам да ходите на протести понеже пиратите трябва да се поддържаме, за да не се получи ефекта на доминито.
 
И какво, аз като ползвам пиратски софтуери от години, оти аджеба не са ми гепсали щайгата? Много им дреме на **** на ГДБОП дали ползваш пиратски софтуер или не. Не правиш ли нещо, което е против интереса (законите) на държавата (изключвам този за авторското право защото тук много много, не се спазва), няма кой да те закача. Ние не сме Белгия или Канада да те съдят защото имаш пиратски Фотошоп!

За разлика от теб, аз ценя труда на хората.
 
За разлика от теб, аз ценя труда на хората.

Браво на теб. Само дето няма да получиш медал. И не мисля, че не ползваш пиратски софтуер/и. Едва ли си закупуваш всичко, което ползваш. Така че, не се прави на много примерен. Нито си интересен, нито нищо с тия изказвания.
 
То ,че труда трябва да се цени да ,но като можеш да си го вземеш без да даваш пари и си в България защо не :D Ако имахме повече санкций от страна на ГДБОП едва ли щеше да е разпространено толкова много пиратството в България , така ,че не смятам ,че сме виновни ние :D
 
Браво на теб. Само дето няма да получиш медал. И не мисля, че не ползваш пиратски софтуер/и. Едва ли си закупуваш всичко, което ползваш. Така че, не се прави на много примерен. Нито си интересен, нито нищо с тия изказвания.

Кое не ми е купено бе ?

Windows7 - купен
MSE(AV-то ми) - безплатно от майкрософт.. преди бях с box license на eset.
Музика - Youtube
И както казах, единствено филмите са ми теглени от замунда.
 
Кое не ми е купено бе ?

Windows7 - купен
MSE(AV-то ми) - безплатно от майкрософт.. преди бях с box license на eset.
Музика - Youtube
И както казах, единствено филмите са ми теглени от замунда.
не е важно кое е купено и кое изтеглено важното е да сме благодарни че има Замунда и Арена и ако случайно нещо властите се заядат с тях да ги подкрепим както трябва да направим !
 
не е важно кое е купено и кое изтеглено важното е да сме благодарни че има Замунда и Арена и ако случайно нещо властите се заядат с тях да ги подкрепим както трябва да направим !

От една страна си прав, но от друга грешиш.
За мен всеки труд трябва да се цени ,а не купуването на software е точно обратното.
 
От една страна си прав, но от друга грешиш.
За мен всеки труд трябва да се цени ,а не купуването на software е точно обратното.
Ти също си прав,но толкова ли ни е наред държавата та ГДБОП са се захванали с торент сайтовете не се вижда че нивото на безработицата се покачва,не се вижда че младото поколение на българия търси бъдещето си в чужбина а не в България,защото собствената ни страна гледа колкото се може повече да взима от нас и ако случайно има протести аз ще съм първият който ще отиде за да се покаже на държавниците че са ПЪЛНИ УТРЕПКИ , и като искат да се намали пиратството еми нека да си намалят малко заплатите и да увеличат ако не друго то минималната работна заплата каде се е чуло и видяло в държава членка на европейският съюз минималната работна заплата да е 120 евро това е подигравка просто.Нека да върнат кремиковци,нека да направят всичко възможно аец козлодуй да заработи отново,нека да отворят всички затворени заводи които работеха по времето на Тодор Живков,защото по времето на социализма държавата е била много по-добре отколкото сега.

П.С.: Стига толкова съм писал че взех да казвам много истини и ДАНС ще дойдат да ме закопчаят...
 
От една страна си прав, но от друга грешиш.
За мен всеки труд трябва да се цени ,а не купуването на software е точно обратното.

Software става "комерсиален" благодарение на Microsoft!!
Преди години software беше напълно безплатен (говорим за 1974 - 75!! до 1985 някъде...), а господин Гейтс леко измени software и го направи комерсиален!!

Има една мисъл: "Знанието пренадлежи на човека!"...

Само не ми се прави на много праведен :) , защото всички сме използвали "пиратски" софтуер!! :*

FREE FOR ALL!!
 
Software става "комерсиален" благодарение на Microsoft!!
Преди години software беше напълно безплатен (говорим за 1974 - 75!! до 1985 някъде...), а господин Гейтс леко измени software и го направи комерсиален!!

Има една мисъл: "Знанието пренадлежи на човека!"...

Само не ми се прави на много праведен :) , защото всички сме използвали "пиратски" софтуер!! :*

FREE FOR ALL!!
agree.
 
  • Like
Reactions: killar4eto
Ти също си прав,но толкова ли ни е наред държавата та ГДБОП са се захванали с торент сайтовете не се вижда че нивото на безработицата се покачва,не се вижда че младото поколение на българия търси бъдещето си в чужбина а не в България,защото собствената ни страна гледа колкото се може повече да взима от нас и ако случайно има протести аз ще съм първият който ще отиде за да се покаже на държавниците че са ПЪЛНИ УТРЕПКИ , и като искат да се намали пиратството еми нека да си намалят малко заплатите и да увеличат ако не друго то минималната работна заплата каде се е чуло и видяло в държава членка на европейският съюз минималната работна заплата да е 120 евро това е подигравка просто.Нека да върнат кремиковци,нека да направят всичко възможно аец козлодуй да заработи отново,нека да отворят всички затворени заводи които работеха по времето на Тодор Живков,защото по времето на социализма държавата е била много по-добре отколкото сега.

П.С.: Стига толкова съм писал че взех да казвам много истини и ДАНС ще дойдат да ме закопчаят...
Ето тук си много прав.
Прав си ,че нещата в България се правят малко от краката за главата и за това сме на тоя хал.
Няма какво да гледаме Тодор Живков. Човекът си свърши работата ,макар и с повече облаги за него.
Не случайно изникна лафа 'К'вото каже бате'.

Но аз съм сигурен, че с вземането на такива крути мерки , нещата ще се стабилизират и влязат в такт.

Software става "комерсиален" благодарение на Microsoft!!
Преди години software беше напълно безплатен (говорим за 1974 - 75!! до 1985 някъде...), а господин Гейтс леко измени software и го направи комерсиален!!

Има една мисъл: "Знанието пренадлежи на човека!"...

Само не ми се прави на много праведен :) , защото всички сме използвали "пиратски" софтуер!! :*

FREE FOR ALL!!
75? Айде стига.. сега калкулаторите са безплатни ;):
 
75? Айде стига.. сега калкулаторите са безплатни ;):

Ловим ли бас, че ти 1 калкулатор не можеш да напишеш на Paskal, да не говорим, че не е имало само калкулатори през това време!
През 1981 година се създава първата "огнена защита" (FIREWALL), използвана само от Пентагона и ЦРУ..., ест не е била "не пробиваема" и за това има хора който са хаквали Пентагона :) (devil)

И една тайна да ти кажа..., че ЦРУ може да се хакне ( за 20 години )... Това е чист МИТ! Ловя бас, че може да се хакне за 20 минути... стига да имаш нужният КОМПЮТЪР! (handshake)
 
Ловим ли бас, че ти 1 калкулатор не можеш да напишеш на Paskal, да не говорим, че не е имало само калкулатори през това време!
През 1981 година се създава първата "огнена защита" (FIREWALL), използвана само от Пентагона и ЦРУ..., ест не е била "не пробиваема" и за това има хора който са хаквали Пентагона :) (devil)

И една тайна да ти кажа..., че ЦРУ може да се хакне ( за 20 години )... Това е чист МИТ! Ловя бас, че може да се хакне за 20 минути... стига да имаш нужният КОМПЮТЪР! (handshake)

Направено е от човек,значи ще се хакне от човек.Това си е чиста
a>b
b<a
 
Ловим ли бас, че ти 1 калкулатор не можеш да напишеш на Paskal, да не говорим, че не е имало само калкулатори през това време!
През 1981 година се създава първата "огнена защита" (FIREWALL), използвана само от Пентагона и ЦРУ..., ест не е била "не пробиваема" и за това има хора който са хаквали Пентагона :) (devil)

И една тайна да ти кажа..., че ЦРУ може да се хакне ( за 20 години )... Това е чист МИТ! Ловя бас, че може да се хакне за 20 минути... стига да имаш нужният КОМПЮТЪР! (handshake)

Избяга от темата.
Имах на предвид ,че тогава компютърът е бил една изчислителна машина,а вмомента компютрите са всичко. Друг е въпросът ,че преди software-а е било едно нещо, а вмомента е съвсем друго.
Прекарваното време преди пред компютъра е било едно ,а сега е съвсем друго.
 
Аз ще го хакна, аз съм про, ще му влезна изодзадзе, само ми дай ай-пи адреса му, ще го проследя и ще го видя аз него, що за тип е!
 
Кое не ми е купено бе ?

Windows7 - купен
MSE(AV-то ми) - безплатно от майкрософт.. преди бях с box license на eset.
Музика - Youtube
И както казах, единствено филмите са ми теглени от замунда.

Виж сега, при положение, че тук в България, възнаградителните стандарти (заплатите) са на много ниско ниво, в сравнение с останалата част от държавите членки на ЕС. (В България минималната заплата е 97 евро!) И именно поради тези стандарти хората, не могат да си позволят да закупуват всичко, което им е нужно. Лично на мен са ми необходими софтуери за аудио и видео обработка, които не могат да бъдат използвани, дори да са кракнати, защото изискват определен хардуер, специално пригоден за софтуера, който пък не се продава по магазините, а се поръчва и получава по куриерски път от отвъд Атлантика. При положение, че само софтуера струва колкото три средни Български заплати, а хардуера - двойно на софтуера, не ми говори, че не уважам труда на хората. Да не споменавам, че изискват и доста стабилна машина за гладка работа... Както и да е, мои си работи, оправям си се. Това, че спестявам от едно, за да си набавя друго, не означава, че не уважам хорския труд. Нямаш абсолютно никакво право да ме обвиняваш в каквото и да е. И като ползваш платен уин 7 какво? За голям гъзар ли се мислиш? И моята 7ца на лаптопа е купена, и кво? Като не знаеш, недей да дърдориш врели некипели.

Peace.
 
Last edited:
Стига сте ми спорили с факти от уикипедията е :D
 
Каква уикипедия пък ти е влезнала в главата и какво се месиш, не разбирам? Никой не ти е искал мнението.
 
Виж сега, при положение, че тук в България, възнаградителните стандарти (заплатите) са на много ниско ниво, в сравнение с останалата част от държавите членки на ЕС. (В България минималната заплата е 97 евро!) И именно поради тези стандарти хората, не могат да си позволят да закупуват всичко, което им е нужно. Лично на мен са ми необходими софтуери за аудио и видео обработка, които не могат да бъдат използвани, дори да са кракнати, защото изискват определен хардуер, специално пригоден за софтуера, който пък не се продава по магазините, а се поръчва и получава по куриерски път от отвъд Атлантика. При положение, че само софтуера струва колкото три средни Български заплати, а хардуера - двойно на софтуера, не ми говори, че не уважам труда на хората. Да не споменавам, че изискват и доста стабилна машина за гладка работа... Както и да е, мои си работи, оправям си се. Това, че спестявам от едно, за да си набавя друго, не означава, че не уважам хорския труд. Нямаш абсолютно никакво право да ме обвиняваш в каквото и да е. И като ползваш платен уин 7 какво? За голям гъзар ли се мислиш? И моята 7ца на лаптопа е купена, и кво? Като не знаеш, недей да дърдориш врели некипели.

Peace.

Не те обвинявам в нищо.
Не се имам за гъзар, защо да се смятам?
За мен да си купя software е съвсем в реда на нещата... както си купувам дрехи ,така и си купувам software.
За мен безплатен обяд няма , няма и да има.
Всичко за мен се постига с труд ,а не със скръстени ръце.
Има ли желание , има и начин. Не мисля ,че има човек ,който може да си купи компютър за 1000 лева ,не може да си купи една операционна система ,която струва 200-300 лв.

Друг е въпросът, че спорим за глупаво нещо при положение ,че има и други алтернативи , чрез които да не плащаме за software.
Алтернативата е Линукс. Който не иска да плаща, слага линукс.

За всяко удобство се плаща.