[Req] Въпрос относно проект

Да, между другото.. 2 Quest системи - една, която да работи само с тези файлове и друга, на която ще могат да се предават само предмети. (nod)
 
Да, между другото.. 2 Quest системи - една, която да работи само с тези файлове и друга, на която ще могат да се предават само предмети. (nod)

Погледни от AiWeb-а Quest System :]... Дано помогне с нещо :)
 
Погледни от AiWeb-а Quest System :]... Дано помогне с нещо :)

Ще огледам форума преди да тръгна да правя някои неща, няма аз да откривам топлата вода :D

Вече има отворен проект в GitHub. Засега един наш съфорумник изяви желание да помага :)

Ще приемам идеи още 1-2 седмици, поради факта, че има хора, които влизат рядко във форума. После започва интересната работа, да се надяваме, че ще имаме дизайн за началото (в момента съм изпратил едно запитване към едно момче, така че стискайте палци, няма да казвам имена) (nod)
 
утре ще кача един дизайн :) ако него направя още тази вечер :D

Едит: ето и снимка
 

Attachments

  • DTP.png
    DTP.png
    826.7 KB · Views: 92
Last edited:
RaFa считай, че ако немойш да напрайш нещо или ти тряя помощ съм насреща.
Ама кат та знам : ако има нещо - няма нищо (applause)
 
  • Like
Reactions: RaFa
С едно изречение..
"Всички искат да си контролират сървърът от сайта"
Дизайна на MeMoS приляга за стари версии на играта.
 
  • Like
Reactions: Wikko0
С едно изречение..
"Всички искат да си контролират сървърът от сайта"
Дизайна на MeMoS приляга за стари версии на играта.

Ако имаше едни файлове в интернет.. щеше да е добре и щеше да е постижимо, но ще гледам нещата да са максимално удобни - слагаш един път и да не ти се налага да пипаш по настройките повече, и когато ти се прииска да си имаш маркет, например... 1 цъкане и вече си имаш :)

ПС: Днес направиш един редизайн на един темплейт, малко по-късно ще го кача.

EDIT:

Ще има доста неща, които не сте виждали досега в сайт за MuOnline. В петък започвам същинската работа, сега само малки подготовки, тогава ще отворя и тема в Development секцията (nod)

97249302fff108e9.jpg


ПС2: Времето за зареждане е без пуснат кеш. Иначе потребителя тегли 1-2 кб от вас, което намалява доста трафика ви :)
 
Last edited:
RaFa наскоро прайх редизайн за zTeam на един доста старичък, но красив дизайн : zTeam Web 0.1
Ако си заинтересован пиши на ЛС да ти пратя .PSD-тата и HTML+CSS-a
Edit : от години никой не го е ползвал, защото системата на сайта е тъпичка, а самия (оригиналния) дизайн е кодван с малкия пръст на левия крак (само header-a беше нарязан на 20+ части)
 
Last edited:
Пичове много сухи дизайни ;х

Просто помолете някой професионалист от форума да ви направи един стабилен, поне да избиете рибата, защото с тези които ги гледах по-назад в темата няма да грабнете окото :)
 
Пичове много сухи дизайни ;х

Просто помолете някой професионалист от форума да ви направи един стабилен, поне да избиете рибата, защото с тези които ги гледах по-назад в темата няма да грабнете окото :)

Говорих с един професионалист, цена като за приятел - 900 лева. Не всички работят безплатно :)

@pafa7a нещо не можа да ме грабне този дизайн, както и да е, като свърши цялата разправия около системата ще търся дизайни и най-вероятно ще има поне 5-6, направени на готово, така че да си избират :D

EDIT: За малко да забравя... който знае кой е правил оригиналния дизайн да каже, да му сложа едни кредити на човека :D
 
Last edited:
Най-накрая малко high level разговор да проведете : ) Но... все от едни и същи хора е : ( killer4eto, MeMoS и raFa написаха неща които 98% от форума не разбраха(предполагам провериха в гугъл и пак не разбраха), а какво ли остава да са работили с тях... мерак ми е да видя един такъв проект и колко от lame хората в този форум ще успеят да едитнат после (rofl)...
 
RaFa понеже почнах да правя неща ненужни за един сайт на му ще прехвърля framework-а на мой репо и ще добавям само неща който ще трябват за му
 
RaFa понеже почнах да правя неща ненужни за един сайт на му ще прехвърля framework-а на мой репо и ще добавям само неща който ще трябват за му

Окей :)
Не се престаравай много за MU-то, ще добавя на моя "framework" един модул за база с данни и за MU става перфектно. Ако измислиш нещо по-добро в последствие ще променя нещата, така че да работят с твоя framework. :)

ПС: Ще е добре да подкарам MSSQL-a в офиса днес :D :D
 
ако нямаш сървър може просто да позволиш на mssql-а да се свързваш директно с твоето IP,акаунт и парола

ps: добавил съм един Database class ако искаш погледни го
 
Last edited:
ако нямаш сървър може просто да позволиш на mssql-а да се свързваш директно с твоето IP,акаунт и парола

ps: добавил съм един Database class ако искаш погледни го

Оправих го MSSQL-a, вчера нещо упорстваше, ама днес взе, че стана, без да съм го пипал :D
Иначе видях класа за DB, но не знам дали прочете в чата, че предпочитам да няма Query Builder-и, много по-лесно се дебъгва, когато имаш цялата заявка пред теб.
 
Може би вградена Vote система която да работи със предметни награди? т.е random предмет exl с еди колко си опции и рейта за хубави опции и item level да се избира в config файла. И реферал система чрез която да се трупат точки ,но да получаваш точките не след като се регнат и те изберат ,а след като направят 5 реса да кажем. :Д
 
Може би вградена Vote система която да работи със предметни награди? т.е random предмет exl с еди колко си опции и рейта за хубави опции и item level да се избира в config файла. И реферал система чрез която да се трупат точки ,но да получаваш точките не след като се регнат и те изберат ,а след като направят 5 реса да кажем. :Д

Ще добавя към списъка и тези две предложения. :)

Засега нещата изглеждат по този начин:
options.png


Имаме готов логин + изградено ядро (което със сигурност ще се променя, в процеса на работа, винаги така става). Утре вечерта пускам темата в DEV и приключвам с приемането на идеи, така че се активизирайте :D

Ще има и още една опция, която ще държа в тайна засега ;)
 
Last edited:
Няква система за ГМ панел ако е възможно, примерно 1 конфиг и според ацц-то да избираш кви опции да му добавиш в панела. (warn/ban Или само warn..)
 
Няква система за ГМ панел ако е възможно, примерно 1 конфиг и според ацц-то да избираш кви опции да му добавиш в панела. (warn/ban Или само warn..)

може нещо от сорта

PHP:
$gms_acc['memos'] = array('warn','ban','editchar','editacc');
// и тук си избираш array('warn','ban');
 
или ползвай това:

PHP:
Function GMCP($account, $access){
  switch($access){
    //Case 8
    Case '8':
     $commands = array("
       'ban' => '0',
       'warn' => '2',
       'somethingelse' => 'else'
     ");
    break;
  }
}

Това е само пример :)