[Req] Въпрос относно проект

RaFa

Team Member
Joined
Jan 24, 2009
Messages
785
Reaction score
482
Здравейте, съфорумници!

Днес нещо ми скимна да направя опит да размърдам нещата в DarksTeam поне малко и се сетих, че преди някакво време някой (не помня кой) беше казал, че ако се пускат нови нещица по-често ще има и повече активни потребители и затова ще опитам да разработя нещо (web) за вас!

Но какво да е то? Сайтове - има един куп, маркети, глупости и те станаха банални. Затова питам ВАС какво бихте искали? Всеки, който има идея нека да сподели, никой няма да бъде пренебрегнат!

А, кой знае.. може накрая да съберем толкова идеи, че да направя един цялостен уебсайт с вашите/нашите идеи!

Отсега ви казвам, че нещата няма да станат от днес за утре - ще разработвам тогава, когато имам време, имайте търпение, моля! Този проект няма да пропадне, обещавам ви!

Поздрави,
RaFa
 
Първия ред е от мен. (xqx)
Code:
<!DOCTYPE html>
 
Перфектно! HTML5 ще е, щом казваш! :D
+ Responsive design ;D
 
Предлагам ти да направиш всичко което е нужно за един му сайт.
- Маркет, уебшоп(вградени), телепорт на герой, вземи уникален предмет, ранкове + автоматични седмични награди, тото, ролетка и т.н
Взаимствай идеи от доказалите се български сървъри (mubz.bg,muoptinet.com,******* и т.н)

Дизайна - ако може да не е толкова сухарски, т.е гледай да не прилича на никой сайт от форума. Да е барнат всеки пиксел - MU R ето нещо готино от Виетнам :)
 
1. Маркет, уебшоп(вградени)
2. Tелепорт на герой
3. вземи уникален предмет
4. ранкове
5. втоматични седмични награди
6. тото
7. ролетка и т.н

1, 2 - готово, това няма смисъл да се обсъжда :D
3 - Grand Reset, предполагам?
4. Малко по-точно обяснение би било полезно (освен, ако нямаш предвид класациите на героите/гилдиите)
5. няма да е трудно
6. Попълване на фишове и седмичен тираж? :D
7. Игри с кредити - окей, но те са на много заден план.

Не искам да взаимствам идеи, ако го правех за себе си щях да обиколя 10 сайта и да си направя изводите какво искам АЗ, но в случая го правя за ВАС. :)

Ако намеря хубав дизайн - да, иначе ще направя нещо простичко (което вече съм направил де) и просто ще има опция за лесна промяна на темплейтите ;)
 
Last edited:
RaFa, просто направи CMS system за MuOnline (JQuery, PHP 5.2 & CSS 3.0) ;) това е моята идея... Ще помагам с каквото мога :)
 
Вземи Уникален предмет - да може да се взема с предмет или валута. Примерно 500(Стойност) стоне(предмет) = рандом предмет с рандом опции(награда). Така и със Зен,Блес,Соул,Рена,Динота,Кончета и т.н :)

Маркет - да не е само със зен,соул,рена, разнообрази и направи с повече "валути", също така направи да има VIP обява, която да е със съответното заплащане Зен,Стоне и т.н ......

Ранкове - да има всякакви различни ранкове. Към това предложение ще вкарам още едно - да се направят значки които може да се слагат от някакъв админ панел на деден герой за постижение, примерно DS Pro,BC Pro,PVP Winner и т.н каквото ти хрумне. За да излизат истинските играчи на чело на класациите :)

Тото Евент - просто тото което е като в нормалния живот само, че да взема кредити,стоне,рена.. :)

Куест Система - от сайта да има куест система която да те праща да правиш мисии, примерно: Убий 10 spiders и донеси 10 ябълки. И съответно награда да има за всяка мисия :) Не знам дали ще е възможно да го направиш, но ако успееш ще е доста интересно :)

Двоен Статц - да може да си закупиш 2 статца и да ги сменяш от сайта. Доста просто :)

Търг Евент - нормална Auction система, просто да е вградена в сайта :)

Гилд Местенце - всеки гилд да си има местенце в което може да поставят предмети, да си пишат и други простотии :)

Туй е за сега :)
 
Вече ми се върти една идея в главата (нещо като WordPress), но искам да знам каква функционалност искат хората. Този път ще правя всичко както трябва - няма да мажа, няма да бързам. ;)

EDIT: Уеб-базирана куест система няма как да следи колко животинки си убил, за жалост :(
 
Вече ми се върти една идея в главата (нещо като WordPress), но искам да знам каква функционалност искат хората. Този път ще правя всичко както трябва - няма да мажа, няма да бързам. ;)

EDIT: Уеб-базирана куест система няма как да следи колко животинки си убил, за жалост :(
но не пречи да ти иска определен предмет с определени опциики както сме направили в коча
 
Моето предложение да разработиш стабилен сайт с всички опции и екстри !!! Естествено със идеите на потребителите ....
 
@pafa7a е така може, разбира се. иначе дарки може да измисли нещо да логва убитите животни в базата с данни :D :D :D

От 30 минути нямам работа ии заформих една интересна основа. До няколко дни най-вероятно ще имаме едно изградено ядро, още малко неща останаха около него - зареждане на view-та ии темплейтна система (Smarty) ;)
 
Вече ми се върти една идея в главата (нещо като WordPress), но искам да знам каква функционалност искат хората. Този път ще правя всичко както трябва - няма да мажа, няма да бързам. ;)

EDIT: Уеб-базирана куест система няма как да следи колко животинки си убил, за жалост :(

аз имам няколко готови MVC frameworks който може да са ти от полза

може дори да ползваш някой от известните frameworks CodeIgniter(стар но доста стабилен на по стари версии на PHP), Laravel (лесен предимно за нови PHP версии), FuelPHP(в момента работя с него и съм много доволен), CakePHP(не съм го ползвал но знам че е добър), Phalcon php(framework написан на C който действа като разширение на PHP и е най бързия framework който знам)

за CSS може на ползваш Bootstrap
 
Last edited:
Ще си помисля дали да използвам някой готов фреймуърк, защото за Mu Online... като че ли не си заслужава да се използват... трябват няколко системи за зареждане (2/3 са готови) ии по един клас за база с данни и конфигурация. И може би за валидация, не знам, като имам ясна представа какво ще правя ще преценя дали да използвам това, което в момента започнах или някой фреймуърк.

Иначе благодаря за предложението! :)
 
Вече ми се върти една идея в главата (нещо като WordPress), но искам да знам каква функционалност искат хората. Този път ще правя всичко както трябва - няма да мажа, няма да бързам. ;)

EDIT: Уеб-базирана куест система няма как да следи колко животинки си убил, за жалост :(
Напротив (xax) Ще работи перфектно с тези файлове. (xax)
 
Напротив (xax) Ще работи перфектно с тези файлове. (xax)
ам да то хубу ще работи с тях ама тряя прай сайта (маркета и уебшопа) и за стара версия, и за нова (cool)(cool)
 
ам да то хубу ще работи с тях ама тряя прай сайта (маркета и уебшопа) и за стара версия, и за нова (cool)(cool)
Щом се е хванал на хорото. (xax)
 
  • Like
Reactions: Heil-Hitler
Щом се е хванал на хорото. (xax)

Ще си имa опция за стара/нова версия, измислил съм го (nod)
После ще сваля файловете да ги прегледам :D
 
Ще си имa опция за стара/нова версия, измислил съм го (nod)
После ще сваля файловете да ги прегледам :D
Колоните в таблицата Character са ти достатъчни. (xqx)
 
Колоните в таблицата Character са ти достатъчни. (xqx)
амм дарк ти за какво му говориш, той за какво ти говори xD
Ти му думаш, че файловете си имат куестове и се записва броя на чудовищата в таблица и може да визуализира примерно до каде е стигнал с куеста, а той ти говори, че иска да напрай тея куестове в сайта. Невярвам да имат таблица с целия списък на чудовищата и да брои кой герой колко чудовища е убил (lol)
 
амм дарк ти за какво му говориш, той за какво ти говори xD
Ти му думаш, че файловете си имат куестове и се записва броя на чудовищата в таблица и може да визуализира примерно до каде е стигнал с куеста, а той ти говори, че иска да напрай тея куестове в сайта. Невярвам да имат таблица с целия списък на чудовищата и да брои кой герой колко чудовища е убил (lol)
Ми ще го направи да чете QuestSystem.ini файла и вече според номера на куеста, записан в SQL сървъра ще извлича информация за гадинките, наградата и т.н.
Simple as that. (xax)