Спомени от Детството

Life

Well-Known Member
Joined
Nov 13, 2008
Messages
1,367
Reaction score
509
Айде давайте всички да разкажем някакви яки спомени от детството като сме били малки (отнасе се за набор от и под 90-та год на долу и горе) :D другите не са изживяли нащо :D .


Помните ли segi-te , жмичките пред блока,супер марио като секи налази някакъв боклук от улицата и си играе с него :D , ледените сокчета , Lucky Boy :D Компютрите за 50 стотинки половинка :D


Спомняте ли си какво беше : :)

1.Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето
2. Да чакаш да получиш писмо в истинската си поща
3. Да събираш картинките на дъвки "Tурбо" , без значение дали си момче или момиче
4. Да ти се събере лентата от касетката и да я навиваш с пръст или молив :)
5. Вафла "Kуку Рукуууууу"
6. Лятото да ти трябват пари за сладолед , не за алкохол
7. Да гледаш видеокасети с любимите си филмчета
8. Да чакаш да стане неделя в 5 за часа на "Часът на Дисни"
9. Да играеш на криеница, стражари и апаши, капитане капитане, какво ти е е морето , царю какво обичаш, замръзванка..
10. Да попълваш лексикони
11. Да караш колело с контра, вместо спирачка
12. Да се качиш на някое дърво и да си береш джанки или череши
13. Да колекционираш "Мики Маус"
14. Да прекарваш летата си при баба и дядо на село
15. Да се прибереш у дома с бездомно котенце,пълно с бълхи
16. Да скачаш на въже и ластик
17. Да играеш с приятелка едни смешни игри с ръце (пляскане и пеене)
18. Да звъниш на звънците на хората и да тичаш да се скриеш
19. Да ядеш захарен памук и да лепнеш целият :)
20. Да викаш Дама Пика и всички производни духове
21.На рождения ти ден, тортата да е приготвена от мама
22. Да си пишете бележки в час и да си ги предаватe от ръка на ръка тайно, вместо просто да пращаш смс
23. Да колекционираш и разменяш календарчета, салфетки, миришещи листчета
24. Да рисуваш с цветни тебешири по асфалта, при липса на такива и с керемида и всякакви камъчета, които да оставят следи
25. Да играеш вечер до късно в дерето, целият да си изподран и да се правиш, че не чуваш, че те викат да се прибереш, защото вече е късно
26. С часове да редиш лего или пъзел
27. Да станеш целият в кръв и рани, но да не се прибереш, за да не ти забранят да излезеш пак
28. Да пиеш вода от чешмичките, а не от пластмасови бутилки
29. Да няма компютри, 3D игри, компактдискове, GSM-и, 150 канала кабелна телевизия, интернет и да смяташ тетриса и "Супер Марио" за интересни
30. Да крадеш цветя от дворове и градинки за майка си и бабите от балконите да ти се карат
31. Ако някой ти трябва да отиваш у тях без да му се обаждаш
32. Да използваш пароли само когато измисляш някоя игра, а не за да ги въвеждаш някъде
33. Ако искаш да се свържеш със семейството си, да имаш само един номер , не няколко различни GSM-a
34. Да си убеден, че баща ти е супергерой
35. Да си имаш таен език с приятелите си
37. Да слагаш снимките от рождени си ден в албумче, не във фейсбук ;)

Хората, които не са преживели подобни моменти, не могат и да си представят за какво става дума ...

Не беше ли по - хубаво, когато бяхме малки и животът беше по - прост ?
 
Last edited:
помня че хляба беше евтин :D:
 
Баничката беше 50 стотинки :D
 
Че 2 лева бяха 2000 лева преди да махнат 3те нули.
 
Пистолетите играчки , станаха реални ... а детските закачки МЕЛЕТА БРУТАЛНИ . Когато бяхме деца , улиците бяха светли ... дори през ноща те бяха просто приветливи . А сега щом се огледам виждам само РАЗРУХА , за която власта остава сляпа,няма и глуха . (music)
 
  • Like
Reactions: KoHgoM
Помня помня че преди нямаше ЧАК толкова нахални,безмозъчни,тъпи,прости,малоумни дечица който си мислят че могат да правят каквото и където си поискат.
 
Лайф много БГ Рап слушаш :D:
Спомням си пълните компютърни клубове и в тях всички блъскат МУ,било то ГоЛинк,Ма3х,АйдаМу 97д,Роза,ДангерЛинк или други.
Също така си спомням че нямаше такива еднодневки като сега.
Какво друга помня... че тогава не можехме да се приберем,а сега повечето деца не могат да ги изгонят от ТВто или компютъра :S
 
аз се сещам как майка ми и баща ми са ме викали от улицата я да ям или да се прибирам защото е вече късно на стражари и апаши сме играли на какви ли не игри... апък сега какво е това ? ако му кажеш някаква такава игра жмичка или стражари и апаши ще ти се изсмеят в лицето ... настоящето е шибано бъдещето ще стане още по-шибано !
 
  • Like
Reactions: IAmSnake and GTI
ДА ! Давай и амфети и коз на по 12 - 13 са мат във дискотеките :x ебаси детството ...
 
Ами какво да се прави времената се менят ;(
Гледай да си изживееш детството на макс защото после ще има мъки до края на живота ти!
Сегашните лапета са нон стоп завряни като мишки по домовете си,а туктаме се виждат някои които майките и бащите не могат да ги приберат.
 
Last edited:
Много хубави спомени сме имали като деца :).. А сега днешните младежи дай им амфет тревичка алкохол и да се правят на важни..!
 
  • Like
Reactions: Flame and Life
Темата не е ли за детството? Аз помня, че преди си купих акаунт на Warzone за 2 лева, понеже съселяните ми не ми казваха как се правеха регистрации на ma3x. След това продадох 1 ниво крила на един от тях пак за 2 лева и си избих акаунта.
 
Аз помня как във dangerlink намерих някакъв да му продам акаунта във играта със герой 2 реса :D и се видяме (героя беше много оядено бк) и влезнахме във 1 компютърна зала да смени паролата и изписа при смяна на паролата password dont match ;d и тоя ме пита кво сменена ли е ? И аз казах да готов си :D и момчето поверва даде ми 10-те кинта и си тръгна :D :D :D и така бях със 10 лева и със герой :D :D .
 
Аз помня как във dangerlink намерих някакъв да му продам акаунта във играта със герой 2 реса :D и се видяме (героя беше много оядено бк) и влезнахме във 1 компютърна зала да смени паролата и изписа при смяна на паролата password dont match ;d и тоя ме пита кво сменена ли е ? И аз казах да готов си :D и момчето поверва даде ми 10-те кинта и си тръгна :D :D :D и така бях със 10 лева и със герой :D :D .

Аз, ако бях щях да те потърся пак и със добро да се разберем, ако не щях да ти разбия устата и да си взема и парите, и героя и после ще ти се извиня. Не си постъпил добре друже...
 
E бил съм малък а пък и секи втори правеше тия схеми из dangerlink А и за 10 лева ...
 
тук пък при мен имаше едно "богаташче" което ми даде 40 лв на 1 рес = 1 левче за dangerlink да му дам акаунта и накрая му го зеха и по-някакви незнайни причини пак се върна при мен :D
 
Спомням си, когато нямаше хакове за MU (nqh) (или поне ние не знаехме за тях). Бяха доста натопорчени времена като киснехме по залите с носове забодени в монитора, цъкаме Q , W , E да не ни убият на PvP-то, чакахме с нетърпение Blood Castle, Devil Square & Chaos Castle Time. И най-важното. Събитието на месеца, когато админа влиза в игра да прави Event... :D Хубави времена бяха...
 
Темата е за спомени от детството , не за спомени от MuOnline ..
Иначе подкрепям наистина , че доста хора вече не мърдат от тях заради напредналата технология било то телефони, телевизори,компютри,PSP и други ..
И все пак всеки човек си живее така както иска ..