[Dev] [Req] Да направим Web с общи усилия

Кое от изброените неща в полето на потребителското име е най-излишно?


  • Total voters
    29
  • Poll closed .
Status
Not open for further replies.
Защо ми се струва ,че sNG ще излезе прав :D
 
за мен това е перфектният template :
mu_online_website_template_by_overdoze1word-d35fe5b.png

Edit : ето ви го едитнат от мен :
 

Attachments

  • template.jpg
    template.jpg
    367.6 KB · Views: 52
Last edited:
Продължавайте напред смелчаги лека по-лека ще се осъществи всичко :)
УСПЕХ ВИ
 
Last edited:
  • Like
Reactions: trepa4a_3
Според мен нищо няма да направите , но успех. :)
 
  • Like
Reactions: Heil-Hitler
Абе хора вие не разбирате за какво е темата, трябва ни нова по-добра идея, а не да се копират сайтове с малко едитване, а да измислим нещо различно и по добро, да си имами само ние правата над сайтът, може да се гледа като за пример нещо от даден сайт, но да не е същото, аз ви показах идеята с регистер барът, не бързайте нищо да правите с тия темплейти, първо да обсъдим какви модули да има, аз правя малко проучване с 200 различни и известни му-та и гледам с какво разполагат, за да е интересно и различно, хората ползват много ефекти и сами си рисуват нещата, аз дадох примерно логин бар меню. от всички-мута дето имат сайтове ще вземем най-доброто.
 
Друго в темата да кажа отделно: Да направим по какъв начин да бъде структориран и с общи решения да решим как да стане. като мине проучването, ще ви дам статистика и други данни, и ще решим какво е възможно и какво не, като нещо цяло, а не разпокъсано. Нещо извън темата да вмъкна, вие какви гилеми платформи знаете освен МuWeb, MuCore, MoToolz, ще направя статистика и ще обсъдим много неща, ще направим нещо като кворум.
 
Аз пък ви предлагам да научите поне един език, за да може да започнете въобще да се занимавате с нещо подобно.
За какви големи проекти си говорите, при положение, че нямате дори средно ниво на някой от езиците.

Идеята като цяло е ЖЗ.
Единственото нещо ,което силно ме съмнява да постигнете е- добър дизайн и уеб наблъскан с 50 хиляди модули ,които един за един не струват, откраднати от 50 хиляди уеба. => уеба ще е наблъскан с грешки в кода, забавяне при изпълнявате на функциите и пълен до гушата с дупки.

Мислете реално.
DarkMaster на профила на Скайп си е написал: "Мечтите са безплатни, но осъществяването им е скъпо".
 
Last edited:
Аз пък ви предлагам да научите поне един език, за да може да започнете въобще да се занимавате с нещо подобно.
За какви големи проекти си говорите, при положение, че нямате дори средно ниво на някой от езиците.

Идеята като цяло е ЖЗ.
Единственото нещо ,което силно ме съмнява да постигнете е- добър дизайн и уеб наблъскан с 50 хиляди модули ,които един за един не струват, откраднати от 50 хиляди уеба. => уеба ще е наблъскан с грешки в кода, забавяне при изпълнявате на функциите и пълен до гушата с дупки.

Мислете реално.
DarkMaster на профила на Скайп си е написал: "Мечтите са безплатни, но осъществяването им е скъпо".

Да си призная съм съгласен от една страна с теб но от друга Идеята е добра да се направи нещо ново.Въпреки че ще е точно както ти казваш че ще е пълен с модули от различни други сайтове .Но нека да пробваме пък може да стане нещо добро .

Знам че си се объркал може би от бързане но досега ти намирам първа грешка .
 
Last edited:
Да си призная съм съгласен от една страна с теб но от друга Идеята е добра да се направи нещо ново.Въпреки че ще е точно както ти казваш че ще е пълен с модули от различни други сайтове .Но нека да пробваме пък може да стане нещо добро .

Знам че си се объркал може би от бързане но досега ти намирам първа грешка .

Аз предлагам да няма много модули, а да има повече панели за информация, както казва sNG не е редно да се копират дословно милярди уебова, а сайтът да бъде с възможно най-кратък код и всичко да работи, ни това е много дълъг и труден процес. Мислете реално, аз правя това проучване, където съм го написал по-горе, за да видя добрите страни и недостатъците на другите уебове и да махнем гнилата ябълка от хубавите. Кат за начало предлагам да почнем с няколко модула, и в процес на разработка, ще добавяме и другите модули, защото ще стане манджа с грозде и ще е объркващо. Предлагам да започнем с регистрацията: Регистрацията при много уебсайтове на му онлайн е почти една и съща и предлагам да сменим нещо в нея, както от много уебове съм наблюдавал, има много скапани неща които са направени и не стават за нищо. Регистрацията предлагам да опиша, по какъв начин да се направи, а той е следният, който ще опиша с свой думи, дано ме разберете!

Прочетете внимателно!!!
Тъй, като съм разгледал над 200 сайта на му онлайн, на големи сървъри на световно ниво, аз открих логическо мислене, как да се мотивира влизането на повече играчи в някой сървър и да не са некачествени ментета!!!!
1. Регистрацията предлагам да бъде на стъпки
1 Стъпка > Като се кликне за регистрация, да има направени примерни правила, но да не бъде с тикче, еми да бъде направено, така че да се прочетат, смисъл ( В повечето сайтове има така нареченото "Тикче", където го маркираш, все едно си прочел правилата, а направо даваш, та идеята ми дойде от една регистрация, не помня кой сайт беше, и беше някък си на стъпки, та първата стъпка беше като поместиш асансъорчето до долу, означава че си прочел целият текст и си съгласен с правилата, и като стигне до долу, да стане активни бутоните "Не съм съглаен!" и "Съгласен съм!", при бутонът, не съм съгласен, да го препраща в началната страница, а при "Съгласен съм!>>" да го прати на следващата стъпка на регистрацията

2 Стъпка > Вече почваме регистрацията, нея предлагам да е по следният начин> Потребителско име(Отдолу да има съвет) , Парола(Отдолу пак да има съвет), Потвърди паролата (Пак съвет), Имейл (Пак съвет), Потвърди Имейл (Пак съвет), Реферал (Мисля че знаете какво е..), Код от картинката(Знаете какво представлява), Прочетох всички правила(Съвет и "Тикче"), И най-отдолу да има бутонът "<<Назад", да е активен, и така нататък, да има още един бутон "Регистрирай!".

3 Стъпка> Като получиш имейл за потвърждение, трябва да цъкнеш на Генерираният линк, за да можеш да влезеш в системата, и след като потвърдиш регистрацията, ще имаш достъп в акаунтът си.
--------------------------------------------------------------------------
4 Стъпка> Преди да се почне регистрацията, трябва да бъде създадена реферал системата, Тя трябва да се състои по следният начин > Човек праща линк на сървърът, с неговото име и по този начин го разпространява и става все по-голям. Целта на тази реферал система, е да мотвира да се играе повече..... мотивацията са Бонус нещата, които можем да спечелим, така, опишете нещо вие за тази Реферал система, която предлагам да направим, да се различава от другите реферал системи !!! Ако се сетя нещо пак ще пиша, това е засега!
 
за мен това е перфектният template :
mu_online_website_template_by_overdoze1word-d35fe5b.png

Edit : ето ви го едитнат от мен :

Значи доколкото виждам имаме дизайн на 70%
И идеи...
Като за начало трябва да се изработи ядрото на сайта (според мен Mephisto би го направил най-добре.)
И след това да се интегрира дизайна.
А накрая вече функциите.
 
  • Like
Reactions: trepa4a_3
1. Регистрацията предлагам да бъде на стъпки
1 Стъпка > Като се кликне за регистрация, да има направени примерни правила, но да не бъде с тикче, еми да бъде направено, така че да се прочетат, смисъл ( В повечето сайтове има така нареченото "Тикче", където го маркираш, все едно си прочел правилата, а направо даваш, та идеята ми дойде от една регистрация, не помня кой сайт беше, и беше някък си на стъпки, та първата стъпка беше като поместиш асансъорчето до долу, означава че си прочел целият текст и си съгласен с правилата, и като стигне до долу, да стане активни бутоните "Не съм съглаен!" и "Съгласен съм!", при бутонът, не съм съгласен, да го препраща в началната страница, а при "Съгласен съм!>>" да го прати на следващата стъпка на регистрацията

2 Стъпка > Вече почваме регистрацията, нея предлагам да е по следният начин> Потребителско име(Отдолу да има съвет) , Парола(Отдолу пак да има съвет), Потвърди паролата (Пак съвет), Имейл (Пак съвет), Потвърди Имейл (Пак съвет), Реферал (Мисля че знаете какво е..), Код от картинката(Знаете какво представлява), Прочетох всички правила(Съвет и "Тикче"), И най-отдолу да има бутонът "<<Назад", да е активен, и така нататък, да има още един бутон "Регистрирай!".

3 Стъпка> Като получиш имейл за потвърждение, трябва да цъкнеш на Генерираният линк, за да можеш да влезеш в системата, и след като потвърдиш регистрацията, ще имаш достъп в акаунтът си.
--------------------------------------------------------------------------
4 Стъпка> Преди да се почне регистрацията, трябва да бъде създадена реферал системата, Тя трябва да се състои по следният начин > Човек праща линк на сървърът, с неговото име и по този начин го разпространява и става все по-голям. Целта на тази реферал система, е да мотвира да се играе повече..... мотивацията са Бонус нещата, които можем да спечелим, така, опишете нещо вие за тази Реферал система, която предлагам да направим, да се различава от другите реферал системи !!! Ако се сетя нещо пак ще пиша, това е засега!

На мен ми допада.Но да добавя рефала да не е задължителен .
 
  • Like
Reactions: trepa4a_3
На мен ми допада.Но да добавя рефала да не е задължителен .

Рефералът е най-ефиксаното нещо, за да се привлечат играчи, моля помогнете идеята да се довърши :)
 
Относно реферал системата:

От няколко дена мисля как да стане и се спрях на това, как да стане массовото зарибяване на играчите и сървърът да бъде пълен с играчи, на този който притежава уебът. Нячинът е следният:
Прочетете внимателно следните редове!!!

Това ви го казвам с свои думи, дано ме разберете! Тъй като много от реферал системите са пълна боза, аз предлагам нещо ново, та аз ще ви отговоря с въпроси, към които ще отговоря:

1. Нали искаме да мотивираме играчите да играят повече и да посещават сайтът повече?
1. Отг: Естествено че искаме, но това как ще стане ?
1.1. Какли ще стане, ще стане като и предлагаме и ги прилъгваме с малки бонуси, но за какви бонуси става на въпрос ?
1.2. За какви ли бонуси, говорим за няколко различни бонуси в ситемата, но какви ли ще са те?
1.3. Какви ли ще са те, не зная но може да предложа някои варянти които са хитър метод, за привличане на играчи.
1.4. Какви са тези методи човече?
1.5. Тези методи могат да бъдат следните: Получаване на кредити естествено.
1.6. Какви ли кредити? Еми кредити всеки знае какво е нали? Да така е. Тогава какви мислиш?
1.7. Мисля че ще е добра идея да се направи куест система, като на другите онлайн сайт игри и да е свързана с му-то.
1.8. Ще се печелят ли много пари от това? Да разбирасе, но ще стане ако опиша по какъв начин ще стане това, разбрахме се нали?
1.9. Е покакъв начин ще стане, казвай веднага!!! Начинът е като за начало реферал системата да има нива, като на му-онлайн!!! Всяко ниво да увеличава цифрата на получените кредтити.
1.10. Е на колко нива мислиш да бъде тази реферал система? Мисля като за начало да бъде 10 нива.
2. Е Засега решихме спорът как ще бъде това с получаването на бонусите!!! Сега да обмислим, как така ще стане тази формула, за Правеме ма нивата? Еми формулата ще е много оплетена, как така ще стане?
2.1. Как ще стане начинът, моляте кажи го!!! Еми ето казвам го, начинт става, като някой се е регистрирал и е започнал от Нищото, нали така? Да така е, но как ще бъде най-ефикасно това нещо, вие как мислите? Еми мислим да бъде в началото от 0 Ниво, и всяко ниво да се удвоява трудността.
2.2. Нали ще бъдат малко играчите, то тогава как ще бъде толкова ефективно? Ще бъде началното число да бъде за 0 Ниво, и да се стигне до 1 ниво е да си извикат 5 човека. Но нещо стана объркване, я по добре да напиша нивата от 1 до 10, но нещо формулата трябва да се доизмисли, хайде кажи какво ще предложиш?
2.3. Тъй като ще има много нива, трябва да се започне с 0 ниво.
0 Ниво - Не получаваш нищо
1 Ниво - За да станеш 1 Ниво, трябва да си извикал 1 Човек.
2 Ниво - За да станеш 2 Ниво, трябва да си извикал 5 Човека
3 Ниво - За да станеш 3 Ниво, трябва да извикаш 25 Човека
4 Ниво - За да станеш 4 Ниво, трябва да извикаш 50 Човека
5 Ниво - За да станеш 5 Ниво, трява да си извкал 100 Човека
Нещо се премислих, да бъде 5 Нива реферал системата, да не бъде много дълго!
0 Ниво - Стартиращо реферал ниво
1 Ниво - Начално реферал ниво
2 Ниво - Основно реферал ниво
3 Ниво - Средно реферал ниво
4 Ниво - Майсторско реферал ниво
5 Ниво - Висше реферал ниво
Та така, тези нива, какво общо имат с играта?
2.4. Нивата които се минават, разбрахте по какъв начин трябва да се структорират нали? Да разбрахме, но за какво ни е да минаваме тези реферал нива ? Целта е да се печелят кредити!!!
2.5. Е тези кредити няма ли да станат множко? Не няма, ще се направи по следният начин: Всяко ниво ще има награда, тя ще се умножава, тя е под формата на кредити. При стартиращо ниво нищо не получаваш, нали така? Да така е, при началното ниво получаваш 10 Кредита награда, При второ ниво получаваш 100 Кредита награда, при 3-то ниво получаваш 500 Кредита награда, при 4-то ниво получаваш 1000 Кредита награда, при 5-то ниво получаваш 2000 Кредита награда!!!
Това е по куест наградата. Целта е да стигнат 100% печалба. Уловката е че трябва да си плащаш, за да взимаш.
2.6. Какво е това, трябва да си плащам за да взимам? "Плащам за да си взимам наградата" означава, че трябва да платите такса от кредити, за да вземете кредити от рефералите си! Каква е тази потайна уловка бе човече, нищо не разбрах. Не е нищо сложно, системата трябва да има добавено "Получаваш кредити, като реснеш" това ще се обсъди по-късно. Та да минем на въпросът, как така ще вземам кредити от моите реферали?
2.7. Ще вземам кредити от моите реферали, като те реснат, ще трябва да заплатя даден процент комисионна, за да получа кредити! Какво под дяволите дрънкаш бе кухар? Дрънкам това, че зависимост от твоето ниво на реферал, получаваш определен процент бонус, че си го привлякъл към сървърът, за да играе, взимаш си и ти кредити! Е какво от това? Такова че При всяко ниво комисионната ще се увеличава с 10% докато стигне 50% но не знам дали това е отдачно за решение! Примерно, аз съм 1 Ниво реферал, отсреща рефералът ми ресва и аз получавам 1 Кредит, е какъв е смисълът от тази комисионна? Смисълът е че не можеш да теглиш кредити на твой реферал, ако числото не е цяло и не може да се вземат от него комисионна, демек на 1-во ниво трябва рефералът да е направил определен брой ресове и да има минимум 10 кредита за теглене, защото 10 кредита, комисионната ще им е 10% това значи 1 кредит и ти реално получаваш 9 Кредита. Това с кредитите подлежи на обсъждане!!!
2.8. Баси работите, които ти се въртят в главата, ти си "Безплатният лиценз на този уеб", защото даваш много добри идеи, но това е без значение. Стигаме на 2-ро ниво, ти нали си още на 1 Ниво, но имаш 4 Реферала и ти остава още един, за да станеш 5-то ниво нали така? Така е значи имаш 4 Играча Х 10 Кредита - 4 Кредита = 36 Кредита получаваш.
2.9 Сега сме 2-ро ниво, какво правим сега? Прави така, че имаме 5 Играча и комисионната е 20%, демек имаме 5 Играча X 10 Кредита = 50 Кредита - 20% = 40 Кредита... Така изяснихме начинът! Сега сме стигнали до последното ниво и имаме 100 Играча - 100 Играча Х 100 Кредита = 10000 Кредита - 50% = 5000 Кредита Бонус! Така, като се обсъди по-горе "Като реснеш получаваш кредити" ще се изясни, какво ще се направи за стандарт.

3.0. Вече се изясни реферал системата, нали ? Е как така ще функционира, и то как ще накараме някой да стане наш реферал? Е то е малко оплетено но ще го кажа напросто...... Как така на просто? Еми казвам го с 2 Думи след като се изяснят мислите в главата ми.

3.1. С изяснени мисл съобщавам, че се досетих, какво е нужно, за да си 100% сигурен че някой ще стане твой реферал! Това ще стане, като се изгради "Система за гласуване!" Тази система не се отнася, за вотване в други класации, а се отнася, за вотване за "ТЕБ" като си се регнал и пратиш линк, друг човек да гласува за теб. Ще обсъдим на дълго и нашироко после за тази "ВОТ СИСТЕМА". Та по същество, даваш линка на някой, той влиза и гласува за теб, ако някой му хареса сайта, отива да се регва, докат стигне полето "РЕФЕАЛ" то ще бъде Неактивно, а името ще бъде написано от системата, един вид "СИВО ПОЛЕ С СИВ ТЕКСТ", което не може да се барне. А по подразбиране няма да има нишо, а може и да бъде произволен, на който да му станеш реферал! Абе ти напърво са побърка бе, за какво ми говориш сега? Става дума за това, че ако някой се регистрира без да става на някой друг реферал, то автоматчно се избира от системата произволен реферал!!! Та какво за тая откачена реферал система става бе хора, вие нещо се побъркахте......... Еми побъркани сме, защото може да се печелят парички от това, защото, администраторът може да продава реферали, а рефералите може да се "Продават на другите играчи" за Реалн пари или Кредити, които да се определят след обсъждане!!! Има още да се обсъди за тези реферали и какво да се каже.
Та стигнахме до регистрацията, нали така? Да така е вече все едно сме създали цялостно регистрацията, какво следва? Следва друго нещо...... Е това е смисълът за реферал системата......... трябва да се направи и куест система, която по-горе я за да се обсъди!.
 
е мойто момче, ти добре ли си с главата?
 
Относно регистрацията, няма ли да има много мулти акаунти?
Относно регистрацията, ще вмъкна нещо, което е много важно, моля прочетете го пак с внимание и го обсъдете!

Прочетете с голямо внимание!
Тъй като ще зачестят злоупотребите с Реферал системата, то трябва да се направи следното: Да се направи анти прокси защита, да се следят ИП-тата, ако са в зала може да се повтаря някое ИП, но това не е от значение много, ако се прави това, но то честно казано, как може да се проследни ако повечето играчи имат локално ип? Ако са с реално това ще е добре. Ха трябва да се направи и нещо и за ВОТ Системата, пак да не се допускат Проксита..... Та да минем по същество, ние тая регистрация сме я направили, трябва да направим защити различни....... Е какви, трябва да са? Трябва даса против всякъкви скриптове, да се забранят някои символи, да се направи така, че да няма по никакъв начин да има хакване..... Друго се досетих относно регистрацията, трябва да се направи скрипт, който да проверява, дали някое име е заето или свободно, скрипт, който проверява, дали паролите, мейлите и блаблабла, съвпадат. Имам предвид, да има някакъв информационен бар (Ако съвпадат, да има зелено тикче, ако не съвпадат червено кръстче) и това да става преди да е натиснато Sumbit бутонът. Друго което ми дойде на акълът, относно регистрацията. Това е свързано с реферал системата!!!! Какво ли е това си мислите вие? Това е следното: Не може да стане никой твой реферал, който не е потвърдил своята регистрация. Друго нещо освен следенето на ип-тата, трябва да има някакви бисквити, за нещо си..... в процес на разработка ще се реши! Относно тези реферали друго съм се сетил, освен да ги продава админт, той трябва да прави под арента тези реферали!!!

РЕФЕРАЛ СИСТЕМА:
Относно рентата на рефералите, се сетих че админт може да прави и търгове с тях. Друго което ми дойде на главата е двусмислено, дано го удобрите колебая се между две неща:
Един човек може да стане реферал само на един човек, ако е привлечен от него, или ако си го е купил. Един вид ограничение!!!!
Другото е:
Един човек може да стане реферал, на колкото си иска човека, но само чрез заплащане Демек, примерно 100 човека си плащат, за да ползват изгодата от този човек и 10-те си получават наградата от него!!!
Друго което се сещам, е това, че пак ще се изкарват пари с тази идея! Нещо което се сещам друго е, другите играчи, да могат да крадат твойте реферали чрез заплащане, но това ще се обсъди по късно! Нещо друго ми дойде на идея, но ще се обсъжда малко по късно!
 
е мойто момче, ти добре ли си с главата?

Не съм добре :D иде ми отвътре! Ако не пишеш по темата, по добре не спами повече ;)
 
Status
Not open for further replies.