[Question] Към MuOnline играчите

pafa7a

Well-Known Member
Joined
Jul 9, 2009
Messages
1,399
Reaction score
816
Здравейте съфорумници :)
Решил съм да пусна сървър, който да си сменя версията на всеки 5 месеца (примерно).
Започва от :
1) 97d+99i
2) 1.0M
3) Season 2
4) Season 3 Episode 1
5) Season 3 Episode 2
6) Season 4
7) Season 5
8) Season 6 Episode 1
9) Season 6 Episode 3
10) Ex700
11) Ex702
12) Ex800
13) Ex803
14) Ex900 (предполагам, че до тогава и нагоре ще са излязли)
.
Като при смяната на версиите акаунтите и героите ще се запазват, а предметите, които немогат да бъдат прехвърлени ще се компенсират с някаква разменна единица.

Бих искал да се допитам до вас дали изобщо бихте играли такъв вид сървър (ако сте сигурни, че няма да бъде закрит като проект още в началото или нататък (ако е вечен)), какъв експириънс бихте избрали , да има ли онлайн магазин (webshop), да има ли къстъм предмети (допълнителни оръжия,сетове,крила).

Отворен съм към всякакъв вид критика, идеи и т.н.т
 
Last edited:
Идеята е доста добра :)
Ще е интересно да се започне примерно от 97d и така да прогресира,като с времето ще се отключват нови герои,предмети и така нататък. Нека не е 5 месеца ами месец. Около 500x 80% би било добре според мен. Без къстъм лайна,иначе донякъде се обезсмисля идеята. Уебшопа не би се вписал в картинката на такъв сървър.

Както казах звучи интересно и много бих искал да се включа във филма за подготовка на сървъра,ако евентуално се реализира :)
 
  • Like
Reactions: pafa7a
Въпреки че не разбирам ГРАМ от новите версии съм навит, така таман ще се науча браво направо издрудско добра идея!
 
  • Like
Reactions: pafa7a
Идеята е меко казано добра!

Относно XP, drop, бла-бла-бла: Направи го по такъв начин, че, примерно, ако версията се сменя през 5 месеца, на 2-рия месец да си достигнал максимален Level/Reset и да се започне интересната част - търсене на предмети, PvP, глупости.

А, да... ако успееш да намериш читави файлове под 97d+99i... още по-добре!
 
  • Like
Reactions: pafa7a
Ако ще вадиш пари най-добре МАКС опит и започни от сезон 1 и така няма да им писне след смяната на версията, а и след всяка смяна хората ще почнат да купуват новите предмети и ще имаш парички :)

Ако ще го правиш без уебшоп, 2-3 опит и от 97d :)
 
  • Like
Reactions: pafa7a
Според мен се губи смисъла да ставаш макс за кратко време експ около 100 или 80 с 60% дроп. Шоп само с цели сетове на солена цена с максимум 3 опции +11 и може би най важното маркет система с кредити и итеми.
 
  • Like
Reactions: pafa7a
От 1.0l, ~800 exp с ~40% drop
Имаш в предвид да започна от 1.0l , пропускайки 97d+99i ?
Или не си разбрал правилно идеята ми?
 
Last edited:
Аз предлагам от най старата 97+99 до с8 да се стигне като се сменя на всеки сезон първи-втори-трети-четвърти и т.н. Иначе идеята е много добра ако е по фънка аз ще съм вътре :)
 
  • Like
Reactions: pafa7a
ludlud ха сега прочети първи пост xD
 
Имаш в предвид да започна от 1.0l , пропускайки 97d+99i ?
Или не си разбрал правилно идеята ми?

Точно това имам в предвид. Нищо лично към никой, но за мен 97d е ужасно ощетена от към развитие на героя версия(което е и нормално де). Ако не се лъжа(поправете ме ако греша) от 1.0l започва Duel System-а който е огромен бонус от гледна точка на PvP, не съм сигурен за полшанките които се правят с soul и bless в Chaos машината, също така и за Combo магията при BK. Като цяло според мен бонуса от пускане на сървъра на версия 1.0l е по-голям отколкото на 98d.

edit: също така и ancient предметите от онзи уруд в Kalima или както беше картата.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: pafa7a
Drop-а трябва да е по-нисък от изброените до сега. Причина е, че тарикатите просто ще си кътат каманите докато стигне крайна или близка до крайната версия и ще се откажат да играят в момента, в който се случи това. Дефакто ресовете ще станат бързо, итемите ще седят в съндъка и ще чакат да бъдат вдигнати на 15, ще се започне пвп което ще трае месец най-много и така...
Edit: Пример: До с3 е2 наблягам на камъни, над тази версия събирам титан сет 10тина пъти, събирам anc дрехи и правя seeds и на ех700 наблъсквам всичко и спирам да играя.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: pafa7a
В такъв случай да започна от 1.0M с 100х и 10%drop (камани ще падат супер рядко (най вече от BC и DS, които ще са 4 пъти в дена (няма да са на всеки час)) и с всяка нова версия да вдигам exp сас 100 и дроп с 5%?
Какво мислите за тази идея?
Смятам и да направя mix за въртене на камъни :
нещо от рода на - 1mil zen+ item s luck i option (колкото повече option има, толкова да се увеличава шанса за успех) с максимален % за успех 25%? Типът на камъка ще се определя от вида на предмета :
Helm + zen = jewel of chaos
Armor + zen = jewel of creation
Gloves + zen = jewel of bless
Pants + zen = jewel of soul
Boots + zen = jewel of guardian
Sword + zen = stone (с по-нисък %)
Staff + zen = jewel of harmony

Също така мисля по магазините да няма магии за героите, ами да се ги събират от drop или ще измисля някакъв сложен куест за тях

Гилдията, която държи Castle Siege ще получава по 1 jewel от всеки вид дневно в съндък на гилдията, който ще бъде изграден в сайта. Самият съндък ще трябва да бъде закупен от съответния Guild master, като изискванията отново ще бъдат сложни. Само Guild master-a и асистента му ще могат да виждат кой какво е взимал от съндъка

Друга идея за exp : да бъде 3333х, да запазва точките след рестарт, но на левел да дава по 1 или 2 точки (в зависимост от героя). Така примерно 1 Soul Master след първи рестарт ще е разпределил 400 точки. След 5ти рестарт ще е разпределил общо 2,000.

Ще има happy hour (всеки ден в различен час) в сайта, през който след рестарт ще дава бонус точки + шанс за спечелване на седмична награда
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ludlud