[Dev] My new web

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
GrizisMU ето го сайта готов качен и защитен с каквото се сетих.Искам да пололя, ако може някой да го тества да го хакне по какъвто начин се сети :) всичко имам на flash-ка така, че лесно ще си върна каквото ми трябва .Просто искам да видя може ли да се хакне. Моля който е тествал да каже, ако не е успял, ако е да каже как :) за да го защита :) дори, ако разбирате пробваите през Windows,xampp и както се сетите друго :)

Edit:сайта за тестове на защитата бачка само през деня :S

Edit:10x на човека одобрил темата затова че я е сложил на правилното място и я преименувал с по-добро име :):)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: balkanmu

128ve980

Active Member
Joined
Dec 11, 2008
Messages
236
Reaction score
99
Предполагам със създаването на темата си се подготвил предварително да чуваш и негативни мнения, критики и т.н. за които надявам се, че няма да се сърдиш.

първо...не знам как да го кажа, но и моя сайт не е добър от към дизайн или поне аз не си го харесвам и съм очаквал повече от себе си, но...

Защо черно? Всеки слага черно, графитено сиво, сиво... или пък го прави като дъгата с 10521 цвят-а.
Не смяташ ли, че на места бордърите са много дебели..? Това колко трябва да е 5рх (think)
Вертикално и хоризонтално меню? Защо са ти две...? Според мен си избери едно от тях..
Хоризонталното не е ли с много голям шрифт? и различни бордъри...
Левите менюта са залепени за хедъра и хоризонталното меню, а десните защо слизат по надолу?
Разстоянията ти са... различни между менюта-та..
Хедъра е по-скоро... Няколко неща разбъркани в едно черно поле пък к'вото излезе...
 
  • Like
Reactions: hrisiz

MeMoS

Well-Known Member
Joined
Oct 18, 2008
Messages
620
Reaction score
498
един съвет ако ползваш <table> за layout-а по добре недей пробвай да е с <div> и може като за начало 1 <table> по късно ще ти дам подобен да видиш за какво говора

а за JavaScript ти трябва г/д научи колкото да можеш да боравиш с jQuery
 
  • Like
Reactions: hrisiz

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
Предполагам със създаването на темата си се подготвил предварително да чуваш и негативни мнения, критики и т.н. за които надявам се, че няма да се сърдиш.

първо...не знам как да го кажа, но и моя сайт не е добър от към дизайн или поне аз не си го харесвам и съм очаквал повече от себе си, но...

Защо черно? Всеки слага черно, графитено сиво, сиво... или пък го прави като дъгата с 10521 цвят-а.
Не смяташ ли, че на места бордърите са много дебели..? Това колко трябва да е 5рх (think)
Вертикално и хоризонтално меню? Защо са ти две...? Според мен си избери едно от тях..
Хоризонталното не е ли с много голям шрифт? и различни бордъри...
Левите менюта са залепени за хедъра и хоризонталното меню, а десните защо слизат по надолу?
Разстоянията ти са... различни между менюта-та..
Хедъра е по-скоро... Няколко неща разбъркани в едно черно поле пък к'вото излезе...

така да видим значи аз си знам че не е добре и затова го качих да видя какви предложения може да дадете :)
ще ги слагам на всеки въпрос отговор като ги номерирам :)
1.Абсолютно си прав, че не е готино черно но какво и друго да сложих не ми се получи по добре :D ще пробвам по начина по които ти предложи :)
2. :D:D за малко , само че това не е border ами рисунки на Paint :D:D но определено ще ги погледна да ги оправя може дори и с border да ги направя сигурно ще се получи по добре :)
3.хмм менютата защо са хмм ддз :D просто така се сетих :D не съм пробвал с едно но ще го пробвам :)
4.след като разбра че не са borders мисля че си отговаряш защо са различни :D:D но ще се постарая да ги изравня :) а големината и на мен ми се стори голяма но така за да хванат целя Header :)
5.значи това за залепеното Login идеята беше първоначално като се цъкне Login и да сваля това надолу с JS само че се оказа че така ми бягат позициите на всичко и затова го оставих така :D се едно Login е заглавието на самата таблица
6. хмм мисля че зададох еднакви разстояния, но нз пак ще видя :)
7. Хедъра наистина не е нещо голямо набързо измислих каквото се сетих на PhotoShop но за пръв път работя с PhotoShop :D но ще се опитам да измисля нещо по добро :)
 
Last edited:

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
един съвет ако ползваш <table> за layout-а по добре недей пробвай да е с <div> и може като за начало 1 <table> по късно ще ти дам подобен да видиш за какво говора

а за JavaScript ти трябва г/д научи колкото да можеш да боравиш с jQuery

да сайта е в една голяма таблица и затова не съм го дал за демо или като код :D защото разбрах че не трябва да е така и сега започнах да работя по това но всъщност господина ми информационни ми каза че не трябва да е в table но не разбрах защо :D така че ще се радвам да дадеш един пример просто да го видя :) и за JS да за JQuery го научих дори вече свиквам да правя някои елементарни програмки :D
 

MeMoS

Well-Known Member
Joined
Oct 18, 2008
Messages
620
Reaction score
498
Why tables for layout is stupid: problems defined, solutions offered

HTML:
<!DOCTYPE HTML>
<html lang="en-US">
	<head>
		<meta charset="UTF-8">
		<title>Welcome</title>
		<link type="text/css" rel="stylesheet" href="css/styles.css">
		<script type="text/javascript" src="js/myscript.js"></script>
    </head>
    <body>
        <div class="mainBody">
			<div id="header">
				<div class="logo">LOGO</div>
				<div class="topMenu">
					<ul>
						<li><a href="#">Link 1</a></li>
						<li><a href="#">Link 2</a></li>
						<li><a href="#">Link 3</a></li>
						<li><a href="#">Link 4</a></li>
					</ul>
				</div>
			</div>
            <div id="container">
                <div class="boxTitle">Content</div>
                <div class="boxBody">
					<table>
						<tr>
							<td valign="top" class="leftMenu">
								<ul>
									<li class="title">Other Links</li>
									<li><a href="#">Link 1</a></li>
									<li><a href="#">Link 2</a></li>
									<li><a href="#">Link 3</a></li>
									<li><a href="#">Link 4</a></li>
									<li><a href="#">Link 5</a></li>
								</ul>
							</td>
							<td valign="top" class="content">
							
							</td>
						</tr>
					</table>
				</div>
            </div>
            <div id="footer">
                <p>Project start: 03.18.2010</p>
            </div>
        </div>
    </body>
</html>
 
Last edited:
  • Like
Reactions: hrisiz

128ve980

Active Member
Joined
Dec 11, 2008
Messages
236
Reaction score
99
Бих те посъветвал ако ще си правиш уеб, а не си сигурен в дизайнерските си умения... да потърсиш помощ от някой.

Не всеки успява да направи цялостно уеб и да му се получи добре. За пример.. до колкото съм наблюдавал MeMoS му се получава и с кодовете и с дизайните за което го поздравявам, но аз... може да поназнайвам малко пхп и цсс, но от към photoshop съм 0..

Помни.. не е срамно да потърсиш помощ, да попиташ и т.н.! И с това искам да благодаря на всички които са ми помогнали за моя уеб
 

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
Бих те посъветвал ако ще си правиш уеб, а не си сигурен в дизайнерските си умения... да потърсиш помощ от някой.

Не всеки успява да направи цялостно уеб и да му се получи добре. За пример.. до колкото съм наблюдавал MeMoS му се получава и с кодовете и с дизайните за което го поздравявам, но аз... може да поназнайвам малко пхп и цсс, но от към photoshop съм 0..

Помни.. не е срамно да потърсиш помощ, да попиташ и т.н.! И с това искам да благодаря на всички които са ми помогнали за моя уеб

да абсолютно си прав и затова питам тук за мнения и предложения.Oт към код се справям, мисля :D, малко PhotoShopa ми бяга и на мен, но този web си го правя само, защото ми е интересно.На тема MuOnline е защото не се сетих за друго което мога после да го направя нещо.Сега този, ако се получи ще го кача в този форум в раздела за MuOnline :), но не търся помощ понеже няма да го пускам за мой сървър или поне не замислям това :D Тоест накратко занимавам се с този web защото ми е инт и да не се получи няма значение :) .Аз и не бързам да го направя малко си играя и с едно друго проектче пак е сайт, но все още е съвсем в началото :) http://78.83.158.151/Game/ там е и това което е засега, но работя по него :) http://78.83.158.151/GrizisGame/
 
Last edited:

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
да абсолютно си прав и затова питам тук за мнения и предложения.Oт към код се справям, мисля :D, малко PhotoShopa ми бяга и на мен, но този web си го правя само, защото ми е интересно.На тема MuOnline е защото не се сетих за друго което мога после да го направя нещо.Сега този, ако се получи ще го кача в този форум в раздела за MuOnline :), но не търся помощ понеже няма да го пускам за мой сървър или поне не замислям това :D Тоест накратко занимавам се с този web защото ми е инт и да не се получи няма значение :) .Аз и не бързам да го направя малко си играя и с едно друго проектче пак е сайт, но все още е съвсем в началото :) PowerGame

Edit:Моля никой да не се газари че може да hack-ва.Cайта е без защити :)

охх извинявам се.Без да искам съм цъкнал съм Quote, а не Edit :S
 
Last edited:

killar4eto

Well-Known Member
Joined
Apr 11, 2009
Messages
920
Reaction score
463
Аз бих те насърчил само в това твое начинание, ако имаш нужда от помощ ползвай AIWeb Library, което го има качено тук ;] (почти всичко което ти трябва за Му уеб)... Единственото за което те моля е това, никога да не ползваш варианта Copy/Paste/Share. Ако найстина искаш да схванеш PHP,HTML and etc по добре погледни, поправи, нагласи и чак тогава share-ни ;]

PS: Успех!
 
  • Like
Reactions: hrisiz

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
старият сайт беше много зле от към код и затова направих нов :) с по правилно написан код :D
http://prikachi.com/images/604/5758604n.png дайте мнение :) скоро ще пусна и демото, но сега си играя с някои неща и не е готов.
10х :)

Снимката е направена на монитор с резолюция 1920x1080.Header-a не е мой намерих го в google , а после видях, че EvaWeb 0.2 e с същия.Надявам се, че няма проблем :)
 
Last edited:

128ve980

Active Member
Joined
Dec 11, 2008
Messages
236
Reaction score
99
тука доста по-добре си се справил, но според мен пак е мрачно малко.. :(
 

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
тука доста по-добре си се справил, но според мен пак е мрачно малко.. :(

10x :) опитах да го направя по светъл, но BackGround-Color-a ми трябва да си е някакъв по тъмен защото иначе не се получава добре или поне на мен не ми харесва много изпъква а другото се крие.А може би така ти се струва понеже няма много картинки и не е много раздвижен малко е еднообразен, но с PhotoShop съм зле :D по точно аз не мога да си го представя в главата как да изглежда :D и затова не мога да го направя на PhotoShop :S

АКО НЯКОЙ ИМА ИДЕИ ЗА ДИЗАЙН ДА КАЗВА :)
 

128ve980

Active Member
Joined
Dec 11, 2008
Messages
236
Reaction score
99
Идеи много можеш да намериш :) потърси оригиналност... ;)
 

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
:) GrizisMU ето го сайта :) искам да помоля , ако може някой да каже как са защитите на самият сайт :) тоест то просто съм защитил $_GET $_POST $_SESSION :D , ако знае какво друго ми трябва да каже :).Aз ако трябва ще си го измисля алгоритъма за защита :D въпроса е, че не знам как се хаква тоест не знам какво да защита :D


Edit:по възможност при теста да не ми триете HDD, защото ми трябва :D
демото е пуснато само през деня понеже е на компа и още правя неща по него :)
 
Last edited:

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
ЗДР ето едно кодче на сайта направих нещо доста пъти го почвах отначало и ... малко бавно вървят нещата, но вървят(поне така мисля :D ). Бих искал ако някой има десетина минути да разгледа кода и да каже дали вижда проблеми :):) благодаря много :):)


Това не е готов сайт има още доста неща, които ще се правят, но предимно са допълнителни модули :)
Web Bank не работи само го почнах, но нямах време да го довърша :S
 
Last edited:
  • Like
Reactions: enduwe

MeMoS

Well-Known Member
Joined
Oct 18, 2008
Messages
620
Reaction score
498
утре ще го погледна и ще ти дам няколко съвета :)

PS: егати писал съм ти точно 24 часа по късно :D :D :D
 
  • Like
Reactions: hrisiz

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
GrizisMU ето го сайта готов качен и защитен с каквото се сетих.Искам да пололя, ако може някой да го тества да го хакне както и да е било :) всичко имам на flash така, че лесно ще си върна каквото ми трябва .Просто искам да видя може ли да се хакне. Моля който е тествал да каже, ако не е успял, ако е да каже как :) за да го защита :) дори и да е от Windows,xampp и както се сетите друго :)

Edit:сайта за тестове на защитата бачка само през деня :S
 
Last edited: