[Help] GameServer Dont Send

unforcer

New Member
Joined
Mar 13, 2011
Messages
4
Reaction score
0
Здравейте!
Заглавието описва един проблем, но ще вметна тук и втори, за да не пускам 2 теми.
1.Можете ли да ми дадете един нормален и 100% работещ gameserver, защото имам 2 версии, свалени от тук на които геймсървърът не тръгва, като изписва дон'т сенд при опита за стартиране. Имам една версия 97д+99и с работещ геймсървър, но тук искам да задам въпрос до хостърите, където е именно и евентуалният ми проблем (ако е такъв, разбира се):
- Работещият геймсървър, след като пусна сървърът започва да товари 25-6 % стабилно да си ги държи и питането ми е дали и при вас е така, защото - ако да, то няма смисъл да моля за по-стабилен.
Горе имах предвид, че gameserver.exe взима 25-6 % ресурс от процесора и не мърда.
2.Тук проимвам проблем с мууването до икарус...
/move icarus - не става
/move Icarus - отново не става, но пък през админ панел или през Losttower7 мога да отида в града, но с /move не, защо?!
Това е.
Ще се радвам на всякакви предложения и съвети
 
Не знам с какъв компютър хостваш, но според мен 25/26 % не е никак нормално ! !
При мен каквото и да пусна държи 20/30 % първите няколко секунди, после пада на под 10%.

Гейм сървъра ми се е случвало, само един път да прави тази мизерия.
Проблема беше в това, че бях объркал едно ип и не бях сложил сял паролите.
Въпреки, че интересното е, че не трябва да ми изкарва Don`t send, а едни други ерори.

Тук или не се изрази правилно, или те разбрах грешно.
Не е админ панел, а херо с админски права, привилегии и тнт, както искаш го наричай :)

Проблема ти с "/move icarus или /move icarus2"
Идва от "gate.bmd" в папката "Data" на клиента ! Намери си друг gate.txt .
Просто там не е записано като команда :)

Дай малко повече инфо за параметрите на хост компютъра ти :)
 
Ами да, вече е стар, но за това поколение игра не е никак слаб
CPU - Intel Pentium Quad Core 9550 2.8 defolt 4estota - 12 mb L2 ke6 pamet/ 1333 mhz skorost na prednata 6ina 45 nm arhitektura (Процесорът е с 4 ядра, но ако не знаете да кажа)
Memory - 4gb Kingstone hyperx KIT (2x2) 1066 Mhz DDR2
HDD - seagate 0.5 TB/16mb
Дъно и видео не се нужни като информация, понеже тук не играят роля :)(за сървърите)
Интернета също не играе роля за моя проблем. ОС хост - уиндоус хп сп2
Относо проблема с move, е, щом не е от сървъра то ще оправя проблемчето с друг гейт.тхт или нов клиент.
В първи пост, където казах "админ панел" имах предвид Mu Editor :D
Благодаря за отзоваването!
edit:mad:dark, тук бих искал да те попитам какъв процесор имаш ти?
 
Last edited:
Ами да, вече е стар, но за това поколение игра не е никак слаб
CPU - Intel Pentium Quad Core 9550 2.8 defolt 4estota - 12 mb L2 ke6 pamet/ 1333 mhz skorost na prednata 6ina 45 nm arhitektura (Процесорът е с 4 ядра, но ако не знаете да кажа)
Memory - 4gb Kingstone hyperx KIT (2x2) 1066 Mhz DDR2
HDD - seagate 0.5 TB/16mb
Дъно и видео не се нужни като информация, понеже тук не играят роля :)(за сървърите)
Интернета също не играе роля за моя проблем. ОС хост - уиндоус хп сп2
Относо проблема с move, е, щом не е от сървъра то ще оправя проблемчето с друг гейт.тхт или нов клиент.
В първи пост, където казах "админ панел" имах предвид Mu Editor :D
Благодаря за отзоваването!
edit:mad:dark, тук бих искал да те попитам какъв процесор имаш ти?

Аз ти предлагам да смениш GS-то или да провериш дали не си объркал IP-та или нещо от сорта .
Защото не НЕ е нормално GS-то да ти товари 4 те ядра на 25-26 % постоянно .
По принцип 97 + versions може да ги подкараш и на 3.6 GHz ( 1 Core ) и пак няма да товарят толкова колкото при тебе .
Така , че или си объркал нещо при конфига или файловете не стават :D :D :D
 
Last edited:
Ами да, вече е стар, но за това поколение игра не е никак слаб
CPU - Intel Pentium Quad Core 9550 2.8 defolt 4estota - 12 mb L2 ke6 pamet/ 1333 mhz skorost na prednata 6ina 45 nm arhitektura (Процесорът е с 4 ядра, но ако не знаете да кажа)
Memory - 4gb Kingstone hyperx KIT (2x2) 1066 Mhz DDR2
HDD - seagate 0.5 TB/16mb
Дъно и видео не се нужни като информация, понеже тук не играят роля :)(за сървърите)
Интернета също не играе роля за моя проблем. ОС хост - уиндоус хп сп2
Относо проблема с move, е, щом не е от сървъра то ще оправя проблемчето с друг гейт.тхт или нов клиент.
В първи пост, където казах "админ панел" имах предвид Mu Editor :D
Благодаря за отзоваването!
edit:mad:dark, тук бих искал да те попитам какъв процесор имаш ти?

Нещо не ми се ядва с 4 кила рам и този процесор да имаш проблеми !
@OmaRuCat не е много правилно твърдението "ще подкараш" на 3.6Гхз 1 ядро. Защото това 3.6Гхз на едно ядро, за сървър хич не е малко.

Аз лично съм с:
512мб РАМ
Intel(R) Celeron(R) CPU 2.7Ghz едноядрен

И при пуснат сървър рядко качвам над 10% CPU-то ! ! !
Може би имаш и други пуснати програми, които черпят ресурси и те бъркат.
 
Не, приятел, нямам друго. По принцип при цс сървъри + мозила с 10+ таба отворени, хостинг (хампп), скайп и други програми процесорът не се твар почти и съм сигурен, че нещо файловете са акани...
Ако не вярваш за машината ще ти дам снимки :Д, но не е нищо особено вече :)
 
Не, приятел, нямам друго. По принцип при цс сървъри + мозила с 10+ таба отворени, хостинг (хампп), скайп и други програми процесорът не се твар почти и съм сигурен, че нещо файловете са акани...
Ако не вярваш за машината ще ти дам снимки :Д, но не е нищо особено вече :)

Вземи по-добре тогава си пусни някоя по-нова версия и няма имаш проблеми .
А и няма ти товарят толкова много понеже по-новите GS-та повечето са и оптимизирани .
 
Добре де, дайте една работеща версия, понеже аз свалях от темата [releases] all in one
Но исках 97д, понеже имам спомени от тази версия още от малък, когато си пестях левчето от закуски за залата да играя на МУ :О
 
Аз имам същия проблем:
Пускам си сървара работи и в един момент GS-то ми дава следния error:

error.jpg


Please Help.......
 
Аз бих предложил , че грешката не е в "Ability point error" а "CheckSum0-Exe CompareFail...."
прегледай ностройките.