[Release] Fortumo sms settings (webshop)

Status
Not open for further replies.

Break House

Active Member
Joined
Apr 26, 2008
Messages
281
Reaction score
34
Днес е щастлив ден:) Минавам през форума и гледам на два места питат за скрипта, който ми направиха преди дни.

Ето го и тук. Той е за работа със ситемата на fortumo. Така можеш да събираш пари от smsи от много държави, а не само БГ.

PHP:
<?php
function check_signature($params_array, $secret) {
	ksort($params_array);

	$str = '';
	foreach ($params_array as $k=>$v) {
		if($k != 'sig') {
			$str .= "$k=$v";
		}
	}
	$str .= $secret;
	$signature = md5($str);

	return ($params_array['sig'] == $signature);
}
$forumtoips=array('81.20.151.38','81.20.148.122'); //списък с позволените ip-та на forumto
$serverip=$_server['remote_addr']; //взимане на ip-то на сървъра, който праща заявката
$message = $_get['message']; //взимаме съобщението, изпратено от потребителя
## Настройки, които потребителят трябва да настрои спрямо сървърът и предпочитанията си ##
$credits = '1000'; //броят на кредитите, с които ще бъде зареден акаунта
$secret = ''; // тайният подпис
$db_serv = ''; // mssql сървърът
$db_user = ''; // потребителят за mssql сървърът
$db_pass = ''; // паролата за mssql сървърът
$db_name = ''; // името на базата данни
## Край на настройките ##
if(!in_array($serverip,$forumtoips)) die("vasheto ip ne e v spisuka s pozvolenite!"); // Проверява дали ip-то, което е заредило скрипта е същото като това на сървърите на forumto
if(!empty($secret) && !check_signature($_get, $secret)) die("greshen taen podpis!"); // Проверява дали тайният подпис е правилен
if(!$message) die("trqbva da vuvedete potrebitelsko ime!"); // Проверява дали потребителският id номер съдържа числа т.е. дали е валиден
	$conn = mssql_connect($db_serv, $db_user, $db_pass) or die('greshka. Server-yt ima problem s mssql. Molq oburnete se kum administrator!'); // Свързва се към mssql сървърът
	mssql_select_db($db_name); // избира базата данни
	$query = mssql_query("select memb___id from memb_info where memb___id='$message'"); // Взимаме потребителското id от таблицата с потребителите
	if(mssql_num_rows($query)==0) // Правим проверка дали съществува
	{
	$otgowor = 'greshka. Accounta e nevaliden ili nepravilno napisan'; // Съобщението, което ще бъде върнато като sms, ако потребителят не съществува
	}
	else{ // Ако съществува - продължаваме
	$res = mssql_query("select credits from memb_credits where memb___id='$message'"); // Взимаме кредитите на потребителя
	if(mssql_num_rows($query)==0) // правим проверка дали има запис с това потребителско име в таблицата с кредитите
	{
	mssql_query("insert into `memb_credits` (`memb___id`,`credits`) values ('$message','$credits'"); // ако няма правим нов запис
	$otgowor = "uspeshno sa zaredeni {$credits} credita na acc {$message} .veche imate {$credits} credita."; // Задаваме съобщението, което ще бъде върнато като sms отговор за Успех
	}
	else
	{ // в противен случай ъпдейтваме стария
	$row = mssql_fetch_row($res); // Изкарваме резултатите от заявката по-горе, а именно кредитите
	$otgowor = "uspeshno sa zaredeni {$credits} credita na acc {$message} .veche imate {$row[0]} credita."; // Задаваме съобщението, което ще бъде върнато като sms отговор за Успех
	mssql_query("update memb_credits set credits=credits+'$credits' where memb___id='$message'"); // ъпдейтва таблицата с потребителите т.е. добавя настроеният от Вас брой кредити към сегашните на потребителя
	}	
	}
echo $otgowor; // Изкарваме отговорът

?>

Айде успех от мен:)

Всички кредити за момчето,аз само публикувах в правилния раздел
 
Не ви съветвам да използвате fortumo. Бавят плащанията ужасно много!
 
имам 48 лв там.... сега ще ползвам тоя скрипт да си дигна парите че да имам 50 евро дами ги платят.... 10/10
 
Тъй като за първи път ще ги използвам тез !? За коя услуга е тва ?
 
е такива мошенци няма никеде на друго място освен в България
 
тъп е въпроса но откъде печалбата е по голяма? мобио или фортумо
 
Mobio е по-изгодно ето и снимки да сравните.
Fortumo
attachment.php


Mobio
attachment.php
 

Attachments

  • mobio.bmp
    729.4 KB · Views: 1,039
  • fortumo.bmp
    137.2 KB · Views: 1,025
Last edited:
  • Like
Reactions: Hogu and SuMMeR
предпочитам http://mobio.bg

Да ти кажали що ?
Щото формуто яко грабат. техните 40% са без ддс и накрая ни зобят с още... Демек мобиото май дава повече...(rofl)(rofl)(rofl)
 
  • Like
Reactions: Hogu
Да ти кажали що ?
Щото формуто яко грабат. техните 40% са без ддс и накрая ни зобят с още... Демек мобиото май дава повече...(rofl)(rofl)(rofl)

да ви кажа с новата тарифа на мобио ..4лв смс кадето е дават 45% от първия смс така че формуто ще имат да взимат ::p:
 
mobio.bg е истинският сайт за SMS разплащанията. Не съм пробвал "форму" (незнам точно как се пише), но ми казват, че никак не са доволни от тях. Така, че аз си ползвам mobio.bg и на mobio.bg ще си остана !
 
Мобио рулз, а тея не ги знам... По-добре не рискувайте :)
 
Който нерискува непечели

Вярно е това което казваш но единствените спечелили от целата работа ще са тия дето пращат смс а ти пари няма да земеш :d
 
Вярно е това което казваш но единствените спечелили от целата работа ще са тия дето пращат смс а ти пари няма да земеш :d

може и така да е вие ме разобедихте и сега си продалжавам с mobio.bg :)
 
Не знам. Твой избор. Просто аз няма да изкарвам достатчно SMSи, за да взимам толкова с Mobio. А и дори мисля да хоствам съръвра в друга държава.
 
Status
Not open for further replies.