[Help] Dynamic IP problem

Skyfi

New Member
Joined
Apr 27, 2008
Messages
64
Reaction score
4
Така, значи използвам рутер с динамично IP и сезон 4.Настроил съм ИП-тата ми само в
D:\MuServe\CS\Data\ServerList
D:\MuServer\Data\MapServerList,MapServerList_CS
И в събсървър същите файлове.

Въпроса е там, че мога да влезна в сървъра, могат да ми влизат в сайта, но немогат да се конектнат към сървъра. Отворил съм всички портове от 55000 до 60000 защото незнам кои точно трябва да отворя, но немогат да се свържат.
ИП-то в main.exe е променено и използвам DNS no-ip.com
Firewall-ите също са настроени, така че да няма проблем при влизането.

Ако някой има идея какво става, нека да помогне (speechless)
 
По деф порта на CS - 44405 GS - 55901 GS_CS 55903/55919 Само това отваряш и си свиркаш :)
Порта на CS мился, че ти бърка работите ...
 
Не разбрах само да отварям ли 44405 ? И UDP или TCP трябва да е (think)
 
Така, значи използвам рутер с динамично IP и сезон 4.Настроил съм ИП-тата ми само в
D:\MuServe\CS\Data\ServerList
D:\MuServer\Data\MapServerList,MapServerList_CS
И в събсървър същите файлове.

Въпроса е там, че мога да влезна в сървъра, могат да ми влизат в сайта, но немогат да се конектнат към сървъра. Отворил съм всички портове от 55000 до 60000 защото незнам кои точно трябва да отворя, но немогат да се свържат.
ИП-то в main.exe е променено и използвам DNS no-ip.com
Firewall-ите също са настроени, така че да няма проблем при влизането.

Ако някой има идея какво става, нека да помогне (speechless)

Значи :) ако се опитваш да влезнеш в сървъра си от локалката си мрежа (примерно от лаптопа) и си нагласил ИП-тата в файловете (в ПЦ-то кадето е сървъра) с глобалното си ИП няма да стане :).
 
Значи, сложих си локалното IP (192.168.x.xx) във CS\Data\ServerList
а във Data\MapServerList, MapServerList_CS dns-a xxxxx.no-ip.info

При това положение току що един приятел стигна до Server 1/ Server 2, и след като цъкне на сървър едно ( You are disconnected from the server)

В muserverstartup.ini е настроено пак локалното IP (192.168.x.xx) само на addip,
JoinServer (v6v и v1v) са 127.0.0.1

Идеи ? Отворих 44405 TCP в рутера.

Може би трябва да сложа локалното (192.168.x.xx) в MapServer_CS ?
 
Last edited:
в data/iplist не си писал че си настроил IP
 
Дам защото там е локал (127.0.0.1) Както ида е, мисля че се орпавих и вече може да се влиза :)
 
ПАк неможе, като кликнат на сървъра за да излезе лог ин полето ги дропва ?
 
Local IP - (192.168.x.xx) which is equal to my DNS xxxxx.no-ip.info
 
mu:server na btk

абе пичове изкам да си напрая server на btk но как мога да напрая така че ако ми се ресне модема ип-то да не се смени разбрах че има някаква програма ако някои знаи ще може ли да ми помогне
 
абе пичове изкам да си напрая server на btk но как мога да напрая така че ако ми се ресне модема ип-то да не се смени разбрах че има някаква програма ако някои знаи ще може ли да ми помогне

Има, ама с нея само нищо няма да направиш! Доста работи има за настройване. Има теми за тва нещо. Потарси и ще се оправиш. И аз незнаех ама се оправих.
 
mu:

абе пичове напрвих сичко както трябва но като пусна да зарейда сървара и в гаме сървара ми дава грешка тя е следната login server connect fail някой знаели защо ми я показва тая грешка
 
Оф, явно няма да ми помогнете. По-добре заключете темата.
 
абе пичове напрвих сичко както трябва но като пусна да зарейда сървара и в гаме сървара ми дава грешка тя е следната login server connect fail някой знаели защо ми я показва тая грешка
и аз така... и мн се нержя вече.. да е*а никой не мойе да ми каже от де иджа тоя error