Avast vs MSE

lisichok

New Member
Joined
Jun 14, 2010
Messages
306
Reaction score
35
От няколко дни сериозно се замислям дали да не си махна Avast 6-цата (AIS - Internet Security ;) ), и да сложа MSE. До сега с аваста не съм имал проблеми, но някак си ми омръзна и ми се иска да опитам и нещо ново. За MSE не съм чул лоши думи до сега, а и като се има в предвид, че е продукт на хората, които са създали windows би следвало да е едно много добро решение. Все пак се съмнявам фирми необвързани с Microsoft да могат създадат по-добър антивирусен софтуер за собствената им операционна система. MS все пак си познават най-добре системата и начина и на работа, по-навътре са. Също така дори и да сложа MSE се чудя със защитната стена какво да правя. С windows 7 съм и MSE би трябвало да филтрира трафика с вградената система на vista,server,7, но някак си не ми е достатъчно. Тук в този форум мисля, че има хора, които ползват MSE и се надявам на отзиви и всякакви дрънканици, които да ми помогнат в избора. Ако сложа MSE от към защитна стена съм се спрял на софтуери като Comodo Firewall и тем подобни. :)
 
Windows 7 x64+MSE = free life..
 
Последно помня като ползвах MSE ми товареше компа доста, не помня защо и я махнах, но пък си мисля, че avast не ми върши много работа. Най-добре sNG да ти отговори, той е най-навътре с MSE.
 
Последно помня като ползвах MSE ми товареше компа доста, не помня защо и я махнах, но пък си мисля, че avast не ми върши много работа. Най-добре sNG да ти отговори, той е най-навътре с MSE.

sNG Вече не влиза в форума с този акаунт има друг
 
Това за товаренето са пълни глупости ! За win7 според мен най - добре е МSE.Все пак е направена като хората и не е трудна за използване дори бях пуснал тема в форума за антивирусна много хора ми казаха МSE! След инсталирането на програмата съм нямал никакви ядове бая време а с аваст постояно пискане за нищо !Препоръчвам ти я не се чуди ами я слагай!
 
MSE съм аз Windows 7 64x супер е .
 
А като firewall можете ли да ми препоръчате нещо? Че с това apache сигурно ще ям доста флууд.
 
за флууд пиши "iptables", за момента друго решение няма
 
  • Like
Reactions: A.ssassi.N
.....

Довен пост... Интересно как стана...
 
за флууд пиши "iptables", за момента друго решение няма

Напиши в гугъл "Какво е windows" и "Kакво е Linux". Като гледам ще ти е нужна малко информацийка. :)
 
Това за товаренето са пълни глупости !

Ами след като я сложих компа започна да ми работи бавно. Изтраях я няколко месеца и я махнах. Като я махнах пак заработи нормално.

а с аваст постояно пискане за нищо !

На мен не ми писука, а свалям доста.
 
Първо, извинявам се за дабъл поста.

Второ, отново сложих MSE и пак започна да ми lag-и докато играя. Не разбирам защо става така. Като бях с Avast не ми lag-еше, но нещо се bug-на и реших да я махна, а и като че ли не ме защитаваше толкова добре. По-рано с отворен browser с по 5-10 страници (дали ще са youtube, дали нещо друго, няма значение) и нищо ми няма, сега дори като го затворя не се оправя. Някакви идеи ?
 
Първо, извинявам се за дабъл поста.

Второ, отново сложих MSE и пак започна да ми lag-и докато играя. Не разбирам защо става така. Като бях с Avast не ми lag-еше, но нещо се bug-на и реших да я махна, а и като че ли не ме защитаваше толкова добре. По-рано с отворен browser с по 5-10 страници (дали ще са youtube, дали нещо друго, няма значение) и нищо ми няма, сега дори като го затворя не се оправя. Някакви идеи ?

От месеци, да не кажа години ползвам MSE и нямам абсолютно никакви проблеми...
 
  • Like
Reactions: Dante
Добре, играта не ми сечеше вчера, но намерих нещо друго - през няколко секунди ми забиват за по една секунда клипчета (vbox7 и youtube).
 
Слаб компютър приятелю. ;)
А аз все още съм си с аваст и смятам с него да остана, по-добър от него според мен няма.
 
Не мисля, че е толкова слаб. И както казах, преди ги подкарвах клипчетата добре, а сега от време на време забиват за по една секунда. Да речем през пет-десет секунди. Иначе, играта не ми сече, било е от друго.

RAM: 2 GB
Процесор: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+ 2.82GHz
OS: Windows 7 Ultimate 32 bit
Graphics: ATI Radeon HD4670
 
Значи пробвай да пуснеш на пълно сканиране и обновена до край. И при мен беше така от началото, но след пълно сканиране се оправи.
 
P.S. В момента тествам каспера... :D Не, че има проблем с аваста ама ми омръзва вече, пък и малко да си обогатя знанията. :D