[Help] Auto dupe

FeliXcat

Active Member
Joined
Aug 18, 2008
Messages
947
Reaction score
218
Искам да питам дали има някой скрипт или нещо... понеже съм забелязал че в сървъра ми се правят итеми с един и същ serial number.
Казва някой че си е загубил например BB F.O и аз намирам със същият сериен номер brass boots, volcano и т.н
Някак си SQL-a ги прави със един и същ сериен номер.
Дали има решение за това (think)
 

root

Active Member
Joined
Feb 18, 2009
Messages
336
Reaction score
97
има но дали ще ти устиска машината при този наплив ? :) Варянта е да си платиш за правилния software !!!! :)
 

FeliXcat

Active Member
Joined
Aug 18, 2008
Messages
947
Reaction score
218
Да си платя за правилния software ? SQL ?
Преди време бях гледал един anti-dupe script, но не бачка на season 3 бази...
 

root

Active Member
Joined
Feb 18, 2009
Messages
336
Reaction score
97
Нещо от типа на GameGuard за този soft ти пея ;)
 

FeliXcat

Active Member
Joined
Aug 18, 2008
Messages
947
Reaction score
218
Тфа GameGuard е за да не дупят... а те не дупят... а и да дупят чистачката ме оправя ;) Просто SQL -а си прави еднакви serial numbers.
Доста играчи ми се оплакаха че им изчезват итеми и такива и като им видя логовете в Web Shop-a давам track item и намира предмет-а във 5 - 6 user-a. А то всъщност това са различни итеми с еднакви сериални номера (puke)
 

Protect

Active Member
Joined
May 30, 2008
Messages
989
Reaction score
150
тфа gameguard е за да не дупят... а те не дупят... а и да дупят чистачката ме оправя ;) просто sql -а си прави еднакви serial numbers.
доста играчи ми се оплакаха че им изчезват итеми и такива и като им видя логовете в web shop-a давам track item и намира предмет-а във 5 - 6 user-a. а то всъщност това са различни итеми с еднакви сериални номера (puke)
тва е от процедурите на сял-а мисля,да не би да са се изчерпали :d
 

FeliXcat

Active Member
Joined
Aug 18, 2008
Messages
947
Reaction score
218
не мисля... има доста незаети сериални номера ^^
Дори често ми се случва като търся serial number да ми изписва "Do not exist"
SQL server-a или GameServer-а си правят ебавки нещо :x
 

root

Active Member
Joined
Feb 18, 2009
Messages
336
Reaction score
97
малко не сме се разбрали :) вероятно не ти достига броя на символите :)
 

FeliXcat

Active Member
Joined
Aug 18, 2008
Messages
947
Reaction score
218
Serial number-a е от 8 символа...а и както казах дори лично без да искам съм се натъквал на свободни серийни номера
Ако при мен не достигат символите какъв е шанса за другите сървъри като zhyper или Pandora които са на по няколко години :D
Но като гледам стоят итеми с еднакви serial numbers така че ме съмнява това да е проблема... но лошото е че изчезват :x
 
Last edited:

root

Active Member
Joined
Feb 18, 2009
Messages
336
Reaction score
97
И аз съм засичал подобни аномалии при db с 50к акаунта :)
 

Damian

Team Member
Joined
Jun 12, 2008
Messages
623
Reaction score
583
Тия аномалии ги има и при мен. Мисля си, че е от sql-а понеже този бъг ми се получава като почне да ми сече pc-to.
 

FeliXcat

Active Member
Joined
Aug 18, 2008
Messages
947
Reaction score
218
Може би трябва да се бутне нещо в Web Shop-a което преди да съзададе нов item да проверява serial number-a му, и да не създава еднакви...ама едва ли е толкова просто колкото звучи :D
 

Protect

Active Member
Joined
May 30, 2008
Messages
989
Reaction score
150
ама кога са еднакви сериалите само от уеб магазина или и иначе си падат итеми с едни и същи сериали?
 

FeliXcat

Active Member
Joined
Aug 18, 2008
Messages
947
Reaction score
218
само купените от уеб магазина.