[Help] Сървър от нулата

jifky

New Member
Joined
Apr 23, 2011
Messages
1
Reaction score
0
здравейте на всички, нов съм тук но с големи мераци :)
Така, молбата ми е следната....разглеждам, чета от 1 час тук във форума и немога да попадна на точната тема която ми трябва.
Нууб съм но искам да направя сървар на му.Моля за помощ обяснете ми кое как става или ми дайте някой линк къде да чета. От нулата до края как се вика да е описано всичко! Прдварително благодаря!
 
Значи не мисля, че има такъв... то не че и аз съм някакъв разбирач, но ето..:

1. Изтегли си MSSQL2000 или 5000 зависи какъв ти искат файловете, обикновенно ако искат 5000 пише, ако не с 2000 значи. Намери си урок, как се инсталира ако не знаеш.
2. Намираш сървър файлове, демек сезон - 99b, 99i, season2, season3 и т.н, сървър всеки се инсталира различно, трябва във фйаловете на този сървър да се настроят IP-та пароли за sql-ла, в повечето случаи се намира някой, който във страниците да е написал, къде и какво се сменя.
3. Теглиш XAMP примерно инсталираш го, намираш си хубав сайт, то сървъра и сайта можеш да ги намериш в Release просто трябва да потърсиш, след като го намериш го разполагаш на xamp, свързваш със домейн и така..
4. Накрая намираш клиент за този сезон и трябва да го свържеш със сървърът демек и на него да оправиш IP. и за това си има уроци.. някъде ..



Това не е близко до нищо даже, а е много образно казано колкото да знаеш какви уроци да търсиш.. ако има мераклии да ти намерят уроци и да ти дадат линкове, да го направят .. аз просто да те ориентирам..


---------------- EDIT ---------------
Няма проблем за редакцията, мога да пиша правилно просто бързах, защото нямах време :) Пък за останалото, пак казвам не съм от най-ярките ;)
 
Last edited:
Значи не мисля, че има такъв... то не че и аз съм някакъв разбирач, но ето..:

1. Изтегли си Microsoft SQL Server 2000, 2005, 2008, 2008 R2 зависи какъв ти искат файловете(зависи от мощноста на машината с която разполагаш и операционната и система.), обикновенно ако искат 5000 пише, ако не с 2000 значи. Намери си урок, как се инсталира ако не знаеш.
2. Намираш сървър файлове, демек версии - ...97d, 97d+99items, 99b, 99i, season2, season3 и т.н, сървър всеки се инсталира различно, трябва във файловете на този сървър да се настроят IP-та, пароли за връзка с sql-ла, в повечето случаи се намира някой, който в файловете да е написал, къде и какво се сменя.
3. Теглиш XAMPP примерно инсталираш го, намираш си хубав сайт (От раздел Releases), то сървъра и сайта можеш да ги намериш в Release просто трябва да потърсиш, след като го намериш го слагаш в файловата папка на xampp , където седят файловете за самия сайт (при xampp е dir/xampp/htdocs) , свързваш със домейн(DNS) и така..
4. Накрая намираш клиент за този сезон и трябва да го свържеш със сървърът демек и на него да оправиш IP. и за това си има уроци.. някъде ..


Това не е близко до нищо даже, а е много образно казано колкото да знаеш какви уроци да търсиш.. ако има мераклии да ти намерят уроци и да ти дадат линкове, да го направят .. аз просто да те ориентирам..

Охааа малко си в грешка :D: Значи виж сега MSSQL 2000 означава Microsoft SQL Server 2000 (2000 е годината или версията) 5000 година мисля че няма :D и в такъв случай си искал да кажеш MSSQL2005.
Не се заяждам а ти редактирах грешките и допълних изпуснатото за да може да намери това което трябва :)
 
Last edited: