[Help] Проблем: Рутер настройки или сървър конфигурация?

dechi

Member
Joined
Sep 15, 2008
Messages
78
Reaction score
7
Здравейте, от 3-4 дни си блъскам главата с един проблем и мисля че е крайно време да помоля за помощ :)
Успявам да вляза в сървъра си само през локална мрежа - опитам ли да влезна от друг интернет нямам достъп нито до сайта, нито до сървъра.
Портове 44405, 55901 и 80 са отворени. Ип-тата са настроени както трябва - https://darksteam.net/threads/ip-server-setup-guide.21018/#post-193107 - така, само че вместо 127.0.0.1 използвам 192.168.0.111, който не се променя за хоста. С 127.0.0.1 също не става.
Защитната стена е изключена и въпреки това необходимите портове са отворени. Използвам файловете да darksteam 0.97+0.99, ип в майна е както трябва, преинсталирах windowsa два пъти, смених два рутера - вече не се сещам всички неща които правих, както и какво може да пропускам...
Пращам бира по еконт на човекът, който реши проблема :)
Благодаря!
 
Махни всичките отворени портове, сложи си последната цифра от локалното ип там и си готов
 
  • Like
Reactions: dechi
Добър опит - бях го пропуснал, но дори и след отключването на тази опция със статичното локално ип - не става :(
 
Никаква идея тогава, при мен си работи с dmz host
 
Правилно ли разбрах, че се опитваш да влезе през 192.168..? Глобалното ти ИП е https://whatismyipaddress.com/ пробвай с него :)
192.168.. ти е ИПто на локалната мрежа, само на твоята мрежа ще ти работи.

btw cool nickname
 
@x1oznoeR и аз започвам да нямам идея. Подозирам че доставчика на интернет е направил някаква мизерия - тия дни ще пусна сървъра от офиса.
@Dea7h с глобално ИП пробвам, естествено :D Не изключвам възможността да пропускам нещо елементарно, но не е това :)

Приемам всякакви предложения, за съжаление в последните два дни имам доста работа и се бавя с прегледа на коментарите, но тая вечер ще съм на линия.
 
Ами порта ти не е отворен както трябва, друго ме виждам какво може да е.. ще дадеш да погледнем после 🙂
 
AnyDesk на Discord: ivowe3#9300 след 17:00 ч. всеки ден за да ти помогна, възможно е да нямаш Реално ИП от доставчика. Трябва ми повече информация...
 
Хиляди благодарности на lubo55, Wikko0, ivowe3.
Dea7h, благодаря за предложената помощ.
Проблемът се оказа калпаФ доставчик на нет - само аз не мога да си влезна в сървъра с ИП-то от мрежата. С локално, обаче, няма проблем.
Настройките на сървъра са си били ок...