[Help] Седмичен ресет на класации

alko

New Member
Joined
Apr 16, 2011
Messages
18
Reaction score
0
Ако може да помогне някой?Въпросът ми е как се прави седмичен ресет на класациите за :
Sky Event
Stone Event
BC,DS,
v97d 99i DarkMaster 34,7.Благодаря
 
Е как, в края на седмицата триеш информацията от колонките и готово.
 
  • Like
Reactions: VISITOR and alko
Е как, в края на седмицата триеш информацията от колонките и готово.

Това е един от вариантите,другият е едно много просто скриптче,което да трие всичко от колонките.
 
  • Like
Reactions: VISITOR
Това е един от вариантите,другият е едно много просто скриптче,което да трие всичко от колонките.

Да де, аз затова говоря, не ръчно да ги трие... Хехахха

Друг е въпроса, че вероятно той иска и да записва резултатите, класира играчите и раздава наградите автоматично, като пази и обща класация, което няма да е просто скриптче.:D
 
  • Like
Reactions: VISITOR
Да де, аз затова говоря, не ръчно да ги трие... Хехахха

Друг е въпроса, че вероятно той иска и да записва резултатите, класира играчите и раздава наградите автоматично, като пази и обща класация, което няма да е просто скриптче.:D
Аз не съм правил такова нещо но според мен е по-добре да е в отделна таблица в която за се записват веднъж седмично резултатите.
 
Аз не съм правил такова нещо но според мен е по-добре да е в отделна таблица в която за се записват веднъж седмично резултатите.

След известно време няма ли да стане лудница в базата?

Постни кода за класациите.
 
  • Like
Reactions: VISITOR
След известно време няма ли да стане лудница в базата?

Постни кода за класациите.

Аз само давам идеята мисълта ми е беше нещо от сорта на cron job който да прави копие на таблиците веднъж седмично говоря за таблиците на евентите. След което с един скрипт се вади резултата от едната таблица и се вади резултата от другата таблица и разликата ще е реалния резултат от седмицата. Надявам се да ме разберете.
 
Е как, в края на седмицата триеш информацията от колонките и готово.

Най удачния вариант така мисля.
 
Най удачния вариант така мисля.

Аз си направих майтап, но щом ти харесва да го триеш ръчно.

Иначе, може да сложиш нещо такова в сайт индекса и забравяш:

PHP:
$date = date("D H:i:s",time());
if ($date === 'Mon 00:00:00'){
	// Трий в Неделя 24 часа
}
 
  • Like
Reactions: VISITOR and alko
Аз си направих майтап, но щом ти харесва да го триеш ръчно.

Иначе, може да сложиш нещо такова в сайт индекса и забравяш:

PHP:
$date = date("D H:i:s",time());
if ($date === 'Mon 00:00:00'){
	// Трий в Неделя 24 часа
}
това означава, че точно и само в неделя в 24:00 и 00 секунди ще трябва да отвори сайта за да зареди скрипта по-надолу
 
  • Like
Reactions: alko
Правил съм такъв скрипт, @r00tme не го ли правих за вас....
 
  • Like
Reactions: VISITOR
Защо си играете по трудния начин?!
Дайте структурата на таблицата с класациите,
и да се направи един job, който да е
freq_type = 8 (Weekly/седмично),
freq_interval = 1 (1 = Sunday/неделя),
и той ще си записва в отделна колона/таблица резултатите(според идеята),
а вече всеки си решава как да ги ползва нататък.
 
  • Like
Reactions: alko
Ти направи друго за нас Ивак евент с ресурси, а аз направих по различем вид евент за приятел с реуард боксове. Но не са за споделяне. Пък и той не иска евенти с реуарди, а само да трие седмично нищо повече.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: VISITOR
това означава, че точно и само в неделя в 24:00 и 00 секунди ще трябва да отвори сайта за да зареди скрипта по-надолу

Ем така е прав си, напълно достатъчно е .(headbang)
 
  • Like
Reactions: VISITOR
Еми че кво му е тогава да ги трие?

PHP:
DELETE * FROM ime_na_tablicata

Това няма ли да свърши работата? Пък после да си го направи в .php файл с някакъв бутон примерно "Execute" за да не го отвори по погрешка и да изтрие класацията. И сам би трябвало да се справи и да си го пуска когато прецени.
 
  • Like
Reactions: VISITOR
Еми че кво му е тогава да ги трие?

PHP:
DELETE * FROM ime_na_tablicata

Това няма ли да свърши работата? Пък после да си го направи в .php файл с някакъв бутон примерно "Execute" за да не го отвори по погрешка и да изтрие класацията. И сам би трябвало да се справи и да си го пуска когато прецени.

Естествено, че ще стане и така. Зависи какво иска, лично аз не виждам логика да се трие седмично класацията, ако не е обвързано с някакви печалби, евенти и т.н. Но тук има доста нелогични конфигурации, така че не се учудвам.
 
  • Like
Reactions: VISITOR
Еми че кво му е тогава да ги трие?

PHP:
DELETE * FROM ime_na_tablicata

Това няма ли да свърши работата? Пък после да си го направи в .php файл с някакъв бутон примерно "Execute" за да не го отвори по погрешка и да изтрие класацията. И сам би трябвало да се справи и да си го пуска когато прецени.

Няма да стане, защото SkyEvent е в Character до колкото помня и с такова нещо ще си ресне Character( а не иска да прави това! :D)

alko качи най-накрая коя колона в коя Таблица се намира, ако искаш някой да ти качи скриптче. Ако просто искаш идея създаваш Job, който да update-ва таблиците, където е колоната за евънта(правиш стойността 0).
Също ако ти трябват победителите: Select TOP 3 * From (таблицата) order by (колоната на евънта) desc и върнатата стойност(масив) я(го) записваш някъде (в друга таблица примерно)

Извинявам се, ако има грешка в SQL-a не съм посъл скоро, ако не стане пробвай без desc :D
 
Last edited:
Да постни скриптчетата,за да знаем какво да правим.
 
  • Like
Reactions: VISITOR