[Help] Различен левел на ресет и точки

valvers

Member
Joined
Feb 20, 2010
Messages
86
Reaction score
4
Търся скрипт който да е на следната или подобна процедура за версия 97D+

Reset level for 1 ~ 2 reset: 330 level
Reset level for 3 ~ 4 reset: 340 level
Reset level for 5 ~ 20 reset: 350 level
Keep stats: No
Reset points BK: 340
Reset points SM: 410 (+30 vitality)
Reset points ME: 350
Reset points MG: 420
 
Какъв скрипт за SQL или за сайта ти? Ако е за сайта ти трябва да кажеш с какъв си за да се види дали може да се направи нещо защото така казано е много общо.
 
Ползвам файловете на dark за 97D и сайта на fighter mu но в конфиг файла на сайта пише reset level 350 и няма опция да ги разпределя от 1 до 2ри рес и т.н
 
Ползвам файловете на dark за 97D и сайта на fighter mu но в конфиг файла на сайта пише reset level 350 и няма опция да ги разпределя от 1 до 2ри рес и т.н

spodeli modula tuka, 6te go opravim i vurnem. Nai dobre saita spodeli, ili dai link da si go izteglim, 4e podoziram 4e 6te e samo na4aloto :)
 
PHP:
$nextReset = $row['Resets']+1;
if(in_array($nextReset,range(1,2))) $levelForReset  = 330; // Reset level for 1 ~ 2 reset: 330 level
if(in_array($nextReset,range(3,4))) $levelForReset  = 340; // Reset level for 3 ~ 4 reset: 340 level
if(in_array($nextReset,range(5,20)))$levelForReset  = 350; // Reset level for 5 ~ 20 reset: 350 level

if(in_array($row['Class'],range(0,2)))   $levelPoints   = 410 * $nextReset; //SM
if(in_array($row['Class'],range(16,18))) $levelPoints   = 340 * $nextReset; //BK
if(in_array($row['Class'],range(32,34))) $levelPoints   = 350 * $nextReset; //ME
if(in_array($row['Class'],range(48,49))) $levelPoints   = 420 * $nextReset; //MG

Уебсайта няма да го коментирам, но честно казано не ми се занимава да го правя в модула, въпреки това кода по-горе мисля, че ще свърши работа. $levelForReset ще държи нивото необходимо за ресет, трябва да отиде при проверката, а $levelPoints ще ги записваш в levelUpPoint колонката в Character таблицата. Това ми се стори най-разбираемо, да можеш евентуално да добавяш и нови неща (раса или нива) по съшият начин.
 
Тоест да махна кода в конфиг файла където е 350лв за рес и да сложа кода написан от теб ?
 
Ако ще се мъчиш с тези стари уебсайтове, намери някой съмишленик, който се е занимавал с тях за да ти направи всичко. Най-добре си спести главоболията и купи някакъв сайт, който е работил на сървър или от тези, които ги продават и имат някакъв съпорт.

https://upload.bg?file=5f55ee708e18e81eb13c5c68
Замести този файл в Includes папката и тествай, защото аз не съм, но ми изглежда работещо :)
 
  • Like
Reactions: valvers
Не искам да те плаша, но то е малко като да пълниш каца без дъно , или по скоро "на гол гъз - чифте пищови". Правим хубав ресет модул с разчупени точки, а не забелязваме, правим се че не виждаме или не знаем, че самият модул работи с глобали, както и че не проверява дали подаденият от формата герой принадлежи на съответният акаунт. Значи първо трябва да се проверят всички модули, дали работят и са написано както трябва и чак тогава да почнеш да мислиш за подобрения, които да паснат на сървърната ти конфигурация. С други думи всяко подобрение направено в/у тази основа ще е загуба на време при наличието на проблеми от такова естество. В крайна сметка ще оставиш сайта в един момент, защото не можеш да се справиш с него и времето, което са отделили да ти помогнат за подобренията ще е напразно.

С всички сайтове е така, само с тези платените е малко по-различно, защото са енкоднати, би трябвало да имат съпорт (евентуално) и не можеш да пипаш нищо така или иначе, което хем е добре хем не е. Няма пълно щастие.
 
Ако ще се мъчиш с тези стари уебсайтове, намери някой съмишленик, който се е занимавал с тях за да ти направи всичко. Най-добре си спести главоболията и купи някакъв сайт, който е работил на сървър или от тези, които ги продават и имат някакъв съпорт.

https://upload.bg?file=5f55ee708e18e81eb13c5c68
Замести този файл в Includes папката и тествай, защото аз не съм, но ми изглежда работещо :)
Скрипта работи перфектно, искрени благодарности. :)