[Help] Рутер и Му сървър

lisichok

New Member
Joined
Jun 14, 2010
Messages
306
Reaction score
35
Така и не успях да си подкарам сървъра със тоя руутер дето го шибнах.

Следвах всички стъпки от тази тема:
http://darksteam.net/guides/[guide]-how-make-muserver-router-1599.html

Отворени са нужните портове включително и 80. IP-тата по файловете ги нагласих и резултата е:

GS-то крашва,а като бях без руутер нямаше проблем.
Сайта не може да се свърже с базата данни...

Помагайте, че вече не знам къде да търся проблема.
 
Всъщност зарежете горните проблеми. Оправени са. Сега единствения проблем за остраняване е, че при стъпката за добавяне на нов хардуер в темата на DarkMaster [Guide] How to make a MuServer with router (Виртуална лан карта) когато я създам нямам достъп до реалното ми ип от другите компютри в мрежата. Имам достъп само от това на което във виртуалната лан карта съм му задал локалното ип... Сложих локалните ип-та на другите компютри като допълнителни Default Geteways от advenced settings ама няма ефект... Какво да правя? Без този хардуер пък не иска да ми се свърза в с MSSQL-а, а с него нямам достъп до реалното ип от другите компютри в мрежата.
 
Ква виртуална карта, кви пет лева, кви са тия простутии тука бе момче.
С рутер съм и пуснах сървъра, по урока на Гасо за 3/4 мин.

Отваряш портовете "разумно, без да шибаш рутера, може да го заболи глава :D" слагаш си само в "D:\MuServer\Data\commonserver.cfg" ип-то да ти е:
192.168.1.2

"преди това за по-сигурно провери в, 'ControlPanel/NetworkConnects/Local Area Connection < даваш десен бутон и Status' там гледаш на Support кво ти пише срещу Ip Address" на това ип му отключваш портовете в рутера.

Слагаш него както казах в, "D:\MuServer\Data\CommonServer.cfg" на всяко друго място де що има ип, слагаш реалното ти "ПРОВЕРИ ГО ОТ ТУК" ! ! !

П.С: Вчера и при мен уж беше всичко на ред, апак не бях сложил въпросното ип в commonserver.cfg и ми даваше "Loggin Connect Error" след което го смених и тръгна.
После тръгнах да правя базова защита от "Windows Fire Wall" без да исках блокирах GameServer.exe при старта, пак същата работа "Loggin Connect Error".

Така, че гледай внимателно навсякъде какво правиш ! ! !

Успех ;)
 
  • Like
Reactions: joroko
При всеки е различно "бе момче". Надявам се, че някой ще ми даде разумен отговор на въпроса.
Ако има нещо неясно питайте!
 
Last edited:
Добре, горният проблем го оправихме... :D Сега последствията след оправянето му... :D Като тръгна да стартирам сървъра излиза това:

Порта е отворен, да не тръгнете да ми обяснявате как не съм го отворил...
 

Attachments

  • sad.JPG
    sad.JPG
    9.3 KB · Views: 23
Мога да ти го оправя само ако съм ти в компютъра
 
Мога да ти го оправя само ако съм ти в компютъра

Не, благодаря. Аз си се оправих, само ще кажа, че тези уроци за сървър с руутер са доста подвеждащи.
 
  • Like
Reactions: joroko
MapTuH4y според мен твоя урок е много добре направен преди да се преместя на жица бях с рутер и благодарение на твоя урок имах сервер мерси много :) и продължавай все така !!!
 
  • Like
Reactions: joroko